KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı cilt bakımı, hem sağlıklı bir cilt hem de güzel bir görünüm için çok önemlidir. Çevresel faktörlerden kolayca etkilenen cildimiz düzenli bir bakıma ihtiyaç duyar. Çevresel faktörlerin yanında genetik özellikler, yaşam biçimi, yeme alışkanlığı, hormonlar gibi kişiye özgü faktörler de cilt yapısında etkili olmaktadır.

Bu faktörlerin birleşmesiyle oluşan farklı cilt tipleri bulunmaktadır. Cilt tipine uygun bakım yöntemlerini tercih ettiğiniz sürece olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Özellikle yağlı ciltler üzerine hazırlanmış olan bu içerikte diğer cilt türlerinin bakımı için de ufak ipuçları bulabilirsiniz.

Cilt Tipine Uygun Bakım Yöntemine Karar Verme

Cilt Tipine Uygun Bakım Yöntemine Karar Verme

Cilt Tipine Uygun Bakım Yöntemine Karar Verme 

Daha önce de belirttiğimiz gibi etkili bir cilt bakımı için cilt tipine uygun bir yöntem tercih etmek çok önemlidir. Bu yönteme karar verirken cilt tipinizi bilmeniz gerekmektedir. En basit haliyle cilt tiplerini şöyle sınıflandırabiliriz:

1.Eğer siyah nokta ve sivilce oluşumuna yatkın bir cilde sahipseniz bu yağlı bir cildiniz olduğunu gösterir.

2. Özellikle kış mevsiminde gerginlik hissi artan ve sürekli kaşıntı oluşturan bir deri yapınız varsa kuru bir cilde sahipsiniz.

3.Karma cilt yapısına sahip olup olmadığınız en kolay yüz bölgesinden anlaşılır. Eğer çene, alın ve burun bölgelerinizde yağlanma olmasına rağmen yüzünüzün kalan kısmında kuruluk söz konusu ise cilt tipiniz karma cilttir.

Kuru ciltlerin bakımında nemlendirici ürünler tercih edilmelidir. Cilt nem dengesini koruyamadığı için kurumaya eğilim gösterir. Bunu önlemek için cildin nemli kalmasına dikkat edilmeli.

Karma ciltlerde bölgesel bakım yapmak daha etkili olacaktır. Kuru bölgeler nemlendirilirken yağlı bölgelere de arındırma işlemi yapılmalıdır.

Yağlı ciltlerin bakımı yazımızın devamında detaylı bir biçimde anlatılmıştır.

Yağlı Cilt Bakımı

Yağlı Cilt Bakımı

Yağlı Cilt Bakımı 

Ciltteki yağlanma bilinenin aksine kirlenmeden değil, hormonal faaliyetlerden ötürü meydana gelmektedir. Bu nedenle yağlı cilt bakımında bu cilt tipine özel ürünler tercih edilmelidir.

  • Cildinizi ılık su ile temizlemelisiniz. Bu öneri her cilt tipi için geçerlidir.
  • Cildi temizleme işlemi zaman zaman ciltteki nem miktarını bozabilir. Bu durumu dengelemek için yağ oranı düşük nemlendiriciler tercih etmelisiniz.
  • Düzenli olarak kil maskesi uygulamanız cildinizdeki yağ miktarını büyük ölçüde azaltacak ve sivilceli görünümden kurtulmanızı sağlayacaktır.
  • Özellikle yatmadan önce cildinizi yağ içermeyen tonik ile temizlemeniz cildi arındırmada size yardımcı olacaktır.
Nedir
Evde Yüz Bakımı İçin Basit Uygulamalar

Bakımlı bir yüz her zaman parlak ve canlı bir yapıya sahiptir. Dış etkenlerden, beslenmeden ya1

3 dk. 4245 Okundu
İçerik
Diş Lekelerini Temizlemek İçin Doğal Yollar

Dişlerin her zaman inci gibi beyaz olmasını ister ve bunun için arayışlarda oluruz. Düzenli olarak1

2 dk. 14649 Okundu
İçerik
Cilt Gençleştiren Maske Önerileri

Zamanı durdurup sımsıkı ve parlayan bir cilde sahip olmak her kadının hayalidir. Ama maalesef ki1

3 dk. 10541 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.