KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Google Lens Nedir, Ne İşe Yarar?

Google Lens, günümüzün ne denli teknoloji çağı olduğunu gösteren en önemli göstergelerinden biridir. Bir telefon kamerasının yapay zekayla birleşmesi sonucunda önünüzdeki bir nesneyi internetten kolayca arayabilmenizi sağlayan özellik son zamanlarda birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Her ne kadar aktif bir şekilde kullanıldığını söylesek de henüz bu özelliği keşfedememiş kişilerin olduğunu bilmekte hepimizi üzüyor. Biz de bu içeriğimizde son teknoloji yapay zeka araması olarak Google Lens ile ilgili detaylı bilgiler vererek, özelliğin ne işe yaradığı ve ne gibi amaçlarla kullanıldığı hakkında detaylı anlatım yapacağız.

Google Lens Nedir?

Google Lens, Google’ın öncülüğünde geliştirilmiş olan gerçek hayattaki nesnelerin internet üzerinden sadece bir telefon kamerası aracılığıyla aranmasını sağlayan yapay zeka teknolojilerinden biridir. Bu uygulama ile birlikte nesne araması yapabildiğiniz gibi yabancı dilde kelimelerin çevirisini de gerçekleştirebiliyorsunuz. Son zamanlarda piyasaya sürülmüş olan, hayatı aşırı derecede kolaylaştıran uygulamalardan biri olduğunu söylemek hiç te yanlış olmayacaktır. Lens, adlı uygulama Google tarafından piyasaya sürüldüğü için yaptığınız aramalar sonuç olarak Google’da sizlere sunuluyor. Bu Yandex kullanıcılarını üzen bir haber olsa da ileriki dönemlerde uygulamaya gelen güncellemelerle birlikte farklı arama motorlarının destek sunacağı düşüncesini aklımızdan hiçbir şekilde silemiyoruz.

Google Lens Nasıl Kullanılır, Arama Nasıl Yapılır?

Google Lens teknolojisinin günümüzde en aktif kullanıldığı alan herhangi bir nesneyi arayıp internetten satın almaktır. Buna e-ticaret aramaları da diyebiliriz. Birçok kullanıcı henüz bu teknolojiyle tanışmadı için konuya biraz yabancı olabilir ancak aşağıda belirttiğimiz içeriğimizde konuyla alakalı en detaylı bilgileri sizlerle daha öncesinde paylaşmıştık. Bu özelliği kullanarak internet aramalarını nasıl gerçekleştireceğinizi ilgili yazıdan öğrenebilirsiniz.

Bkz: Google’da Tersine Görsel Arama Nasıl Yapılır?

Bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olduğunuza göre artık söz konusu uygulamada karşılaşılan hatalarla alakalı bilgilerin aktarımını gerçekleştirebiliriz.

Google Lens Odaklamıyor Sorunu ve Çözümü

Google Lens Nedir Ne Ise Yarar 2
Google Lens

Google Lens adlı program telefon kamerasıyla entegreli olarak çalıştığı için bazı kullanıcıların söz konusu programda “Google Lens Odaklamıyor” sorunuyla karşılaştığını dile getirdiğini görüyoruz. Bu noktada biz de tüm kullanıcılarımıza ilgili sorunun nasıl çözüleceğini belirtiyoruz.

Söz konusu problem tamamıyla telefonun kamerasıyla alakalı olduğu için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin.

  • Telefonunuzun kamerasının arızalı olup olmadığını kontrol edin.
  • Telefonun kamerasını temiz bir bezle silin.
  • Telefonunuzu kapatıp açın.

Bu üç tespiti gerçekleştirdikten sonra büyük olasılıkla programın netleştirmemesiyle alakalı sorununuz çözülmüş olacaktır.

Google Lens Arama Yapmıyor Sorunu ve Çözümü

Google Lens, içeriğimizin her noktasında bahsettiğimiz gibi Google tarafından piyasaya sürülen bir uygulamadır. Bu uygulamada aramalar “Google” arama motoru aracılığıyla gerçekleşiyor. Bu sebeple ilgili sorunla karşılaşmanızın en temel sebebi, cihazınızda herhangi bir şekilde “Google” uygulamasının olmamasıdır.

  • “App Store” ya da “Google Play Store” uygulamasını açın.
  • “Google” yazın.
  • İlgili uygulamayı indirin.

Bu işlem adımlarının ardından artık aramalarınız sonuçsuz kalmayacaktır.

“Google Lens Nedir, Ne İşe Yarar” başlıklı içeriğimizde sizlere ilgili yazılımla alakalı detaylı bilgilerin aktarımını gerçekleştirdik.

İçerik
Facebookta Otomatik Video Oynatma Kapatma Nasıl Yapılır ?

Facebook,  son yıllarda  en çok tercih edilen ve yaygın  sosyal paylaşım sitelerinden biridir.Hatta en çok1

5 dk. 6952 Okundu
İçerik
Netflix İzleme Geçmişi Silme [Mobil-PC]

Netflix, izleme geçmişi silme işlemini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar için her aşamada sorunsuz bir işlem süreci1

3 dk. 107 Okundu
İçerik
YouTube’da Yorumlar Gözükmüyor Sorunu ve Çözümü

YouTube’da en etkili popülerlik yöntemlerinden biri paylaşılan videoya gelen yorumlardır. Bir video haddinden daha fazla1

3 dk. 26 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al