KATEGORİLER

Google’da Tersine Görsel Arama Nasıl Yapılır?

Google üzerinde anahtar kelimeleri kullanarak arama yapmak yerine aynı zamanda resim üzerinden de arama yapabilirsiniz. Mesela herhangi bir sitede beğendiğiniz görselin URL adresini kopyalayarak Google üzerinden arama yapabilir ve görselinizle alakalı yeni yeni sonuçlara ulaşabilirsiniz. Peki, Google’da Tersine Görsel Arama Nasıl Yapılır?

Google’da Tersine Görsel Arama

Günümüz şartlarında en çok kullanılan arama motorlarından biri de Google olmaktadır. Google her daim en geniş çaplı arama sonucunu siz değerli ziyaretçilerine sunmaktadır. Arama motoruna yazılan birkaç anahtar kelimeyle alakalı internet dünyasındaki tüm bilgileri karşınıza çıkaran arama motorundan resim araması da yapabilirsiniz. Google’da Tersine Görsel Arama yaparak siz de hem resimden arama yapabilir hem de sitenizi daha canlı hale getirebilirsiniz. Biz bugün sizlere aşama aşama resim arama yollarından bahsetmek istiyoruz.  Okumaya devam ederek siz de bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Öncelikle Google uygulamasına girin.
  • Arama çubuğunun yanında yer alan Google Lens kısmına tıklayın.
  • Daha sonra fotoğraf arşivinize erişin.
  • Aramasını yapmak istediğiniz görseli seçin. Karşınıza çıkan sonuç ekranını açarak istediğiniz resimle alakalı detaylara ulaşabilirsiniz.
33

Google Görsel Arama Neden Önemli?

Size ait bir site varsa bu sitede resim paylaşacaksanız eğer resmin telifsiz ve özgün olduğundan emin olmanız gerekiyor. Sitede paylaşılan resmin özgünlüğünden şüpheniz varsa eğer Google üzerinden resimle alakalı araştırma yapıp özgünlüğünü sorgulamış olursunuz. Sorgulama yaptığınızda eğer Google’da sorguladığınız resim çıkarsa bu resmin özgün olmadığını anlayabilirsiniz. Bir resmin özgün olması demek sizin o sitede özgün resim paylaştığınızdan dolayı daha çok kazanmanız demektir. Sitenizde paylaştığınız her içerik özgün olduğunda kazancınızın arttığını görebilecek ve daha fazla ziyaretçiye ulaşabileceksiniz. Bundan ötürü paylaşacağınız yazılardan tutun da paylaşacağınız resimlere kadar özgün olmasına özen gösterin. Google üzerinde yüz binlerce resim bulunmaktadır. Bu resimlerin hemen hepsi bir yerde paylaşıldığı için siz direk alıp sitenizde paylaştığınızda bu resim telifli bir resim olarak karşımıza çıkacaktır. Bundan ötürü Google üzerinden aldığınız resimlerin özgün olduğundan emin olmanız gerekiyor. Telifli resimler hem size hem de sitenize olumsuz etkiler gösterir.

Farklı Arama Motorundan Arama Yapabilir Miyim?

Google’da Tersine Görsel Arama Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını aldıktan sonra şimdi sorduğunuz bir diğer soruya geçelim. Google üzerinden araştırdığınız her resmi diğer arama motorlarında da aratabilirsiniz. Diğer arama motorları arasında Bing, Yandex, Mozilla gibi arama motorları yer almaktadır. Bu gibi arama motorlarını tercih ettiğiniz zaman diğer arama motorlarında da resmin özgünlüğünü kontrol etmiş olacaksınız. Diğer arama motorları insanlar tarafından çok tercih edilmese de bir resmin Google üzerinden araştırılması demek tek bir arama motorunda arama yapmak anlamına geliyor. Fakat farklı arama motorlarında arama yaptığınız zaman daha fazla kitleye ulaşacak ve sitenin hemen her arama motorunda özgünlüğünü ispatlamış olacaksınız.

Nedir
Cumhurbaşkanının Tanıttığı Milli Uzay Programı Nedir? Programda Neler Yer Alıyor?

Türkiye’nin yaklaşık 10 yıldır üzerinde çalıştığı uzay politikaları vizyonu ve hedefi açıklandı. Türkiye uzay ajansı1

2 dk. 16381 Okundu
İçerik
Microsoft Office Ücretsiz Nasıl Kullanılır?

Büyük küçük, genç yaşlı herkes tarafından bilinen ve mutlaka kullanılan Microsoft Office bildiğiniz üzere ücretli1

3 dk. 19 Okundu
İçerik
Samsung Ekran Kilidi Kaldırma

Akıllı cep telefonu kullanımı her geçen artış göstermektedir. Birbirinden farklı ve şaşırtıcı fonksiyonlara sahip olan1

4 dk. 1078 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.