KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Google Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

Google’nin 2011 yılında YouTube’u satın almasıyla birlikte devreye soktuğu “Tek Şifre” dönemi günümüzde de sorunsuz bir şekilde ilerlemektedir. Bu süreçte kullanıcılar “Google” servislerine giriş yaparken tek şifre kullanmakta ve bu şifre aracılığıyla güvenliklerini sağlamaktalar. Her kullanıcı gibi siz de bazı zaman dilimlerinde şifrenizle alakalı problemler yaşayabilir ve bundan kaynaklı olarak güvenlik endişeleri duyabilirsiniz. Söz konusu endişeyi ortadan kaldırmak için bu içeriğimizde sizlerle paylaşacağımız “Google Hesap Kurtarma Yöntemleri” ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız.

Google Hesabı Nasıl Güvenli Hale Getirilir?

Bkz: Google’da Kayıtlı İsim Nasıl Değiştirilir?

Her şeyden önce ilk olarak Google hesabını güvenli hale getirmek için uygulamanız gereken adımlardan bahsedelim. Bu adımlar özellikle Android telefon kullanıcısıysanız sizin için daha fazla önemli bir hale geliyor.

  • Google hesap şifrenizi diğer platformlardaki şifrelerinizle aynı yapmayın.
  • Hesabınızı 2FA ile koruma altına alın.
  • Hesabınızı tanımadığınız kişilerin bilgisayarında açmayın.
  • Hesabınızın şifresini oluştururken mutlaka güçlü bir şifre kullanın.

Bu yönergelerin her birini dikkate alarak kullanmış olduğunuz hesabı daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Birçok kullanıcı hesap kurtarma işlemini bu hususları dikkate almadığı için karşılaşmış olduğu sorunlardan kaynaklı olarak araştırıyor. Siz daha öncesinde hesap güvenliği ile alakalı problemler yaşadıysanız direkt olarak aşağıdaki adımlara geçerek hesabınızı tekrar geri alma yolunda doğru adımlar atmaya başlamalısınız.

Google Hesabı Kurtarma Nasıl Yapılır?

Google, son yıllarda getirdiği güncellemelerle birlikte kullanıcıların hesap kurtarma konusunda ortaya koydukları talepleri daha ılımlı hale getirdi. Bu sebeple de attığınız adımların sonucunda eğer ki sizden istenen bilgileri doğru verirseniz başarılı sonuçlar almama gibi bir durum asla ve asla ortaya çıkmayacaktır.

Yöntem 1: Gmail Şifremi Unuttum

Gmail, içeriğimizin girişinde de bahsettiğimiz gibi tüm Google servislerinde kullanmış olduğunuz hesaplara giriş için kullandığınız e-posta servisidir. Bu servisle dilediğiniz servise ücretsiz üye olabilir ve servisler arası aktarım gerçekleştirebilirsiniz. Bu alandan aynı şekilde hesap kurtarma işlemlerini de gerçekleştirebiliyorsunuz. İlk işlem herkesin bildiği, şifremi unuttum butonunu kullanmaktır.

  • Gmail sayfasını açın.
  • “Giriş” bölümüne gelin.
  • “Şifrenizi mi Unuttunuz?” butonuna dokunun.

Bu aşamanın ardından artık unuttuğunuz şifreyi hatırlamak için size sorulan soruları yanıtlamaktan başka çareniz olmayacaktır. Bu soruları doğru bir şekilde yanıtladığınızı düşünüyorsanız son adımda yeni şifrenizi girmeniz istenecektir.

Yöntem 2: Hesap Kurtarma Sayfasına Giriş Yapın.

Google’nin hesap kurtarma konusunda yaptığı değişikliklerden bahsetmiştik. Bu değişikliklerin başında “Google Hesap Kurtarma” servisi geliyor. Yıllar öncesinde böyle bir bölüm yokken artık hesabınızla alakalı tüm sorunları basit bir şekilde çözebileceğiniz hesap kurtarma sayfası bulunuyor. Bu sayfada aynı şifre yenilemede olduğu gibi gerekli adımları geçip hesabınızı yeni şifresini oluşturabiliyorsunuz.

Bu içeriğimizde Google Hesap Kurtarma işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğiyle alakalı en detaylı bilgileri sizlerle paylaştık. Anlattığımız her iki yöntemde başarıya ulaşmanız için yeterli olacaktır. Tek yapmanız gereken doğru adımlar izleyerek, size yöneltilen soruları doğru cevaplamaktır.

İçerik
Samsung Uygulama Gizleme

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte, kişisel eşyalarınız arasında en özel ve sık kullanılan durumuna1

4 dk. 19665 Okundu
İçerik
Benzersiz Steam Arka Plan Önerileri 2021

Steam, herkes için istenilen oyuna dijital olarak ulaşmayı sağlayan ve dünyada ün kazanmış platformlardan biridir.1

3 dk. 18250 Okundu
İçerik
Irql not less or equal hatası çözümü windows 10

Irql not less or equal hatası bir sürücü hatasıdır. Sistem yadad herhangi bir sisteme ait1

4 dk. 13660 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.