KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Uçaklar Hakkında Bilmedikleriniz

Uçaklar Hakkında Bilmedikleriniz. epeyce bilgi olsa da size aralarında en ilginç bilgileri sunacağız. Bildiğiniz gibi uçaklardan korkanla uçaklar da seyahat etmeyi daha güvenli bulan pek çok kişi vardır. Herkesin göklerde bir kuş gibi havalanmak, penceredeki bulutlara bakmak hepimizin hoşuna gider.

Türbülans Uçak Düşürmez

Türbülans uçakları düşürmez ama insanlara kemer takmalarını rica etmelerinin sebebi türbülanstan kaynaklı düşmemeleri bir yere kafalarını vurmamaları. Kemer takmanızı bu yüzden istiyorlar.

Ucaklar Hakkinda Bilmedikleriniz 1

Uçakta Kaza Yapmak

Uçakta kaza yapma ihtimaliniz arabaların geçtiği yollardan geçerken kaza yapma ihtimalinizden çok daha az. Sonuçta uçaklar hava da ilerlerken arabalar yolda ilerliyor. Hava da bir uçağın başka bir uçağa çarpma ihtimali azdır.

Yıldırım Uçağa Zarar Vermez

Kötü bir hava koşulunda uçağa bindiyseniz korkmanıza gerek yok. Yıldırımlar uçaklara sıkça düşer ama uçaklardaki yalıtkan maddeler uçakları daha güvenli yapıyor. Sadece ses ve ışık olabilir ama yıldırım uçağa çarptığında bir şey hissetmezsiniz.

Pilotlar Aynı Yemekleri Yemez

Pilotlarda aynı yolcular gibi uzun uçuşlar da yemek ihtiyaçlarını gidermeleri gerekir. Tabi pilotlar aynı yemekleri yememelerinin sebebi eğer bir pilot yediği yemekten zehirlenirse ya da alerjik reaksiyon olursa diğer pilot uçağı uçursun diye. Bu yüzden pilotlara farklı yemekler verilir.

Ucaklar Hakkinda Bilmedikleriniz

Pilotlar Uçuş Esnasında Uyuyabilirler Mi?

Pilotlar uzun süreli uçuşlarda uyuma ihtiyaçları duyarlar. Bir pilot uyuduğu zaman otomatik pilot devreye girer ve yardımcı pilot da uçurmaya yardım eder. Bu sayede sorunsuz bir şekilde uçmaya devam edersiniz.

Uçakta Çok Daha Fazla Susayabilirsiniz

Uçakta insanlar daha fazla su içme ihtiyacı duyarlar. Bunun nedeni havadaki alçak basınç. Bu yüzden yediklerimizden sonra daha çok susayabiliyoruz.

  • Oksijen Maskeleri

Sizlere söylenmeyen diğer bir gerçekte acil bir durumda iken kullanılan oksijen maskelerinin ne kadar oksijen verildiği. Oksijen maskeleri acil bir durumda size 10 veya 15 dakika yetecek kadar oksijen verebilir.

  • Hava Durumları

Kötü bir hava durumunda eğer etrafınız sisle kaplanmış ise ve pilotların görüşü tamamen kapandığı zaman sizleri endişelendirmemek için sisten kaynaklı biraz kapalı olduğundan bahseder. Daha fazla bilgi vermez.

  • Uçakların Havası

Uçakların havası diğer araçlara göre çok daha temizdir. Bunun sebebi uçaklar da aynen hastanelerde kullanılan bir filtre kullanılıyor olmasından kaynaklıdır.

İçerik
Google Detaylı Görsel Arama Nasıl Yapılır? [Mobil & Masaüstü]

Tersine Görsel Arama özelliği, günümüzün en çok kullanılan arama motoru olan Google tarafından kısa bir1

3 dk. 72 Okundu
İçerik
Google’da Kayıtlı İsim Nasıl Değiştirilir?

Google’da sahip olduğunuz isim Gmail, YouTube, Google Drive ve Google Fotoğraflar başta olmak üzere tüm1

3 dk. 50 Okundu
İçerik
Bilgisayar Veya Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bilgisayar Veya Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Bilgisayar ve laptop modelleri günümüzde her evde bulunan1

4 dk. 67 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.