KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Google Haritalarının Android Sürümüne Karanlık Mod Güncellemesi Geliyor

Google Haritalarının Android Sürümüne Karanlık Mod Güncellemesi Geliyor , Son zamanların en popüler sistemi olan Google haritalarının Android sürümüne karanlık mod güncellemesi geliyor konusun çok fazla merak edilmektedir. 

Google haritalarının android sürümüne karanlık mod güncellemesi geliyor konusunda pek çok kişi merak etmekte ve sorulara cevap aramaktadır. Teknolojinin çok hızlı bir şekilde geliştiği günümüzde internet kullanımında büyük artışlar olmaktadır. Bu sayede insnalar araştırdıkları her şeyi hiç yorulmadan çok daha kısa sürede bulmakta ve sorularına cevap aramaktadır. Özellikle Google uygulaması dünyanın her yerinde en fazla ziyaret edilen ve büyük yardımları olan işlemdir. 

 • Google Haritalar Hakkında Bilinmeyenler

Google geliştirme ekibi Google haritalar uygulamasının karanlık mod testleri yakın zaman içinde tamamlanarak hizmete sunulmaktadır. Gerçekleştirilen testlerin arkasından güncellemenin kısa sürede başlatılmaktadır. Google Haritalar için karanlık mod desteği bazı android kullanıcılarına kademeli olarak sunulmaya başlanılmıştır. 

Karanlık mod sayesinde uygulamayı koyu tonların hakim olduğu bir görünüm eşliğinde kullanmak mümkün olacaktır. 2020 yılı sonlarında Google Haritalar uygulaması için karanlık modun ayak sesleri gelmeye başlamıştır. Android 9 ve üzeri cihazlarda yapılacak güncellemeler içinde yer alan Android Auto güncellemesi de bulunmaktadır. Google’ın yeni android güncellemeleri içinde yer alan pek çok farklı özellikle bulunmaktadır. 

 • Google Haritalar İçin Karanlık Mod Dağıtım İşlemleri

Google Haritalar uygulamasının ayarlar bölümüne eklenen yeni görünüm bölümümde açık tema, koyu tema ve varsayılan cihaz teması olmak üzere 3 tane farklı seçenek yer almaktadır. Karanlık mod desteği herkes kullanabilir olduğu takdirde bu standart kullanım seçenekleri ile istenilen şekilde ayarlanabilmektedir. Bunların yanı sıra Google uygulamada yer alan ana görünümün gezinme modundan bağımsız olarak ayarlanabilme kolaylığı sunulmaktadır. 

Bu uygulamada yer alan karanlık mod etkinden üstte yer alan arama çubuğu ve altta yer alan menü çubuğu karanlık moda sahip olan diğer uygulamalardan da bilinen standart gri tonlamaya kavuşmaktadır. Ayrıca üst bölümde yer alan beyaz renkli mikrofon simgesi ise o anda hangi sekmeyi görüntülendiği görüntülediği belirtmek adına daha pastel bir mavi tonu kullanılmaktadır. 

 • Gece Kullanımlarında Sağladığı Rahatlık

Google haritanın arka planı ve tabanı en koyu tonlara sahip olmakta iken sokaklar ise daha açık bir gri tonlamaya sahip olmaktadır. Ek olarak metinler ve işaret simgeleri de daha parlak ve okunaklı bir şekilde olacaktır. Genel olarak bakıldığı zaman Google Haritalar adına sunulan karanlık mod desteğinin hem gece kullanımlarında hem de gözü yormayacak ve kullanışlı olmasından ödün vermeyecek biçimde tasarlanmıştır. Google kullanım deneyiminin olumsuz yönden etkilenmediğinden emin olmak adına uygulama üzerine çok fazla kafa yorulduğu her hali ile belli olmaktadır. Bazı android 10 ve android 11 kullanıcıları Google Haritalar uygulamasında karanlık mod desteğini aldıklarını belirtmişlerdir. Geri bildirimlere göre bu uygulamanın 10.51.1 sürümünde görülen karanlık mod sunucu taraflı güncelleme olarak pek çok kullanıcıda test edilmeye devam edilmektedir. 

Google harita karanlık mod
Google harita karanlık mod
 • Android Şifre Kontrol Özelliği

Bilgisayar korsanlarının şifrelere sızmaması adına yeni bir güvenlik kontrol özelliği aktif hale getirilmektedir. Daha önce Crome uygulamasında aktif edilen özellikle ifşa edilmiş şifreler için güvenlik ihlali bildiren Google bunu Android ortamına da taşıma kararı almıştır. Android de kullanılan şifreler düzenli olarak kontrol edilerek uygulama her hangi bir şifre ihlali konusunda uyarıda bulunacaktır. Android şifreleri ve takibi yapması herkesi her ne kadar güvende hissetmesine yardımcı olsa da dikkat edilmesinde fayda bulunmaktadır. 

 • Google Haritaların Yeni Özellikleri

Google haritaların yeni özelliği olan karanlık mod özelliğine olan ilgi her geçen gün daha da artmaktadır. Bu özellik sayesinde gece rahatlık ile Google Harita uygulaması kullanılacak ve bu konuda yardım alınmasına gerek kalmayacaktır. Karanlık mod özelliğinin yanı sıra Google Harita uygulamasında farklı özellikler bulunmaktadır. Bunlar;

 • Şifre kaydetme özelliği Android’in 9 sürüm kullanan cihazlarda sunması,
 • Mesaj uygulaması zamanlanabilen mesaj özelliği bulunması,
 • Görme engelli ya da görme bozukluğu yaşayan kişilere TalkBack uygulamasının daha gelişmiş hale getirilmesi,
 • Google asistan telefonunun kilitli ya da uzakta iken kullanabilme olanağı sunması,

Bu uygulama ile yukarıda yazılan özellikler birçok gibi farklı özelliklere sahip olmasına yardımcı olunmaktadır. 

İçerik
Manalı Kısa Güzel Sözler

Manalı Kısa Güzel Sözler , Zaman zaman insanlar farklı sosyal ortamlarda çeşitli güzel sözler paylaşmak1

5 dk. 152 Okundu
İçerik
Özdemir Asaf Sözleri

Asıl adı Halit Özdemir olan Özdemir Asaf 1923 doğumludur. Babası Türkiye’nin önemli bürokratlardan biridir. Hukuk1

5 dk. 163 Okundu
İçerik
Pişmanlık Sözleri

İnsan yaşamı boyunca pişmanlık kelimesi ile iç içe bazen karşı karşıya kalır. İnsan hayatında sık1

5 dk. 61 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.