KATEGORİLER


AirPods Kulaklık Android Telefonda Nasıl Kullanılır?

Apple markasının kablosuz kulaklığı olan AirPods, piyasaya sürüldükten sonra diğer kablolu kulaklıkların önemini azalttı. Bu kulaklığın özelliği ise, her ne kadar Apple tarafından yapılmış olsa da; bu kulaklığı kullanmanız için İOS destekli bir cihazınızın olmasına gerek yoktur. Android destekli olan bir cihazda da AirPods kullanabilmeniz mümkündür.

AirPods

AirPod

Android Cihazınızda AirPods Nasıl Kullanılır?

AirPods kulaklık, kablosuz olma özelliği ve bunun neticesinde yarattığı kolaylık sayesinde en çok tercih edilen kulaklık olmaya hak kazanmıştır. Diğer kulaklıklara göre daha fazla tercih edilmesinin sebepleri arasında ise; kolay taşınabilir olması, kullanım rahatlığı, boyutunun küçük olması ve en önemlisi de kablosuz olması sebepleri ile tercih edilen bir cihaz olmuştur.

İOS işletim sistemi cihazlarında kullanılan bir kulaklık olduğu gibi android telefonlarda da kullanılan ve çok tercih edilen bir üründür. Android cihazlarda kullanabilmeniz için öncelikle AirPods kulaklığınızı android telefonunuzun Bluetooth özelliğiyle eşleştirmeniz gerekmektedir

Bu kulaklığı android cihazlarda eşleştirdiğinizde; müzik dinleyebilir, telefonla konuşabilir, belirli bir mesafeye kadar telefonunuz uzak olsa bile kulaklığınızla bu işlemleri yapabilirsiniz. Ancak AirPods pil seviyesini göremezsiniz ya da Siri gibi cihaz yardımcısını kullanamazsınız. Bu kulaklık uzun zamandır mevcut olan ve en çok kullanılan kulaklık olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Her ne kadar bazı özellikleri android cihazlarda bulunmasa bile yine de android telefon kullananlar da çok tercih etmektedir. Asıl istenilen görevleri yani müzik dinleme ve konuşma gibi görevleri yerine getirdiği için android telefonlarda da oldukça fazla kullanılmaktadır. 

Gerek spor yaparken gerek seyahat ederken ve bunun gibi birçok durumda kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle kablosunun olmaması sebebi ile ve kablosunun bozulma durumu olmadığı için de tercih edilme sebebi yüksektir.

AirPods Kulaklık

AirPods Kulaklık

AirPods Kulaklık Android Cihazda Nasıl Kullanılır?

AirPods kulaklığı android cihazınızla eşleştirdikten sonra;

  • AirPods kulaklığı android telefonunuzla Bluetooth yardımıyla eşleştirmeniz gerekmektedir. Bunun yapılması ile kulaklık kullanılır.
  • Cihazınızın “Ayarlar” sekmesine girin.
  • Buradan “Bağlı Cihazlar” bölümüne girerek; Bluetooth seçeneğine girin. Bluetooth özelliğinin hep açık olması gerekmektedir.
  • Sonrasında ise AirPods kasasını açtıktan sonra arkasında bulunan beyaz düğmeye basın.
  • AirPods kulaklık, cihazınıza bağlandığında ekranınız da bağlı cihazlar olarak gözükecektir. Artık cihazınıza AirPods bağlı olmuş olacaktır. 
İçerik
“DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor” Sorunu Çözümü

İnternet çağında web ortamında arama yapmak isteyen kullanıcıların genel olarak karşılaştığı sorunların başında “DNS sunucusu1

3 dk. 19 Okundu
İçerik
VPN Hızlandırma Yöntemleri

Virtual Private Network (VPN), dilimize göre “Sanal Özel Ağ” olarak ifade edilmektedir. Bu uygulama sayesinde1

3 dk. 31 Okundu
İçerik
Bilgisayarınızı Sıfırlarken Bir Sorun Oldu Sorunu ve Çözümü

Windows 10 işletim sisteminin Microsoft tarafından yayınlanmasıyla birlikte birçok kişi karşılaştığı özellikler sayesinde şaşkına döndü.1

3 dk. 9 Okundu


Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.Sosyal Medyada bizi takip edin.