Ana Sayfa Teknoloji AirPods Kulaklık Android Telefonda Nasıl Kullanılır?

AirPods Kulaklık Android Telefonda Nasıl Kullanılır?

AirPods Kulaklık
AirPods Kulaklık

Apple markasının kablosuz kulaklığı olan AirPods, piyasaya sürüldükten sonra diğer kablolu kulaklıkların önemini azalttı. Bu kulaklığın özelliği ise, her ne kadar Apple tarafından yapılmış olsa da; bu kulaklığı kullanmanız için İOS destekli bir cihazınızın olmasına gerek yoktur. Android destekli olan bir cihazda da AirPods kullanabilmeniz mümkündür.

AirPods
AirPod

Android Cihazınızda AirPods Nasıl Kullanılır?

AirPods kulaklık, kablosuz olma özelliği ve bunun neticesinde yarattığı kolaylık sayesinde en çok tercih edilen kulaklık olmaya hak kazanmıştır. Diğer kulaklıklara göre daha fazla tercih edilmesinin sebepleri arasında ise; kolay taşınabilir olması, kullanım rahatlığı, boyutunun küçük olması ve en önemlisi de kablosuz olması sebepleri ile tercih edilen bir cihaz olmuştur.

İOS işletim sistemi cihazlarında kullanılan bir kulaklık olduğu gibi android telefonlarda da kullanılan ve çok tercih edilen bir üründür. Android cihazlarda kullanabilmeniz için öncelikle AirPods kulaklığınızı android telefonunuzun Bluetooth özelliğiyle eşleştirmeniz gerekmektedir

Bu kulaklığı android cihazlarda eşleştirdiğinizde; müzik dinleyebilir, telefonla konuşabilir, belirli bir mesafeye kadar telefonunuz uzak olsa bile kulaklığınızla bu işlemleri yapabilirsiniz. Ancak AirPods pil seviyesini göremezsiniz ya da Siri gibi cihaz yardımcısını kullanamazsınız. Bu kulaklık uzun zamandır mevcut olan ve en çok kullanılan kulaklık olarak karşımıza çıkmaktadır. 

İlginizi Çekebilir:  PS5 Oyun İade Etme Nasıl Yapılır?

Her ne kadar bazı özellikleri android cihazlarda bulunmasa bile yine de android telefon kullananlar da çok tercih etmektedir. Asıl istenilen görevleri yani müzik dinleme ve konuşma gibi görevleri yerine getirdiği için android telefonlarda da oldukça fazla kullanılmaktadır. 

Gerek spor yaparken gerek seyahat ederken ve bunun gibi birçok durumda kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle kablosunun olmaması sebebi ile ve kablosunun bozulma durumu olmadığı için de tercih edilme sebebi yüksektir.

AirPods Kulaklık
AirPods Kulaklık

AirPods Kulaklık Android Cihazda Nasıl Kullanılır?

AirPods kulaklığı android cihazınızla eşleştirdikten sonra;

  • AirPods kulaklığı android telefonunuzla Bluetooth yardımıyla eşleştirmeniz gerekmektedir. Bunun yapılması ile kulaklık kullanılır.
  • Cihazınızın “Ayarlar” sekmesine girin.
  • Buradan “Bağlı Cihazlar” bölümüne girerek; Bluetooth seçeneğine girin. Bluetooth özelliğinin hep açık olması gerekmektedir.
  • Sonrasında ise AirPods kasasını açtıktan sonra arkasında bulunan beyaz düğmeye basın.
  • AirPods kulaklık, cihazınıza bağlandığında ekranınız da bağlı cihazlar olarak gözükecektir. Artık cihazınıza AirPods bağlı olmuş olacaktır. 
Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara olan ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri bu site aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Beni aşağıdaki sosyal medya adreslerimden takip edebilirsiniz.

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz