KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Esrarengiz Kasaba

Esrarengiz Kasaba çocukluğumuzu süsleyen gizemleri olan bir çizgi filmdi. Alex Hirsch tarafından yönetmenliğini yaptığı çizgi film 2 sezondan oluşmaktadır. Esrarengiz Kasabanın konusu bir ikiz kardeşlerin (Dipper ve Mabel) ailelerinin yaz tatilinde şehir hayatından uzak durmaları için dizide geçen Gravity Falls( Yerçekimi Şelalesi) yani Esrarengiz Kasabaya göndermesi ile başlıyor. Dipper Mabel gibi rahat bir insan değildir. Olduğu durumdan hoşnut olmasa da kaldıkları kulübenin sahibi Stan amcanın verdiği görevi yapmak için ormana gider. Ormanda Günlük 3 ile karşılaşır. Fakat günlük bizim bildiğimiz günlüklere benzememektedir. 6 parmaklı bir yazarın yazdığı aynı bilim kurgu filmlerinden fırlamış olan çizimler ve çizdiği canavarlarla ilgili dikkat edilmesi gereken yazılmaktadır. Diğer bir tuhaf durumsa günlük tamamlanmamıştır. Dipper kasabadan şüphelenmeye başlar. Kitapta yazılı olan ve kasabadaki gizemleri çözmek için kardeşi ile büyük efor sarf eder. Tabi gizemler gittikçe artacaktır. İşte hikayemiz burada başlıyor.

Esrarengiz Kasaba

Esrarengiz Kasaba içerisinde pek çok gizem bulunuyor. Çizgi filmi izlerken gözünüze ilişen dikkatinizi çeken sürprizlerle illaki karşılaşmışsınızdır. Özellikle arka planlarda daha sık uygulanılıyor. Bazen çizgi film Rick and Morty ile birbirlerine bağlı olduğu sahneler olabiliyor. Sebebi ise Esrarengiz Kasabanın yapımcısı ile Rick and Morty’nin yapımcısının arkadaş olmasından kaynaklı. Bu dizide hemen hemen her karakterin kendine ait gizemli davranışları vardır. Herkesin sakladığı sırları vardır. Bunlardan biri de Stan amcanın sakladığı sırlar. Özellikle 2.sezon da bu sırları çok güzel geçmişe dönülen anılarla anlatılıyor. Rick and Morty’de ki canavarlar Esrarengiz Kasabadaki Günlük 3’tekilerle aynıydı. Bazı canavarları yerleştirmişler ve Esrarengiz Kasabaya gönderme yapmışlardır.

Stan amcanın geçmişte sevdiği bir kadının başka bir adama gitmesi ile son bulduğunu biliyoruz. Bu kadın Gideon’ın annesine çok benziyor. Belki de Stan’den ayrılıp Gideon’nın babası Bud’la evlenmiştir. Dizide sürekli olarak görülen 618 rakamının aslında bir anlamı var. İkiz kardeşinin doğum günü. Ayrıca dizideki Bill karakteri sürekli olarak bir yerlerde gözükür. Dikkatli bakarsanız pencerelerde duvarlarda süs gibi olduğunu görebilirsiniz. Dizi özellikle gizem çözmeyi seven seyircilerin çözmeleri için gizemler koyar. Fark ettiyseniz Adventure Time, Esrarengiz Kasaba ve Regular Show’un ortak noktası hepsinde belli bir gizemin olması nedeni ise bu üç yapımcının birlikte çalışmasıdır.

İçerik
Guıness Rekorlar Kitabı Nedir

Guıness Rekorlar Kitabı Nedir. Herkesin kendine özgü yetenekleri vardır. Bazıları kendisini sevdiği bir konu üzerinde1

2 dk. 28 Okundu
İçerik
Odaklanma Sorunu Nedir

Odaklanma Sorunu Nedir. Hiç odaklanma da sorun yaşadınız mı? Neden odaklanma sorunu yaşıyoruz? Bunları sırasıyla1

2 dk. 17 Okundu
İçerik
U Şeklinde Mutfak Dekorasyon Fikirleri

U Şeklinde Mutfak Dekorasyon Fikirleri , kullanışlı mutfaklarda kaliteli zamanlar geçirmeniz için tasarlanmış dekorasyonlardır. Mutfak1

2 dk. 71 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.