KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Squıd Game

Squıd Game son zamanlarda popüler olmuş bir Netflix dizisidir. Bu dizinin senaryosu 2008 yılında başlanılmış ve 2009 yılında tamamlanmıştır. Squıd Game’in yönetmeni Hwang Dong-hyuk’tur. Squıd Game 2021 yapım Netflix dizisidir. Bu dizi önceden bir film olarak yayınlanmayı düşünülmüştür fakat sonrasında dizi olarak değiştirilmiştir. Yaklaşık 10 sene yayınlanmamasının sebebi bu dizinin tutulmayacağını düşünmeleridir. Fakat sonrasında hiç kimsenin dilinden düşünmeyen ve oyunlarının akımlara sebep olduğu bir dizi olmuştur. Bu dizi pek çok şeyden esinlenmesiyle beraber çocuklukta oynanan oyunları tehlikeli bir hale sokarak aksiyon ekleyerek insanların önlerine sunmaları da çok nostaljik olmuştur.

Squid Game2

Dizi sadece oyundan ibaret değil. Dizinin konusu zor zamanlar geçiren ve borç batağında olan insanların özenle seçildiği ve eğer oyun oynarlarsa yüksek miktarda para teklif edildiği ile ilgili bir konuya sahip. Bu para kazanma olayı hiçte kolay değil. Herkes birinin ayağını kaydırmakla uğraşıyorlar. Her oyunun kendine ait gerilimi ve bir zorluğu var.

Dizide 456 yarışmacı vardır. Bu 456 yarışmacıyı genelde montaj ile yaparlar ama onun yerine gerçekten de 456 kişiyi kullanmışlar. Hatta dizinin yönetmeni kendisinin de borçlarla dolu olduğu bir zaman da böyle bir oyun olsaydı ben de katılırdım demiştir. Dizide ki yeşil eşofmanlar yönetmenin lisedeyken okullarındaki kullandıkları spor üniformalarıdır.

Squid Game

Oyundaki görevlilerin karıncalardan ilham alınarak tasarlanmıştır. Ayrıca dizinin ilk bölümündeki renkli ve oldukça karışık duran merdivenler Hollandalı ressamın Relativity eserinden esinlenilmiştir. Bu merdivenleri canlı hoş gözüken renklerle renklendirmeleri ayrı bir hava katmış durumda. Dizide pek çok zıtlık bulunmaktadır. Bunlardan biri de insanların katledildiği sahneler de klasik müziğin çalınması ve sanki bu gayet normalmiş gibi bir izlenim bırakmaları oldukça farklı bir bakış açısıdır. Ayrıca pembe gibi rahatlatıcı rengin tehlikeli olan görevlilerin üzerinde bulunması da bu bakış açısını destekler durumunda. Oyunlarında ki çocukların normal de oynadıkları oyunların yetişkinlerin para kazanmak için birbirlerini öldürdüğü oyunlarla birleştirmeleri de bunu destekliyor.

Büyük ödül 46 milyar won yaklaşık 39 milyon dolardır. Bu da pek çok kişinin merak ettiği acaba kaç tl yapıyor diye merak edip baktığı için bunu da koymak istedim. Şahsen ben de merak edip bir bakma ihtiyacı hissetmiştim. Tahmin ettiğim gibi iyi para ediyor. Yaklaşık 346 milyon tl ediyor.

İçerik
Bermuda Şeytan Üçgeni Gerçek Mi Efsane Mi

Bermuda Şeytan Üçgeni gerçek mi Efsane mi Uzun yıllar boyunca üstünde filmlerin çekildiği farklı çizgi1

2 dk. 9 Okundu
İçerik
Falda Baykuş

Kahve falında görülen baykuş haber olarak adlandırılırken bu haberin can sıkıcı olacağından söz edilir. Falda1

4 dk. 8006 Okundu
İçerik
Çocuğum Söz Dinlemiyor Ne Yapabilirim

Çocuğum Söz Dinlemiyor Ne Yapabilirim. Bu yazımızda anne ve babaların en büyük sorunlarından birisi olan1

2 dk. 23 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.