KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme ve Şifre Değiştirme

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme ve Şifre Değiştirme , Windows sistemi belirli dönemlerde getirdiği güncellemeler ile kullanıcılarını memnun edici hizmetler sunmaya devam ediyor. Windows 10 içerisinde yer alan birçok özellik ise kolay erişimlere sahip olması nedeni ile kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor. Ancak buna rağmen her sistemde olduğu gibi Windows 10 sisteminde de birtakım olumsuzluklar bulunuyor. Çeşitli şekillerde kolayca çözüme ulaştırılabilen bu problemlerin de yeni güncellemeler ile birlikte düzeltilmesi planlanıyor.

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme

Yeni sisteme geçişlerde kullanıcıların en sık yaşadığı problemlerden birisi Windows 10 wifi şifresi öğrenme problemidir. Mevcut sistemini değiştiren kullanıcıların birçoğu yeni sistemde Wifi şifresinin görüntüleyemez ve bu nedenle de mevcut bulunan ağa erişim sağlayamaz.

İnternetin aktif kullanıldığı bilgisayarlarda Windows sürümlerinin değiştirilmesi, Wifi şifresinde bir değişiklik meydana getirmez. Ancak güncelleme ve yenileme işlemleri esnasında bazı durumlarda ara yüz değişiklikleri, yenilenen sekmeler ve menü değişikleri gibi yenilikler sistemin karışmasına neden olabilmektedir. Bu durumda kullanıcıların mevcut Wifi şifrelerini öğrenmek için birtakım adımları takip etmeleri gerekir.

Windows 10 Wifi Şifresi bulma adımları;

 • Görev çubuğunda yer alan Wifi simgesine tıklanır ve ‘Ağ ve İnternet’ seçeneği seçilir.
 • Yeni sayfada ‘Bağdaştırıcı Seçeneklerini Değiştir’ sekmesine girilir.
 • Gelen ekranda Wifi ağı bulunarak sağ tık üzerinden ‘Durum’ sekmesine tıklanır.
 • Buradan ‘ Kablosuz Özellikler’ tıklanır.
 • Bu ekrandan ‘Güvenlik’ bölümüne gelinir ve ‘ Karakterleri Göster’ seçeneği tıklanır.
 • Son olarak açılan ekrandan ‘Ağ Güvenlik Anahtarı’ alanına girilerek buradan şifrenin görülmesi mümkün olur.

Windows 10 Wifi Şifresi Görme CMD

Windows şifresini CMD yolu ile öğrenmek için komutlar alanına giriş yapmak ve ilgili aramayı gerçekleştirmek gerekir. Oldukça kolay olan bu yöntem ile saniyeler içerisinde şifreye erişim sağlanabilir. Windows 10 Wifi şifresi öğrenme CMD alanından kolayca şu şekilde öğrenilebilir;

 • Bilgisayarın komut sistemi açılır.
 • Açılan arama ekranına “netsh wlan show profile” yazılarak Enter tuşuna basılır.
 • Ekrana üzerinde ağ isminin yer aldığı bir ekran gelir. Bu ekrana bu kez “netsh wlan show profile {Kendi Ağ Adınız} key=clear” komutu girilir.
 • Yeni açılan ekran şifrelerin bulunduğu ekrandır. Bu sayede iki adımda kolay bir şekilde kullanıcılar Wifi şifrelerine erişebilir.

Windows 10 Wifi Şifresi Kırma

Wifi şifresine her yol denenmiş ve yine de ulaşılamamış ise bu durumda Windows 10 Wifi şifre kırma yoluna gidilmesi gerekir. Birçok farklı yöntem ile şifreyi kırmak ve sistemi yeniden şifrelemek mümkün olur. Windows Wifi kırma yöntemleri şu şekildedir;

 • Wifi Şifre Kırma Programları: Bu seçenek şifre kırma yetisi bulunan programları bilgisayara kurarak şifreyi tarama yolu ile kırmayı sağlar. Windows 10 bilgisayarlar için de uyumlu olan programlar gayet basit bir ara yüze sahiptir. Uygulamalarda WPS sekmesi tercih edilerek buradan işlemi başlatma butonuna tıklamak ve beklemek yeterli olur. Kırıcı programlar bilgisayarı tarar ve Wifi şifresini basit bir işlem ile kırmayı başarır.
 • Kelime Listesi Yöntemi: Kullanılan bazı programlar herkesin kullandığı basit şifreleri deneyerek kolay bir şekilde ağa giriş yapabilmektedir. Bu tür programların kurulumu ile programın şifreyi tespit etmesi beklenebilir. Ancak günümüz şartlarında artık basit şifre kullanımının en aza indiği düşünüldüğünde bu seçenek oldukça zaman alacaktır.
 • Kali Linux: Kali Linux uygulaması Wifi şifresini kırma konusunda oldukça başarılı bir sistemdir. Linux’a bağlı olan bu sürüm, bilgisayara kurulduğunda saniyeler içerisinde şifrelerin kırılması mümkün olur. Bu nedenle Kali Linux birçok hacker grubunun kullandığı bir programdır.
Windows 10 Wifi Açılmıyor

Windows 10 işletim sisteminde meydana gelen Wifi sorunlarında kullanıcılar basit teknikleri le bu sorundan kolayca kurtulabilirler. Windows 10 Wifi şifresi giremiyorum diyenler ekranda yer alan komut sistemini çalıştırarak bu ekranı yönetici olarak çalıştırabilir ve ilgili sorundan kısa süre içerisinde kurtulabilirler.

Windows 10 Wifi Şifresi Değiştirme

Windows 10 Wifi şifresi değiştirme adımları son derece kolaydır. Mevcut şifresini değiştirmek isteyen kullanıcılar modemin ara yüzüne bağlanarak buradan ilgili adımları takip edebilir ve kolay bir şekilde şifrelerini değiştirebilirler. Bunun için;

 • Öncelikle arama motorunun web kısmına 192.168.1.1 yazarak modem ara yüzüne girilir.
 • Açılan modem ekranından ‘Kablosuz Bağlantılar’ sekmesine girilir.
 • Açılan ekran kablosuz ağ bağlantıları ekranıdır ve buradan ‘ Kablosuz Ağ Adı (SSID) ekranına gelinir ve şifre ekranından şifreyi değiştirmek mümkün olur.

İçerik
Görev Çubuğunda Sağ Tık Çalışmıyor [Windows 10]

Windows 10, 8 ve 7’de görev çubuğu, dosyalara kısa yoldan erişim için bizlere kolaylık sağlar.1

3 dk. 5345 Okundu
İçerik
FPS Ölçme Programları

FPS Ölçme Programları,Herkes güçlü bir bilgisayara sahip olmak istiyor. Bu bilgisayara sahip olduktan sonra performans1

4 dk. 20093 Okundu
İçerik
Google Chrome Otomatik Açılıyor, Nasıl Engellerim?

Google Chrome, günümüzün en çok kullanılan internet tarayıcılarından biridir. Hâl böyle olunca günlük bilgisayar kullanımımızda1

2 dk. 19 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al