KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Windows Movie Maker Nasıl Kullanılır?

Windows Movie Maker Nasıl Kullanılır? Bir Microsoft programı olan Windows movie maker, bilgisayarınızdaki video ve fotoğrafları kullanarak bunlar üzerinde değişiklikler ve düzenlemeler yapmanıza imkan verir. Program sayesinde müzik dosyaları ekleyebilir ya da mikrofon ile yaptığınız ses kaydını bu media seçenekleri üzerinde kullanabilirsiniz. Hatta bu sesler ve videolarla çeşitli filmler hazırlayabilirsiniz. Oldukça pratik bir kullanıma sahip olsa da windows movie maker nasıl kullanılır araştırmaları oldukça fazla yapılır.

Windows Movie Maker Nasıl İndirilir ve Kurulur?

Uygulama Microsoft tarafından sunuluyor. Bu uygulama ile işletim sistemi oldukça fazla kullanışlı özellikler elde ediyor. Sürümlerinin yenilenmesi ile güncellenen bu program Windows XP ile yüklü olarak geliyordu. Windows 8.1 sürümünden sonra ise Microsoft sunucularından kaldırıldı. Bu nedenle indirme dosyalarına ulaşmak biraz zor oluyor ve windows movie maker nasıl indirilir araştırmaları çok fazla yapılıyor. 

Yandex. Disk servisinden yararlanarak daha kolay bir şekilde kurulabilir. Çünkü indirme aşamasında program yandex hesabınıza kaydoluyor. Sunulan linkler üzerinden program kolay bir şekilde indirilebilir. Kurulum için dosya zip içerisinde çıkarılır. Sonrasında exe dosyası çalıştırılır. İlk aşamada Windows temel parçalarının tamamını yükle seçeneği tıklanır. Karşınıza çıkan pencerede ise fotoğraf galerisi ve Movie Maker seçeneği tıklanır ve yükle sekmesi aktif hale getirilir. Kurulum kısa bir sürede tamamlanır.

Windows Movie Maker Nasıl Kullanılır?

Programın sol tarafında ön izleme ekranı yer alır. Sağ kısmında ise ses, fotoğraf ve video dosyalarının ekleneceği kısım yer alır. Üst kısmında ise kullanılması gereken araçlar bulunuyor. Program içerisinde resmi ya da video eklemek için şu yollar kullanılabilir:

  • Programın sağ alt kısmında yer alan “videolara ve fotoğraflara göz atmak için tıklatın” yazısına tıklanabilir.
  • Giriş menüsünde yer alan “video ve fotoğraf ekle” butonu kullanılabilir.
  • Ana menüde yer alan aygıttan al seçeneği tercih edilebilir.

Ses ve müzik eklemek içinde giriş menüsündeki “müzik ekle” seçeneği kullanılıyor. Bu şekilde ister bilgisayarınızda var olan ister internetten ses dosyaları indirerek hazırladığınız görseller, videolar ya da filmler üzerine ekleyebilirsiniz. Bilgisayarlara bağlı web kamerası olduğunda görüntü kaydedebilir ve film hazırlayabilirsiniz. Bunun içinde giriş menüsünde yer alan web kamerası videosu seçeneği kullanır. 

Ses kaydını kendini yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için sayfanın üst kısmında yer alan anlatımı kayda al, butonu kullanılır. Bu butona bastığınızda kayıt başlar. Programın pek çok özelliği bulunuyor. Kullanıcılar bunları aktif bir şekilde kullanmak için windows movie maker nasıl kullanılır resimli anlatım araştırmalarına yönelebilir. Genel olarak giriş menüsü üzerinde ve sayfa üst kısmında gerekli olan tüm araçlar bulunuyor. Kullanıcılar bu araçlarla pratik bir şekilde videolar ve filmler hazırlayabilirler.

Windows Movie Maker Türkçe Yapılışı

Programın orijinal dili İngilizce olduğu için windows movie maker nasıl türkçe yapılır araştırmaları ile kullanıcılar daha pratik kullanımlar elde etmeye çalışır. Bunun için ekstra bir kurulum gereklidir. Yandex. Disk kullanarak pratik bir şekilde indirebileceğiniz bu uygulama ile programı Türkçe kullanabilirsiniz. İndirilen klasör TR olmaktadır. Bu dosyayı C içerisinde Program File/ Windows Live/ Photo Gallery klasörü içine yapıştırmalısınız. Bu işlem sonrasında uygulama artık Türkçe olarak kullanılabilir hale gelmiştir.

İçerik
ICloud Nasıl Fotoğraf İndirilir

ICloud Nasıl Fotoğraf İndirilir , ICloud ile en sevilen anların ölümsüzleştirildiği fotoğrafları hem buluttan hem1

3 dk. 29 Okundu
İçerik
Windows “Dosya veya Dizin Bozuk ve Okunamaz Durumda” Çözümü

Windows işletim sistemli bir bilgisayarınız var ve bu bilgisayara herhangi bir harici depolama aygıtı bağladınız.1

3 dk. 21 Okundu
İçerik
Cortana Bilgisayar Kapatma Komutu

Cortana, Microsoft’un asistan sistemlerinden biri olarak bizi karşılıyor. Her ne kadar şuan Türkiye’de aktif olarak1

1 dk. 18434 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al