KATEGORİLER
Kripto Al Sat


En Hızlı USB 3.0 Flash Bellekler

En Hızlı USB 3.0 Flash Bellekler bellekler çeşitli tür ve şekillerde olabilmektedir. Bazen hayatta ihtiyacımız olan en önemli şeylerden biriside hızdır. Bu nokta da ise karşımıza usb flash bellekler için en hızlı olanı hangisidir soruları kafamızda belli arayışlara sebep olur.

İster USB 3.0 ister USB 3.1 olsun, en hızlı ve kaliteli USB bellek olduğunu iddia eden birçok marka firmaları mevcuttur. İncelemelere ve verilere dayanarak, en hızlı flash belleği kolaylıkla seçebilme imkanına sahibiz.

Usb bellek alırken nelere dikkat etmemiz gereklidir?

  • Usb bellek almadan önce bellek kapasitesine karar vermeliyiz.
  • Usb bellekler için saklayacağımız dosya türlerine ayrıca özen göstermeliyiz.
  • Satın almadan önce ihtiyaç doğrultusuna göre usb bellek seçimimizi yaparsak daha doğru bir karar vermiş oluruz.
  • Güvenilirliği konusunda gerekli araştırmalar yapmamız gerekmektedir.

Yaşadığımız dönem serüveninde dijital çağ bizi bazı şeylere yönlendirmektedir. Bunlardan biri yaptığımız işleri yedeklemek, bir diğeri ise hızlı olmanın gerektirdiği etkenlerdir. Gerek iş yerinde gerek günlük hayatta yedeklememiz gereken birçok sebebimiz bulunmakta. Bunlara da usb sayesinde pratik çözümler bulmak olanaklı hale gelmiştir.

Usb Bellek Nedir?

Kolayca sökülp, takılabilen, küçük ve hafif bir veri olan depolama aracıdır. Dijital verileri taşımamız açısından ve depolama konusunda bizlere oldukça kolaylıklar sunan usb bellekler bu dijital dönemde biz bilgisayar kullanıcıların en az birkaç tane sahip olması gereken teknolojik ürünlerden yalnızca birisidir.

Bellek çeşitleri arasında yer alan bu usb bellekler farklı depolama miktarlarına sahip ve bir arayüzle entegre edilmiş olarak üretilmiştir.

Flaş bellek denildiğinde daha çok kapasiteye sahip olan 2 ile 512 GB arasında değişen usb bellekler anlaşılmaktadır. Aslında genel olarak bakıldığında tüm usb bellekler birer mini Hard disk demektir. Yalnız hard disk tanımını daha çok yüksek kapasiteli bellekler için kullanıyoruz.Ayrıca usb bellekler sayesinde bilgisayarımızı daha da hızlandırabiliriz.

Bilgisayarımızda gerekli özellikler mevcutsa usb 3.0 lı bellekler tercihimiz olabilir. Bu doğrultuda usb 3.0 lı belleklerde okuma hızı 240 MB, yazma hızı ise saniyede 160 MB arasında seyir göstermektedir. Yalnız bilgisayar ile usb arasındaki destekte oldukça önem arz etmektedir. Çünkü bilgisayarımız usb 3.0 lı belgeleri desteklemiyorsa, kararımızı 2.0 lı usb belleklerine çevirmemiz gerekmektedir.

Bu yüzden bilgisayarımızda usb 3.0 için multimedya dosyaları mevcutsa ve yeterli olan özellikler yer alıyorsa usb konusunda 3.0 lı bellek bizler için doğru seçim olacaktır.

Usb 3.0 Nedir? 

İlk olarak 17 Eylül 2007’de Intel tarafından bizlere aktarılmış olan süper hızlı USB (usb 3.0) önceki USB 2.0’a nazaran güç yönetimi ve performans açısından çok önemli avantajlı niteliklerini bizlere sunmaktadır. USB 2.0’da bağlantı dört telli bir yapı ile sağlanıyorken, USB 3.0’ın bağlantısı ise dokuz tel ile sağlanmakta birlikte, çok ciddi bir hız farkı meydana getiriyor.

Bu durumda usb 3.0 belleğini kullanmamızın son derece avantajlı bir fikir olduğunu bizlere sunuyor.

Usb 3.0 ın teorik açıdan ulaşabileceği en yüksek hızın 4,8 Gbit/sn olduğu açıklanmıştır. Daha açıklayıcı olursak GB’larca veriyi USB 3.0 ile transfer etmek sadece saniyelerimizi alabiliyor.

Usb 3.0 belleği hızlı olmasının da yanı sıra hem veri almayı, hem de göndermeyi mümkün duruma getiriyor. Tabi bu durumda öncelikle veri eşlemesi yapılan durumlarda, her iki taraftaki verileri aynı anda güncelleme fırsatı sunmaktadır. Hız dışında USB 3.0‘ın en önemli özelliklerinden biri daha az enerji tüketimine yol açıyor olmasıdır.

İçerik
En İyi Oyuncu Koltukları

En İyi Oyuncu Koltukları , Profesyonel anlamda oyun oynayanlar açısından oyuncu koltukları büyük önem taşırken1

6 dk. 19 Okundu
İçerik
CPU ve GPU Nedir? Aralarındaki Farklar Nelerdir?

CPU ve GPU Nedir? Aralarındaki Farklar Nelerdir? Hiç şüphe yok ki CPU ve GPU, bilgisayar1

3 dk. 30 Okundu
İçerik
En İyi İşlemciler

En İyi İşlemciler , işlemciler bilgisayarın tüm birimlerinin düzenli bir şekilde çalışmasını ve veri akışının1

7 dk. 28 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.