KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Elon Musk, 1 Günde 13.5 milyar dolar kaybetti

2020 yılının son döneminde serveti günlük 12 milyar dolar artıp dünyanın en zengin insanı ünvanını alan Elon Musk, 1 gün içerisinde 13.5 milyar dolar kaybetti. Zirveyi tekrardan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’a kaptırdı. Elon Musk’ı dünyanın en zengin insanı olarak zirveye taşıyan Tesla şirketi %8 değer kaybı yaşadı.

Elon Musk, şirketinin değer kaybetmesi ile birlikte tekrardan 2. sıraya düştü. Fakat Elon Musk her sene akıl almaz çalışmalar yaparak piyasada ses getirmeyi başarıyor. Yaptığı çalışmaların çoğunda yüksek teknoloji ile bizleri şaşırtmaya devam eden Elon Musk’ın tekrardan zirveye çıkacağına da eminiz.

Şu anda Jeff Bezos’un net serveti 182,1 milyar dolar iken Elon Musk’ın serveti 189,7 milyar dolardan 176,2 milyar dolara düştü. Elon Musk’ın servetindeki bu düşüşe rağmen Forbes’in tahminlerine göre dünyanın en zenginleri sıralamasında 3. sıradaki kişi ile arasındaki fark 20 milyar dolardan fazla.

Bloomberg milyarder endeksine göre Elon Musk’ın kaybı 15.6 milyar dolar.

Elon Musk’ın Serveti

Elon Musk, kurucusu olduğu şirketlerden Tesla’da %20 hisse sahibi ve havacılık şirketi SpaceX’te de %48 hisseye sahip. Ayrıca şahıs hisselerinden harici Tesla’da opsiyonlu hisse senedi de bulunduğu söyleniyor. Tesla’nın 2020 yılında 500.000 üzeri araç satması hisse senetlerinin 1 yıl içerisinde %740 artması sağladı.

Elon Musk, bu olaylardan ( 13.5 milyar dolar kaybettikten )sonra “Ne kadar garip, haydi işe geri dönelim” tarzında bir tweet attı. Buradan da anlaşıldığı üzere ve kendisinin de belirttiği gibi “Nasıl daha fazla para kazanabilirim perspektifinden hiç bakmadım.” para onun için sadece bir araç.

Hayatımızda başarılı olmak için parayı bir araç olarak görmeliyiz bizlerde. “Her zaman bir şeyleri nasıl daha iyi yapabileceğinizi düşünün ve kendinizi sorgulayın.” cümlesini Elon Musk gibi başarılı olmak istiyorsak bizde hayat modumuz yapmalıyız.

Elon Musk In Serveti

Elon Musk ın serveti

 Elon Musk nasıl bu kadar zengin oldu?

Aklımıza bu soru gelse de Elon Musk’ın hayatını uzaktan bir izleme ile cevabını bulabiliriz. Elon Musk günde 6 saat maksimum 7 saat uyuyor ve haftada 100 saati geçik süre çalışıyor. Onun hafta sonu tatili yok. Tatil günlerinde hobi şirketlerinde çalışmayı seçiyor. Eğer işleri yoğun değilse pazar günlerini ailesi için ayırıyor.

  1. Çalışma aşığı bir adam olması.
  2. Asla pes etmeyen yapısı.
  3. Her zaman daha iyiyi isteme güdüsü.

İşte Elon Musk’ın altın kuralları tam da bunlar.

Nedir
IOTA Kripto Para Projesi Nedir?

Bugünkü yazımızda kripto para olan IOTA’ı inceleyeceğiz. IOTA’nın diğer kripto paralardan farlı nedir onlara değineceğiz.1

3 dk. 7416 Okundu
İçerik
Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Nasıl Kredi Çekebilir?

Kredi notu düşük olan bir vatandaşın bir banka kredisinden faydalanması için öncelikli olarak o bankanın1

2 dk. 16466 Okundu
İçerik
Kişisel Kredi Başvurunuzun Reddedilmesinin 3 Nedeni

Kredi başvurularınızın reddedilmesinin birçok nedeni vardır. Özellikle bankalar ile olan geçmişinizin en önemli karar noktası1

2 dk. 4198 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.