KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Bankamatik Kartı Yuttu Ne Yapabilirim?

Günlük yaşantımızın en temel parçası olan para sürekli el değiştirir ve bir yerden bir yere aktarılır. Bu aktarma işlemi için bankalar birer yardımcı görevindedir. Ancak bankalar sıra beklemek ve vakit kaybı gibi nedenlerle çok fazla tercih edilmeyebilir.

Para yatırma ve çekme, elektronik fatura ödeme ve daha birçok işlem için ATM’ler bankalardan çok daha fazla rağbet görür. Ancak paranın kolayca aktarılmasını sağlayan, ticaret ve sanayi kuruluşları için önemli bir yardımcı olan ATM’ler bazen karışıklıklara yol açabilir.

Bankamatik para yatırma ya da çekme gibi işlemler sırasında kullandığınız kartınızı yutabilir. Peki, bankamatik kartı neden yutar? Bankamatik kartımı yuttu ne yapabilirim? Kartı nasıl geri alırım? Tüm bu soruların cevabını yazımızda listeledik.

Bankamatik Kartı Yuttu Ne Yapabilirim

Bankamatik Kartı Yuttu Ne Yapabilirim 

Bankamatik Kartı Neden Yutar?

Bankamatik birçok sebepten ötürü kartınızı yutabilir. Yaptığınız işlem sırasında kartı yuvasına doğru şekilde yerleştirmek çok önemlidir. Yanlış şekilde yerleştirilen kart sıkışabilir ve daha fazla zarar görmemesi için bankamatik tarafından yutulur. Başka bir neden ise hesabınızın banka tarafından bloke edilmiş olması olabilir.

Hesabınıza çeşitli nedenler ile bloke konulmuş ise kartı bankamatiğe takmanız halinde kart yutulur. Bu sayede kartı geri almak için bankaya gitmeniz sağlanmış olur. Bankanın amacı bu doğrultudadır. Bir başka neden ise işlemi gerçekleştirdikten sonra size tanınan süre zarfında kartınızı yuvasından almamış olmanız olabilir. Para çektikten veya yatırdıktan sonra bankamatik kartınızı geri almak için size belli bir süre verir. Bu süre içerisinde kartı almazsanız kartınızın çalınması ya da zarar görmesi gibi durumlara karşı bankamatik kartınızı yutar. Son olarak ATM cihazında yaşanan teknik bazı sorunlar sebebiyle kartınız yutulabilir.

Kartımı Nasıl Geri Alırım? 

Kartımı Nasıl Geri Alırım

Kartımı Nasıl Geri Alırım 

Kartınızın yutulması durumunda yapmanız gereken tek şey işlemi gerçekleştirdiğiniz bankamatiğin en yakınındaki banka şubesine giderek durumunuzu izah etmektir. Durumu anlatmanız halinde banka yetkilileri ATM’yi açarak kartınızı size teslim edecektir.

Eğer kartınızı yutan ATM herhangi bir bankaya bağlı değil ve bağımsız bir ATM ise o zaman yapmanız gereken şey o bankanın çağrı merkezini aramaktır. Çağrı merkezi görevlisi sizden olayın gerçekleştiği ATM’nin konumu ve diğer bilgilerini isteyerek sorunun çözülmesine yardımcı olur.

İçerik
Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

İhtiyaçlar doğrultusunda zaman zaman krediye başvurmak zorunda kalabiliyoruz. İş böyle olunca bankalarla aranızı her zaman1

2 dk. 10137 Okundu
Nedir
Ethereum Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Ethereum coin (ETH), kripto para birimini alan kripto işletim sistemidir. Açık kaynaklı ve smart contract1

3 dk. 2841 Okundu
İçerik
Banka Kasası Kiralama Fiyatları Güncel 2021

Banka Kasası Kiralama Fiyatları Güncel 2021 , Türkiye genelinde hizmet veren bankaların hemen hepsi müşterilerine1

4 dk. 13 Okundu
Yorumlar

*
*

  • berat

    :)

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al