KATEGORİLER

Kişisel Kredi Başvurunuzun Reddedilmesinin 3 Nedeni

Kredi başvurularınızın reddedilmesinin birçok nedeni vardır. Özellikle bankalar ile olan geçmişinizin en önemli karar noktası olduğunu söyleyebiliriz. Son yıllarda artan kredi başvuruları, beraberinde birçok reddedilmeyi de beraberinde getirdi. Peki, kişisel kredi başvurunuzun neden reddedildi? İşte kredi başvurunuzun reddedilmesinin 3 nedeni!

1.Belge Eksiklikleri

Bankalar, kredi vermeden önce sizden birçok belge isteyebilir. Bunları fiziki olarak teslim edebileceğiniz gibi online olarak da iletebilirsiniz. Bu belgeler arasında gelir belgeniz, sigorta geçmişiniz, siciliniz gibi birçok belge istenebilir. Bankadan bankaya değişkenlik gösteren bu belgeleri, eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz gerekmektedir. Bankalar bu belgeleri inceler ve sizin kredi vermeye uygun olup olmadığınızı kontrol eder. Bunun sonucunda karar verir ve işlem tamamlanmış olur.

2.Kredi Notunuz

Kişisel kredi başvurunuzun en önemli ret nedenlerinden birisi de kredi notudur. Az önce bahsettiğimiz gibi bankaların sizin ile ilgili baktığı ilk şeylerden birisi, bankalar ile ilişkilerinizdir. Kredi notu, sizin finansal kuruluşlar ile ilişkilerinizi inceleyerek oluşturulan bir puanlama türüdür.

Bu puanın düşük olması sizin daha az güvenilir olduğunuz anlamına gelir. Borçlarınızda gecikmelerin olduğu ve bankalar ile problemler yaşadığınızın göstergesidir. Bunun sonucu olarak da kredi alma ihtimaliniz oldukça düşer. Puanın yüksek olması ise borçlarınızı zamanında ödediğiniz ve herhangi bir problem yaşamadığınız anlamına gelir. Bankaların gözünde güvenilir bir müşteri olarak tanınırsınız ve kredi alma ihtimaliniz artar.

Yani kişisel kredi başvurunuzda en önemli etkenlerden birisi kredi notudur.

Kişisel Kredi Başvurunuzun Reddedilmesinin 3 Nedeni

Kişisel Kredi Başvurunuzun Reddedilmesinin 3 Nedeni 

3.Diğer Kredi ve Borçlarınız

Bankaların size kredi vermeden önce dikkat ettiği en önemli noktalardan birisi de diğer bankalara olan borçlanmalarınızdır. Eğer hali hazırda devam eden kredileriniz ve ödemediğiniz borçlarınız varsa, bankalar size kredi vermekten çekinebilir.

Özellikle başka bankadan aldığınız ve ödemesi devam eden bir krediniz varsa, bankalar temkinli yaklaşır. Burada gelir belgeniz önem kazanır. Eğer sizin birden fazla borcu ödeyebileceğiniz düşünülürse kredi alabilirsiniz.

Ancak mevcut kredileri dahi ödeyemiyorsanız zaten kredi notunuz düşüşte demektir. Bu da bankaların sizin kişisel kredi başvurularınızı reddetmesinin bir başka nedenidir. Belgeleriniz tam, kredi notunuz yüksek ve başka borcunuzun olmaması durumunda kolaylıkla kredi alabilirsiniz.

İçerik
Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Kredi, bankalar aracılığı ile insanların nakit ihtiyacını gidermesidir. Belirli miktardaki para geri ödenmek üzere bankalar1

3 dk. 16644 Okundu
Nedir
Dogecoin Nedir, Nasıl Alınır?

Aralık 2013’te piyasaya çıkan Dogecoin, Litecoin tabanlı kripto para birimi olarak bilinmektedir. Bugüne kadar 651

3 dk. 13815 Okundu
İçerik
Onaylanan Kredi Kartı İptal Edilir Mi?

Kredi kartları günümüzde birçok insanın vazgeçilmez ödeme araçlarından birisidir. Her geçen gün kullanım alanı artmakta1

2 dk. 4099 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.