KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Dinozor Oyunu

Dinozor Oyunu , Toplumsal kültürün gelişmesinde oyunlar önemli bir yere sahiptir. Eski dönemlerde dilden dile anlatılan efsaneler gibi oyunlar da dil ve zaman sınırlarını kat ederek evrensel bir şekilde dilden dile dolaşmaktadır. Genellikle, çocukların bulunduğu her ortamda oyunlar ve oyuncaklar yer almaktadır. Oyuncakların ne olduğu ya da oyunların hangi kategoride oldukları toplumdan topluma, kültürden kültüre değişiklik göstermektedir. Şüphesiz ki oyunlar, dünyanın her bölgesinde ve hemen hemen her döneminde oynanmıştır.  Yapılan araştırma sonucunda görülmüştür ki çocuklar, günlük yaşamdaki enerjilerini oyun oynayarak harcamakta ve toplum içerisinde sahip olduğu rolü ise oyunlar sayesinde kazanmaktadır. 

Oyunlar, çocukların yanı sıra gençler ve yetişkinler tarafından da oldukça tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise; insanların, günlük koşuşturmalarından biraz olsun uzaklaşabilmek ve eğlenceli vakit geçirmek istemeleridir. Oyunlar; kişilerin yaratıcılığına, zekasına ve problem çözme yetisine olumlu yönde katkı sağladığı için toplumun büyük kesimi tarafından severek oynanmaktadır. Eski dönemlerde daha çok yüz yüze olarak oynanan oyunlar, teknolojinin gelişimi ile beraber online ortama geçmiştir. Bazı oyunlar internetiniz olmadığı anda bile oynanabilmekte ve çok keyif vermektedir. Bu oyunlardan en bilineni ise Dinozor oyunudur. Dinozor oyunu internetsiz oynanan bir oyun olduğu için zamanla kullanıcılar tarafından popüler bir duruma gelmiştir.

Dinozor Oyunu Nedir?

Dinozor oyunu Google geliştiricileri tarafından tasarlanmış bir oyun olarak bilinmektedir. İnternet kesildiği dönemlerde, “Web Sayfası Görüntülenemiyor” veya “İnternet Bağlantınız Kesildi” gibi hata mesajlarında yer alan dinozor figürü herkes tarafından bilinmektedir. İnternette sorun yaşandığı anlarda, tarayıcı üzerinde mini bir oyun ile karşılaşılmış ve bu oyuna Dinozor oyunu adı verilmiştir. Bu oyunu oynayabilmek için bir Google Chrome tarayıcısına sahip olmak yeterlidir. Dinozor oyunu fikrini tasarlamak ve geliştirmek uzun bir zaman almıştır. 2014 yılında piyasaya sunulmuş olan Dinozor oyunu bedava bir oyundur. 

Oyunun ortaya çıkış amacı tamamen insanların boş zamanını değerlendirmek ve sıkılmalarının önüne geçmektir. Tarayıcıda bir sorun olduğu anda ortaya çıkan dinozor figürünün kullanıcılara anlatmak istediği şey şudur; Şu an tarayıcıda sistemsel bir sorun yaşanmakta ve bizler sorunu çözmeye çalışırken; sizlerde, size sunduğumuz dinozor oyunu sayesinde eğlenerek vakit geçirebilirsiniz. Bilindiği üzere bu oyun, internet alt yapısının zayıf olduğu ya da internette sorun yaşandığı zamanlarda devreye girmektedir. Google geliştiricilerinin açıkladığı verilere göre, Chrome ve Android kullanıcıları bu oyunu her ay 270 milyon kez başlatmıştır. Zamanla bu oyun o kadar sevildi ki, insanlar bile isteye internetlerini keserek bu oyunu oynamaya başlamıştır. Oyun severler tarafından merak edilen en önemli konu ise Dinozor oyunu sonu nasıl bitmektedir ya da bu oyunun sonu var mıdır? Bu sorulara net bir yanıt verilemese de oyun, halen severek oynanmaya devam edilmektedir.

Dinozor Oyunu Nasıl Oynanır?

Dinozor oyununun temel amacı, Tehlikeli bir çölde, birbirinden farklı tehlikeler ile karşılaşan dinozoru mümkün olduğu kadar uzun zaman koşturmaktır. Dinozor oyunu hilesi tam olarak bilinmese de genel itibari ile bakacak olursak; Fare aracılığı ile menüde gezinilir ve yine farenin sol tuşu kullanılarak oyun başlatılır.  Klavyede yer alan Space tuşu ise, dinozoru zıplatarak engellerin üzerinden atlamasına yardımcı olmaktadır. Bu oyun, oyun severler tarafından büyük bir ilgi ile karşılaşınca çeşitli internet sitelerine de sunulmuştur.  Artık Dinozor oyunu oynamak isteyen kişiler, internet bağlantısını kesmeden internet siteleri üzerinden oynayabilmektedir. Bu oyunun, kişilerin stres atmasına ve eğlenmesine yardımcı olduğu herkes tarafından bilinmektedir ve zaman içerisinde bu oyunun üç boyutlu versiyonları da oyun severlerin beğenisine sunulmuştur.

İçerik
Slither io Oyna

Slither io Oyna , bağımlılık yaratan oyunlardan biri olan Slither io 2020 yılının patlayan oyunları1

3 dk. 35 Okundu
İçerik
Kelimelik Oyun Hilesi

Kelimelik Oyun Hilesi, kelime oyunları oynayanların sıklıkla başvurdukları bir yöntemdir. Kelime oyunları ingilizce scrabble oyunundan1

3 dk. 217 Okundu
İçerik
Valorant Oyun Modları

Free-to-play çok oyunculu taktiksel birinci şahıs nişancı oyunu olan Valorant, Riot Games tarafından geliştirilip yayınlanmıştır.1

4 dk. 16034 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.