KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Çocuk Oyunları

Çocuk Oyunları ,çocuklar için oldukça eğlenceli olan ve zamanlarının büyük bir kısmını geçirdikleri önemli aktiviteler arasında yer alır. Çocukların hem zihinsel hem de kişisel gelişimlerine büyük desteği olan bazı oyunlar hayatlarının her döneminde karşılaşabileceği türdendir. Çocukların oynadığı tüm oyunlar ebeveynlerinin kontrolünde olmalı ve olumsuz örnek oluşturabilecek ya da şiddet içerikli oyunlardan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte elektronik ürünlere olan talep ve ihtiyaç artarak devam etmektedir. Bu da bu doğrultuda çocukların elektronik ürünlerde oyun arayışı içine girmelerine neden olur. Anne ve babalar ise çocuklarına belirli bir zaman diliminde oynasınlar diye en iyi çocuk oyunları sorusuna cevap bulmak isterler.

Kız Çocuk Oyunları

Kız çocukların oynadıkları oyunlar ile erkek çocukların oynadıkları oyunlar arasında farklılıklar vardır. Kız çocukları daha çok giydirme oyunları, barbie oyunları, düzen oyunları ve makyaj oyunları ile ilgilenirken erkek çocukları ise yarış oyunları, araba oyunları ve buna benzer oyunlarla ilgilenirler. Bazen durum, tam tersi de olabilir. Barbie oyunları, kız çocuklarının en çok oynadıkları oyunlar arasında yer alır. Birbirinden farklı cilt tonuna ve saç rengine sahip olan Barbie bebekler, oyunun ana karakterleridir. Bir diğer oyun olan barbie bebek giydirme oyununda yer alan farklı modeldeki kıyafetler ve saçlar ile barbie bebek en güzel ve şık hale getirilmeye çalışılır. 

Şekiller Ve Renkler 

Çocukların şekilleri öğrenmesi, renkleri birbirinden ayırt etmesi ve aynı zamanda eğlenirken öğrenmesi için çocuk oyunları arasında sıklıkla indirilen bir diğer oyun da şekiller ve renkler oyunudur. 3 yaştan itibaren her yaş grubunun rahatlıkla oynayabileceği bu oyunun amacı, çocukların renkleri birbirinden ayırt etmesi ve şekilleri kavramasıdır. 

Aradaki Farkı Bul

Bu oyunda amaç, çocukların dikkatlerini belirli bir bölgeye toplayarak verilen eşyalar arasındaki farkı bulmalarını sağlamaktır. Çocukların genellikle kolay bir şekilde oynadıkları  bu oyunda az sayıda fark bulmaları istenir.

Araba Oyunları 

Bu oyunu daha çok erkek çocukları tercih etse de kız çocuklarının bir kısmı da oyuna ilgi duyar. Oyunda yer alan birbirinden farklı modelde arabaları kendi zevklerine göre tercih ettikten sonra oyuna başlanır. Araba yarışları en az iki kişiyle oynanır. Oyunda sürücüler sürekli yanlış yaptığında ve tanınan haklar bittiğinde oyun sonlanır. Oldukça eğlenceli olan bu oyunu küçük çocukların yanı sıra büyüklerde oynar. Çocuk yarış oyunları kategorisinde yer alan bu oyun, arabalara ilgi duyan herkesin favorisi. 

Şekil Yap Boz

Yap boz, eğitici ve dikkat geliştirici oyunlar arasında yer alır. Yaş grubuna göre farklı sayıda parçalar verilerek oynanan oyunda, tüm parçaların birleştirilmesi ve bütün hale getirilmesi istenir. Çocuklar bu oyunu oynarken, birleştirdikleri her bir parça için büyük bir mutluluk duyarlar. Yap boz oyunları genellikle 7 parça ve üzeri şekilde oynanır.

Konuşan Tom

Bir dönemin en çok oynanan çocuk oyunları çeşitleri arasında yer alan konuşan Tom, çocukların söylediği her şeyi aynı şekilde tekrarlar. Tom ile birlikte oynayan çocuklar asla sıkılmaz. Konuşan Tom’dan sonra çıkan yeni oyunlardan biri olan Tom ve arkadaşları da küçük çocukların oynayabileceği oyunlardandır. Oyunda bulunan karakterlere yemek yedirmek, banyo yaptırmak ve uyutmak ile puan kazanılır. Oyunda şarkı söyleyen Tom’u birçok çocuk sever. 

Okul Öncesi Oyunlar

Okul öncesi çocuklar için yararlı olan bu oyunlarda, birbirinden farklı etkinliklerle çocukların gelişmesi desteklenir. Boyama, eşleştirme, ve yeni şeyler tasarlama gibi etkinliklerin yapıldığı bu oyunlar okul öncesi yaş grubu bulunan ailelerin kurtarıcısıdır. 

İçerik
Valve Vac Ban Nedir?

Valve VAC ban nedir? Valve kullanıcıların sıklıkla merak ettiği sorulardan biridir. Bu soruyu algılayabilmek için1

3 dk. 97 Okundu
İçerik
Valorant Teknik Destek

Riot Games'in bilgisayar oyunu tutkunları için piyasaya sürdüğü son zamanlarının en ilgi çeken taktiksel FPS1

3 dk. 2092 Okundu
İçerik
Steam Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Steam, her geçen gün popülerliğini arttıran ve arttırdıkça yeni kullanıcılar elde eden platformların başında geliyor.1

3 dk. 43 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.