KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Bermuda Şeytan Üçgeni Gerçek Mi Efsane Mi

Bermuda Şeytan Üçgeni gerçek mi Efsane mi Uzun yıllar boyunca üstünde filmlerin çekildiği farklı çizgi filmlere dahi konu olduğu gizemli kazalara neden olan Bermuda Üçgeni ne zamandan beri ortaya çıktı? İnsanlar açıklayamadığı ya da bilinmeyenlerle ilgili gizemli öyküler oluşturan canlılardır. Bazen mantıklı bir şekilde açıklamak yerine bir gizem koyup o hikayeyi popülerleştirebiliyorlar. Özellikle yaşanan ilginç kazalardan esinlenebiliyor. Geçmişte de sıkça yaşanan bilinmeyen olayları insanlar farklı anlamlar yüklemişlerdir. Gerçi artık bilim ve teknoloji geliştikçe sebeplerini anlayabiliyoruz. Bu sayede daha çok bilgi edinebiliyoruz.

Bermuda Seytan Ucgeni Gercekmi Efsanemi2
Bermuda triangle, conceptual computer artwork.

Peki Bermuda Üçgenini bu kadar meşhur eden ne? Bermuda Üçgeni Atlas Okyanusu’nda Miami (Florida) ile Porto Riko’daki San Juan ve Bermuda adaları arasındaki bölgeye verilen isimdir. Bu bölgede yaşanan uçak kazasında-5 adet uçak kaybolmuştur- yaşanan pusulanın yanlış çalışması ve uçağı sürenlerin kaybolması ile meşhur olan bir bölgedir. Onu sadece kaybolan 5 uçak meşhur etmemiştir. Ayrıca kaybolan 5 uçağı arayan 2 uçaktan sadece biri geri dönebilmiştir. Daha sonrasında uçak kazalarının yanı sıra gemi kazaları ile bir yılda yaklaşık 50 kaza gerçekleşmiştir. Tabi bu sayı değişebilir. Ancak insanlar sahte belgeseller çekerek olayı daha mistik, gizemli bir hale sokmuşlarıdr.

İşin aslı Bermuda Üçgeni olarak adlandırılan bölge de sıkça pusulalarda sorunlar ortaya çıkabiliyor. Sıkça olumsuz hava koşulları gerçekleşebilmektedir. Özellikle olumsuz hava koşulları hemen hemen her yerde gerçekleşebilir. Ayrıca o dönemde kaybolan uçakların yapısının zayıf olduğunu bu yüzden dayanıksız olduklarından olumsuz hava koşullarından kolayca etkilenebilmişlerdir. Ayrıca Bermuda Üçgeninin olduğu  Atlas Okyanusu’nun en derin yeri olan Porto Riko Çukuruna sahiptir. Bu da demek oluyor ki bu çukurun derinliği 8400 metreyi buluyor. Gemilerin ve uçakların kazalarının bulunamamasının sebebi de bu olabilmektedir.

American Journal of Physics dergisinde yayımlanan bir araştırma da denizdeki gaz baloncuklarının deniz suyunun yoğunluğunu azaltarak gemilerin batmasına sebep olabileceğini göstermektedir. Diğer bir görüşe göre de bu bölgedeki okyanus akıntılarının çok hızlı ve düzensiz olmasından kaynaklı kazaların kalıntıları kısa sürede ortadan kaybolmaktadır.

İçerik
Etkili Bir Oda Temizliği İçin 8 Öneri

Etkili Bir Oda Temizliği İçin 8 Öneri , Her insanın evinin en güzel köşesi uyuduğu,1

6 dk. 17263 Okundu
İçerik
Şeker Tüketiminin Çocuk Sağlığına Etkisi

Şeker Tüketiminin Çocuk Sağlığına Etkisi, çocukların en çok sevdiği yiyeceklerin başında gelmektedir. Ancak her çocuğun1

2 dk. 30 Okundu
İçerik
Uzun Mutfakların Kurtarıcı Fikirleri

Uzun Mutfakların Kurtarıcı Fikirleri ile mutfaklarınızda uyumu yakalamak artık çok kolay. Mutfak dekorasyonlarında sağlanan uyumluluk1

2 dk. 39 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.