KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Alışılmışın Dışında Hamilelik Belirtileri

Alışılmışın dışında hamilelik belirtileri, İnsanlar hamilelikte bir çok farklı duyguları birlikte yaşar. Kolay gibi gözüken hamilelik süreci aslında zorlu bir süreçtir. Kalıplaşmış hamilelik belirtilerini ortak yaşayan kadınlar ne kadar varsa alışılmışın dışında hamilelik belirtileri yaşayan kadınlar da vardır. Alışılmadık semptomlar oldukları için kimse hamilelikle alakalı olduklarını düşünmez. Fakat hamile anne adayların yaşadığı nadir belirtiler de bulunur. İşte alışılmışın dışında hamilelik belirtileri;

hamilelik belirtileri 2
  • Ağız Sulanması: Hamilelikte aşırı tükürük ptyalism gravidarum olarak bilinir. Aşırı tükürük sonucu hamile anneler kusma ve mide bulantısı sorunlarını yaşar. Bazı anne adayları tükürükleri kontrol edebilmek için yanlarında bardak bile taşır.
  • Et Benleri: Hamilelikte kilo alımına bağlı olarak et benlerinin sayısı artar. Var olan et benleri ise aşırı büyüme gösterir. Genel olarak hamilelik sonrası et benleri kendiliğinden düşer ya da kaybolur.
  • Diş Etlerinin Ağrıması: Hamileliğin ilk dönemlerinde ormon dengesinin değişmesi sonucu hamile kişilerin diş etlerinde ağrıma ya da kanama gözükebilir. İlk 5 aya kadar diş etlerinin ağrıması normal olarak görülür ve doktor desteği ile ağrılar kontrol altına alınır.
  • Burun Akıntısı: Alışılmışın dışında hamilelik belirtileri arasında burun akıntısı da yer alır. Bazı hamileler aşırı bir burun akıntısı ve hapşırmalı dönem geçirebilir. Bu süreç geçicidir.
  • Taş ya da Sabun Aşerme: tebeşir, metal gibi gıda maddesi dışındaki maddeleri yeme isteği nadir de olsa hamilelerde gözüküyor. Pika olarak bilinen bu durumu yaşayan hamilelerin hemen doktora gözükmesi tavsiye ediliyor.
  • Nefes Darlığı: Bir anda değişen yoğun hormon seviyeleri hamilelerin nefes problemi yaşamasına neden oluyor. Düzenli egzersiz yapılarak problem azaltılabiliyor.
hamilelik belirtileri 3

İçerik
Falda Kedi

Kedi, falda karşılaşılan sembollerden biridir ve falda kedi görmek genelde nankörlük ya da ihanet ile1

4 dk. 8301 Okundu
İçerik
Mutfağınızı Süslemek İçin Pratik Yöntemler

Mutfağınızı Süslemek İçin Pratik Yöntemler ile daha kullanışlı dekorasyonlar elde edebilirsiniz. Mutfaklar evlerin en çok1

2 dk. 97 Okundu
İçerik
Falda Baykuş

Kahve falında görülen baykuş haber olarak adlandırılırken bu haberin can sıkıcı olacağından söz edilir. Falda1

4 dk. 8016 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.