KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Guıness Rekorlar Kitabı Nedir

Guıness Rekorlar Kitabı Nedir. Herkesin kendine özgü yetenekleri vardır. Bazıları kendisini sevdiği bir konu üzerinde en iyisi olduğunu kanıtlamak için böyle yollara başvurabilir. Bu kitapla insanlar kendilerine ait özelliklerini dünyaya gösterirler. Bazıları ise sadece tanınmak veya sadece kendisinin yapabileceği bir yeteneği ya da rekoru olsun istediği için böyle yöntemlere başvurur. İşin aslı insanlar meraklılardır. Bu yüzden bu türden bir kitabın bu kadar popüler olmamasına şaşmamalı. Dünyada nasıl insanların olduğunu nelerle ünlü olduklarını bilmek isteyen pek çok insan var. Peki bu kitap nasıl ortaya çıktı. Kimin aklına geldi ve neden böyle bir kitabı piyasaya sunma ihtiyacı hissetti?

Öncelikle kitabı ilk ortaya atan kişi Hugh Beaver’dı Guıness şirketinin başkanı. Sebebi ise başarısız bir av yaşadıktan sonra kuşun Avrupa’nın en hızlı av kuşu olduğunu söyledi. Tabi bu da bir tartışmaya yol açtı. Kanıt olması lazım değil mi? Ayrıca tek yaşanan da bu değildi. Hugh gittiği mekanlarda da en büyük evin kimin evi olduğunu, kimin daha zengin olduğunu vs. tartışan insanlar olduğu için böyle bir kitap yapma isteği doğdu. Sonucunda ise halen günümüzde popüler olan bir kitap çıkmış oldu. Bu kitabın Amerika kütüphanesinde en çok çalınan kitap olduğunu biliyor muydunuz?

Peki bu kitaba kimler girdi? Bu kitaba girmek için insanların neler yaptığını biliyor muydunuz? Çoğu çılgınca. Zaten böyle çılgınca bir kitaba girmek için belli başlı şeylerden fedakarlık yapıp biraz da çılgın olmanız gerekir. Şimdi size dünyanın en ince beline sahip olmak için bir kadının neler yaptığını anlatacağım;

Sophie Vegas:

Dünyanın en ince belli kadını Vegas’ın 46 cm beli vardır. Bu beden ulaşmak için estetik ameliyatı bile birkaç kaburgasını aldırmış ve bir kum saati vücuduna ulaşmıştır. Şeklinin bozulmamamı için de sürekli korse takmaktadır. Günde 18 saat korse ile takılı dolaşmaktadır.

Sophie Vegas

Ayanna Williams:

Dünyanın en uzun tırnaklı kadınıdır. Yaklaşık 30 yıl sonrasında sahip olduğu 7,3 metre uzunluğundaki tırnakları kesmeye karar verdi. Tırnaklarını kesmeden önce manikürün 20 saat sürdüğünü ve 2 şişeden fazla oje bitirdiğini söyledi. Bence de tırnaklarını kesmekte haklıymış sonuçta o kadar uzun tırnaklarla hayatını devam ettirmek çok zordur. Zaten kendisi de “Tırnaklarım olsun veya olmasın ben yine de kraliçe olacağım.” demiştir.

Ayanna Williams
İçerik
Günde Kaç Saat Uyumalıyız

Günde kaç saat uyumalıyız. Hiç düşündünüz mü uyku neden gereklidir. Uyuyorum ama yine de uykumu1

2 dk. 11 Okundu
Nedir
Falda Timsah

Kahve falında timsah görmek fal yorumcularına göre mücadele anlamına gelir. Falda timsah can sıkıcı semboller1

4 dk. 18033 Okundu
İçerik
PTT Kargo Takip

PTT Kargo oldukça geniş bir şube ağına sahiptir. Bu nedenle kargo seçimlerinde çok fazla tercih1

4 dk. 8338 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al