KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Windows Klavyede Çap İşareti Yapma Yöntemleri

Bilgisayar öyle uçsuz bucaksız bir dünyadır ki yapmak isteyip yapamayacağınız tek bir işlem bile yoktur. Bu sebeple de günlük hayatınızda gerçekleştirmek istediğiniz işlemleri, projelerinizi ve buna benzer öğeleri söz konusu araçlar yardımıyla rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bir proje içerisinde özel karakter kullanmanız gerektiğinde bu karakterlerin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız kesinlikle söz konusu durum hakkında bilgi almanız gerekiyor. Biz de özellikle klavyede çap işareti nasıl yapılır diye merak eden kullanıcılarımız için söz konusu işlemin nasıl gerçekleştirildiğini en detaylı hali ve farklı yöntemlerle anlatıyoruz.

Bkz: Klavyede Çukur Sembolü (<•••>) Nasıl Yapılır, Çukur İşareti Kopyala

Klavyede Çap İşareti Yapma Yöntemleri

Klavyede çap işareti yapmak için kullanabileceğiniz üç farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemleri değerlendirmeye aldığınızda klavyenizden rahatlıkla özel karakter kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Biz de bu bağlamda kullanıcıların en fazla kullanmış olduğu yöntemleri sizlere sunuyoruz.

1- Özel Karakter Penceresini Kullanarak İşaret Yapma

“Karakter Eşlem Penceresi” olarak bilinen alanda klavye içerisinde yer almayan işaretleri rahatlıkla bulabilirsiniz. “Unicode” adı verilen özel karakterlerden oluşan sistemde sadece klavyede çap işareti değil pi simgesi başta olmak üzere buna benzer özel işaretlemeleri yapabiliyorsunuz. Bu işlem için aşağıdaki adımları takip edin.

  • “Başlat Menüsü” bölümünü açın.
  • “Çalıştır” alanına girmek için ilgili uygulamanın ismiyle aratın.
  • “Çalıştır” penceresi açıldığında “charmap” yazarak “Unicode” tablosunu açın.
  • “Gelişmiş Görünüm” seçeneğine tıklayın ve “00D8” komutunu ilgili alana girin.
  • “Unicode’a Git” butonuna tıklayın.

Bu işlemlerin ardından üzerinde çizgi işareti olan çap işareti klavyede kopyalanabilir hale gelecektir. Bu yöntem sizin için çok uzun geliyorsa bir diğer yöntemi uygulamaya geçebilirsiniz.

2- Klavyedeki Tuş Kombinasyonlarını Kullanma

Klavyede çap işareti yapmak için özellikle bazı tuş kombinasyonlarını aynı anda uygulamanız gerekiyor. Birçok kullanıcı ne yazık ki hangi tuşlara aynı anda basacağını bilmediği için bu işareti yapmakta zorlanıyor. Bu bağlamda aşağıda belirtilen kombinasyonlar sizlerin işine fazlasıyla yarayacaktır.

  • “ALT + 1 + 5 + 7” tuşlarına aynı anda basın.

Bu tuşlara aynı anda basmakta zorlanıyorsanız yanınızda bulunan birinden yardım alabilirsiniz.

3- Kopyalayarak Çap İşareti Yapma

1 ve 2. yöntemi kullanmak istemeyip, kendisine farklı bir alternatif oluşturmak isteyen kullanıcılar genellikle kopyalama yöntemini değerlendiriyor. Bu ne kadar sağlıklı olur bilemeyiz ancak aşağıda belirttiğimiz ifadeyi sağ tık kopyala yaparak cihazınızın hafızasına kaydedebilir ve ardından farklı içeriklere yapıştırabilirsiniz.

Çap İşareti: Ø

Bu içeriğimizde sizlere klavyede çap işareti yapma işlemleri için üç farklı alternatif yoldan bahsettik. Her yolu dilediğiniz gibi kullanabilir, oluşturduğunuz alternatifler için kendinize fırsatlar yaratabilirsiniz. Bu konuda internet aramalarınızda farklı sitelerle karşılaşırsanız o siteleri de rahatlıkla kullanabileceğinizi bilmeniz gerekiyor.

İçerik
Eğlenceli Ders Çalışma Programı

"Eğlenirken okumaktan keyif alabilir misin?" Bunu söyleyenlerdenseniz, bakış açınızı değiştirecek önerilerimiz sizleri beklemektedir. Ders çalışma1

4 dk. 6408 Okundu
İçerik
Mac için YouTube Video Nasıl İndirilir?

Mac için YouTube Video Nasıl İndirilir? Günümüzde birçok sosyal paylaşım sitesinde YouTube üzerinden yayınlanan videoları1

3 dk. 25 Okundu
İçerik
Google Lens Nedir, Ne İşe Yarar?

Google Lens, günümüzün ne denli teknoloji çağı olduğunu gösteren en önemli göstergelerinden biridir. Bir telefon1

3 dk. 136 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.