Ana Sayfa Blog Klavyede Çukur Sembolü () Nasıl Yapılır, Çukur İşareti Kopyala

Klavyede Çukur Sembolü (<•••>) Nasıl Yapılır, Çukur İşareti Kopyala

Klavyede-Cukur-Isareti-Yapma
Klavyede-Cukur-Isareti-Yapma

Ay Yapım tarafından Show TV ekranlarında yayınlanan Çukur dizisi son zamanlarda popülerliğini arttırmıştır. Bu dizinin ana hikayesini ortaya çıkaran çukur işareti birçok kişi tarafından sosyal medyada ya da farklı yerlerde kullanılıyor. Her ne kadar direkt bakıldığında hiçbir şekilde anlam ifade etmiyor olsa da dizide anlatılanlara göre bir işaretin ne kadar anlamlı olabileceğini görebiliyoruz. Bu içeriğimizde çukur işareti olarak bilinen üç noktanın ne anlama geldiği ve klavyede nasıl yapılacağıyla ilgili bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Çukur İşareti Ne Anlama Gelir?

Çukur sembolü bu dizide aynı mahalle içerisinde yaşayan birçok kişinin vücudunda bulunan dövme olarak karşımıza çıkıyor. Hem de mahallenin merkezinde bulunan kahvehanenin hemen karşısındaki duvarda büyük bir fontla grafiti olarak yer alıyor. Çukur işaretinin anlamı merak edenler için aşağıda verilmiştir.

(<) Küçüktür işareti çatıdır.

(•) Evdeki ailedir; anne, baba, eş ve çocuklardır.

(•) Bu dışarıdaki ailendir; kan kardeşin, ortakların ve dava arkadaşların.

(•) Bu en büyük ailendir; mahallede yaşayanlar, dövmeyi vücudunda barındıranlar.

(>) Bu çukurdur; mahalledir.

Çukur İşareti Klavyede Nasıl Yapılır?

Herkes tarafından merak edilen konuların başında çukur işaretinin klavyede nasıl yapıldığı geliyor. Bu simgeyi klavyedeki büyüktür, küçüktür ve nokta işaretlerini kullanarak rahatlıkla yapabilirsiniz. Hiçbir şekilde uğraşmak istemiyor ve direkt olarak kopyalayıp istediğiniz yere yapıştırmak istiyorsanız aşağıdaki simgeyi seçili hale getirip sağ tıkla ve kopyala yolunu takip edebilirsiniz.

<•••>

Telefondan Çukur İşareti Nasıl Yapılır?

Telefonda çukur simgesi yapmak isterseniz ne yazık ki telefon klavyelerinin bu simgeyi yapmaya izin vermediğini bilmeniz gerekiyor. Küçüktür ve büyüktür sembollerini rahatlıkla kullanabilirsiniz ancak ortada bulunan noktaları klavyede bulamazsınız. Bu sebeple bilgisayarda olduğu gibi yukarıda belirtilen sembolü direkt olarak kopyalayabilir ve istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz.

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz