KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Apple Watch Series 4 GPS 44mm

Apple Watch Series 4 GPS 44mm,akıllı saatlerin öncüsü ve pazar hakimiyetini diğer markalara göre oldukça güçlü konumda bir ürün. Birinci nesil Apple Watch; iletişim odaklı ara yüzü ile piyasa çıktı ancak sonraki nesiller ile birlikte sağlıklı yaşam ve spor alanında kullanıcıya destek olduğu bilinmektedir. Dördüncü nesil Apple Watch gerek dış kabuk tasarımı gerekse kullanıcı ara yüzü tasarımı ile sağlık bölümünde önemli yenilikler yapıldığını fark edilmektedir. Apple Watch Series 4 GPS 4mm, farklı deneyimler yaşatmayı sahiplerine sunmaktadır.

Apple Watch Series 4: Tasarım

Apple Watch Series 4 baştan tasarlanıp yenilenen dış kabuk ile karşımıza çıkmakta. Önceki nesillerde karşımıza çıkan Watch’ larda 38mm ile 42mm’lik seçeneklerin yerini 40mm ile 44mm doldurmaktadır. Aslında boyut konusunda gözle görülür bir fark yok. Boyutlarında küçük artmalar genişlemeler olsa da seleflerinden incelik ve daha az hacme sahip akıllı saat ile karşımıza çıkmıştır.

Apple Watch Series 4 akıllı saatin kurulumunu yaptıktan sonra bileğinizde bambaşka bir yeni nesil Watch sahibi olduğunuzu anlarsınız. Ekran boyu yüzde 30’luk oranda büyütülmüş ve bu sayede hissettirdiği haz karşısında nefis bir beğeni sunmaktadır. Etrafının sardığı ince çerçeve sayesinde sınırları aşacak görünüm elde etmiştir. Bunun yanı sıra saatin yumuşak köşelerine olan aksı görünümü bozmamaktadır. Apple Watch Series 4’ ün arka bölümü de revize edildi. Siyah seramik ve safir kristal malzeme kullanılarak yapılan güçlü bir anten işlevi görmektedir. Eski nesillerde olan dört kalp sensörün yerine tek bir kalp sensörü almaktadır. Optik kalp sensürün çevresini sarmalayan halka kristal elektrotlar kalp ölçümünün yanı sıra başka bir özelliği daha taşımaktadır. Optik kalp sensörü eski versiyona göre biraz şişkin bir görünüme sahip. 

Apple Watch Series 4: Sağlık

Apple Watch Series 4 akıllı saatin en dikkat çekici özelliklerinden birisi de EKG ölçüm uygulamasına sahip olmasıdır. EKG uygulamasını açtıktan sonra Digital Crown üzerine parmağınızı yerleştirmeniz gerekli ardından ölçüm için cihazınız hazır konuma ulaşıyor. Apple Watch, normalin üzerinde olan kalp ritminin bildirimi oluyordu, watchOS5 sayesinde düşük kalp ritmi sorunu içinde uyarı gerçekleştiriyor. Kolunuzda Apple Watch Series 4 ile birlikte düşerseniz saatiniz sert düşüş uyarı vermektedir. Bu özellik sayesinde acil durum esnasında ulaşmasını istediğiniz kişilere arama gerçekleştiriyor. Şayet bir dakika boyunca hareketsiz kalma durumunuza bağlı olarak yine acil arama durumu gerçekleştiriyor. Sadece GPS özellikli Apple Watch’ ta acil arama oluşabilmesi için iPhone’ un yakın mevkide bulunması veya Apple Watch akıllı saatin belirli bir Wi-Fi ağına bağlı hem de Wi-Fi arama özelliği açık halde olması gerekir.

Apple Watch Series 4: Nike+

Yaptığınız günlük hareketleri zamanla tekrarladığı için Apple Watch Series 4 onları devamlı antrenman olarak algılar ve bunları kullanıcının kayıt etmesi için bildirim verir. Bu sayede antrenman kayıtları daha verimli ve kullanışlı hale getirmek mümkün olur. 

Nike versiyonu; Apple Watch Series 4 akıllı saatin tüm teknik özelliklerini taşımanın yanı sıra özel kordon ile kullanılıyor. Koşucuların sıklıkla kullandığı Nike  Run Club uygulaması akıllı saatte yüklü halde bulunuyor. Bunun yanında Nike+ versiyonu Nike Training Club uygulaması ücretsiz 180’ den fazla antrenmanı kullanıcılara sunuyor.

Apple Watch Series 4: Teknoloji

Apple Watch saatlerin eski versiyonlarında Wi-Fi desteği hep vardı ancak yeni Apple Watch Series 4 GPS 44mm akıllı saatlerde elle ortamdaki Wi-Fi ağına bağlantı sağlanabilmektedir. Şifre girişlerini ise parmağınızla ekrana yazarak bağlantı sağlanır. Telefonunuz olmadan; podcast, müzik dinleme şansının yanı sıra Wi-Fi ağına bağlıyken FaceTime ile Wi-Fi aramalarını kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Akıllı saat düşünüyorsanız ilk tercighiniz Apple Watch Series 4 GPS 44mm olmalıdır.

İçerik
Samsung Numara Engelleme

Samsung telefonunuzda istenmeyen numaralarını veya tüm bilinmeyen arayanları engelleme; Samsung akıllı telefonlar sayesinde aileniz ve1

4 dk. 5565 Okundu
İçerik
Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 10 Teknoloji Şirketi!

Türkiye’ de son 10 yıla bakıldığı zaman kendi bünyesinde hayli gelişti. Dünya çapında Fortune 5001

4 dk. 2699 Okundu
İçerik
Macbook Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

MacBook, format atma konusunda aynı diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi kullanıcılara bir hayli kolaylık sağlamaktadır.1

3 dk. 41 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al