KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Windows 10’da Kopyala Yapıştır Çalışmıyor Sorunu ve Çözümü

Windows 10’da stabil olarak çalışmasını sürdüren bir işlevin tam lazım olduğu anda çalışmamaya başlaması fazlasıyla can sıkıcı bir durumdur. Bu sebeple kullandığımız “CTRL + C” ve “CTRL + V” olarak bilinen kopyala yapıştır kombinasyonları çalışmadığı durumlarda birçok zorlukla karşı karşıya kalabilirsiniz. Her ne kadar böyle olsa da ilgili kombinasyonların çalışmaması halinde uygulayacağınız çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerden içeriğimizde sizler için bahsedeceğiz.

Yöntem 1: Windows Gezgini Öğesini Yeniden Başlatın.

“Windows Gezgini” bilgisayar içerisindeki fonksiyonların tamamını yöneten arabirimlerden sadece biridir. Bu sebeple ilgili fonksiyonun çalışmaması bundan kaynaklanabilir. Tam olarak bu noktada yapacağınız en önemli işlem uygulamayı yeniden başlatmaktır.

Bu işlemlerin ardından değişikliğin gerçekleşmesi için sisteminizi “Yeniden Başlat” yolunu kullanarak kapatıp açın.

Yöntem 2: “CTRL + C” ve “CTRL + V” Kombinasyonunun Çalışmadığı Uygulamayı Güncelleyin.

Bu kombinasyonlar cihazın tamamında değil de sadece belirli uygulamalarda çalışmıyorsa tek yapmanız gereken ilgili uygulama üzerinde değişiklikler yapmaktır. Bu değişikliklerden biri de programı kaldırıp tekrardan yüklemektir. Eğer ki her yolu denemiş ancak sonuca ulaşamamışsanız programı kaldırıp tekrardan yükleyerek sorunu ortadan kaldırın.

Yöntem 3: Windows Pano Önbelleğinde Temizlik Yapın.

Windows Pano” adı verilen uygulama daha öncesinde yaptığınız kopyala – yapıştır işlemlerinin çerezlerini tutmaktadır. Bu alandaki çerezler sebebiyle ilgili kombinasyonlar çalışmayabilir. İlgili sorunu çözmek için önbelleği aşağıdaki adımlar aracılığıyla temizlemelisiniz.

 • Başlat Menüsü” bölümünü açın.
 • Komut İstemi” uygulamasını “Yönetici Olarak” başlatın.
 • Bu komutu ilgili pencereye yapıştırın; echo off | clip
 • Enter” tuşuna basın.

Komut İstemi” penceresini kapatın ve sistemi yeniden başlatın. Bu işlemlerin ardından ilgili kombinasyonlar sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

Yöntem 4: Klavye Sorunu Olup Olmadığını Kontrol Edin.

Windows 10’da kopyala yapıştır çalışmıyor sorunu sadece yazılımsal sorunlardan değil aynı zamanda donanımsal sorunlardan da kaynaklanabilir. Bu durumda aşağıdaki adımları uygulayarak cihazınıza bağlı olan klavye arabiriminde hata olup olmadığını kontrol edin. Kontrolleri tamamladıktan sonra eğer ki sorun var ise çözüm için teknik destek alın.

 • Ayarlar” uygulamasını açın.
 • Güncelleme ve Güvenlik > Sorun Giderme” adımını takip edin.
 • Ek Sorun Giderici” sayfasında “Klavye” seçeneğine dokunun.
 • Sorun Gidericiyi Çalıştır” butonuna basın.
Windows 10'da Kopyala Yapıştır Çalışmıyor Sorunu ve Çözümü
Windows 10’da Kopyala Yapıştır Çalışmıyor Sorunu ve Çözümü

Sorun Giderici” çalışacak ve klavyede herhangi bir sorun olup olmadığı tespit edilecektir. Biz bu konuda aynı sorunlarla karşı karşıya kalan kullanıcıların rahatlıkla çözüme ulaştığını tespit ettik.

Yöntem 5: Sistem Geri Yükleme Yapma

Windows 10’da kopyala yapıştır çalışmıyor sorunuyla karşılaştığınızda son çare olarak “Sistem Geri Yükleme” yapmanız gerekiyor. Bu işlem sorununuz için kesin çözüm niteliğinde olsa da yapılan tüm ayarları geri alacağı için en son seçenek olarak bırakılmalıdır.

Bu içeriğimizde “Windows 10’da Kopyala – Yapıştır Çalışmıyor” sorununun çözümü için yapmanız gerekenlerden bahsettik.

İçerik
Görev Çubuğunda Sağ Tık Çalışmıyor [Windows 10]

Windows 10, 8 ve 7’de görev çubuğu, dosyalara kısa yoldan erişim için bizlere kolaylık sağlar.1

3 dk. 5402 Okundu
İçerik
Windows Movie Maker Kullanımı

Windows Movie Maker Kullanımı , Teknolojik gelişmelerin hızlı yaşandığı günümüzde birçok uygulama ile yazılım firmaları1

3 dk. 17 Okundu
İçerik
Android 12 Yenilikleri Nelerdir? Android 12 Çıkış Tarihi Belli Oldu Mu?

1990’lı yılları hatırlarsınız. O Yıllarda tuşlu telefonlar çok ama çok modaydı. Teknolojinin giderek gelişmesi nedeniyle1

4 dk. 57 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al