KATEGORİLER

Pixlr Uygulaması Nedir?

Pixlr uygulaması son dönemlerde oldukça ilgi çeken ve birçok kullanıcı tarafından tercih edilen fotoğraf düzenleyici uygulamasıdır.

Pixlr uygulamasi nedir
Pixlr Uygulaması Nedir?

Pixlr uygulaması ile birçok amatör ve profesyonel fotoğrafçı web üzerinde resim düzenleyerek hem alan kullanımından tasarruf edip hem de tasarım gerçekleştirebiliyor. Kullanımı oldukça basit olan ve internet üzerinden ulaşılan Pixlr uygulaması bilgisayarınıza yüklemenizi gerektirmeden web sitesine girerek kullanılmaya hazır hale gelmektedir. Arayüzü ve menüsü de oldukça kullanışlı olan uygulamanın Türkçe dili destekliyor olması da oldukça iyi bir avantaj sağlamaktadır.

Pixlr İle Neler Yapılabilir?

Pixlr fotoğraf düzenleyici piyasada bulunan birçok düzenleyici ile yapılabilen düzenleme işlemlerini gerçekleştirmek için fırsat sunmaktadır. Sunduğu fırsatlar ücretsiz sürümlerinde oldukça özellikli olarak sergilenir. Hem amatör hem de profesyonel seçimlerini gerçekleştirebilirsiniz. Her uygulamada mevcut bulunan fotoğraf kırpma, çerçeve ekleme, arka plan ayarlama, resim filtreleri ekleme, katman özelliği gibi birçok özellik bulunmaktadır. Resim ölçeklendirme ve farklı özellikleri de bulmanızın yanı sıra kolaj ve albüm oluşturma seçeneklerini de sunmaktadır. Ücretli olan sürümlerinde ise bu alan oldukça profesyonelleşmektedir. Tercih edilen aboneliklere göre özellikler genişler ve düzenleme performansı sürekli değişkenlik gösterir. 

Uygulama Paketi Hakkında

Sisteme pixlr.com üzerinden siteye giriş yaptığınız zaman herhangi bir indirme gerekmeksizin ana sayfa üzerinden uygulamaya giriş seçeneklerini göreceksiniz. Eğer dil İngilizce olarak karşınıza çıkarsa sağ üst köşede yeşil (global) menü simgesinden Türkçe dilini seçebilirsiniz. Pixlr size herhangi bir üyelik veya farklı bir seçim dayatmayacaktır. Karşınıza çıkan sayfada menüleri hakkında bir listeyle beraber iki seçenek göreceksiniz. Pıxlr X ve Pixlr E olarak iki versiyonda göreceğiniz seçeneklerden biri kolay mod diğeri de profesyonel mod olarak çalışır ve ikisi de ücretsiz sunulur. Bunda amaç daha ileri bir seviyeye geçilip geçilmemesi için kullanıcının uygulamayı tanımasıdır. Çok daha ileri seviyede ücretli olan modlar için de ayrıca deneme süresi bulunmaktadır. Seçiminizi yapın ve deneyimleyin tarzında bir giriş bulunmaktadır. Son derece basit olan arayüz ve dil seçimi yapmak istediğiniz işlemleri son derece kolay bir hale getirmektedir. Paketlerin seçimiyle içerikler artar ve kullanılan filtreler, panoları çerçeveler ve bazı özellikler eklenir. En büyük avantajı ise ayrıca bir hafıza alanı gerektirmez. 

Pixlr Özellikleri Nelerdir?

Pixlr editör uygulamasıyla en büyük avantajınız fazladan bir hafıza depolamanıza gerek kalmamasıdır. Web site üzerinden kendinize bir hesap oluşturabilir ve arzu ettiğiniz, düzenlediğiniz her resmi burada biriktirebilir ihtiyaç duyduğunuzda tekrar ulaşabilirsiniz. Ayrıca Pixlr AI ile arka plan kaldırma işlemi yapabilir ve photoshop işlemlerinin tamamını uygulayabilirsiniz. Sosyal medya üzerinde resim düzenlemeleri yapan birçok kişi bu uygulamayı kullanmaya başlamıştır. Pratik kullanımı ve arayüzünün kolaylığı işlemlerin gerçekleştirilmesinde oldukça büyük bir hız ve avantaj sağlamaktadır. 

Pixlr Ücretleri Ne Kadar?

Pixlr ilk aşamada ücret talep etmemektedir. Uygulamaya girişte ücret talep edilmez. ayrıca ücretsiz olarak devam etmek isteyenler için basic mod olarak bilinen standart uygulayıcı kullanılmaya devam eder. Ancak kullanımdan memnun kalan ve daha ileri bir seviyede devam etmek isteyenler için iki opsiyon bulunur. Bu opsiyonlar şöyledir.

Pixlr Premium

Pixlr premium yıllık abonelikte %38 avantaj sağlamaktadır. Standard fiyatı ise 7.99 USD olarak verilmiştir. Paketle verilen özellikler ise şöyledir: Pixlr’a tam Erişim X ve E modülleri, kapsamlı düzenleme araçları, AI kesme araçları ve tüm güncellemeler, 3,000 ilave kaplama, 7.000 ilave simge ve çıkartma, 5.000 dekoratif metin, 18.000 varlık, yeni şablonlar, maksimum 8196 x 8196 görüntü çözünürlüğünü destekleme, özel video eğitim ve pratik imkanları. 

Pixlr Creative Pack

Pixlr creative pack yine yıllık aboneliklerde %50 oranında bir indirim sağlamaktadır. Paketin aylık ücreti ise 14.99 USD. Paket içeriği de oldukça zengindir. Resmi sitede verilen detaylar şöyledir. 10 milyon Grafik, Şablon, Yazı Tipi, Fotoğraf, Video ve 3D dosya. Pixlr’a tam erişim X ve E modülleri. Kapsamlı düzenleme araçları AI kesme modülü. 28,000 ilave kaplama, 7.000 ilave simge ve çıkartma, 5.000 dekoratif metin, 18.000 yeni varlık, şablonlar, maksimum 8196 x 8196 görüntü çözünürlüğünü destekleme. 25.000$ ‘lık yasal garanti ve özel video eğitimleri. Ayrıca 7/24 premium destek. Pixlr garantisiyle ve sınırsız olarak kullanım.

pixlr nedir 1
Pixlr Uygulaması Nedir?
İçerik
Windows Açıldığında Ekran Klavyesi Otomatik Başlasın

Windows 10 ve diğer işletim sistemlerinin kullanıcılarına sunmuş olduğu kolaylıklardan biri de ekran klavyesidir. Bu1

2 dk. 26 Okundu
Nedir
Zoom Call Over İnternet Hatası Nedir? 4 Adımda Çözüm

Türkiye’de koronavirüs tehlikesinin her geçen gün arttırması sebebiyle eğitimde yapılan değişiklikler uzaktan eğitim sürecinin devam1

2 dk. 18111 Okundu
İçerik
Windows Aygıtla veya Kaynakla İletişim Kuramıyor Çözümü

Windows Aygıtla veya Kaynakla İletişim Kuramıyor, son zamanlarda birçok kullanıcının almış olduğu hata mesajlarından biridir.1

3 dk. 12 Okundu
Yorumlar

*
*

  • FET

    Güzel içerik, herkes tasarımcı olabilir artık!

Sosyal Medyada bizi takip edin.