KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Android Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

Her akıllı telefonda birçok kullanıcı yaptığı işlemlerin neticesinde güvenli mod sorunuyla karşılaşabilir. Bu mod insanlar tarafından karşılaşılan bir sorun olarak görülse de aslında cihaz için aşırı derecede önemli bir alandır. Telefonunuzda kritik bir hatayla karşılaştınız ancak hatayı çözmek için default uygulamaları kaldırmakla uğraşmak istemiyorsunuz, tam olarak bu noktada güvenli mod sizlere kolay yöntemler sunmaktadır. Biz de ilgili içeriğimizde kullanıcıların karşılaşmış olduğu güvenli mod sorununun çözümünü anlatan yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz.

Bkz: Android’de Misafir Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Güvenli Modun İşlevleri Nelerdir?

Android telefonlarda sık sık karşılaştığımız “Güvenli Mod” bölümünün işlevlerinden bahsetmek gerekirse; birçok kişi bu modun ne işe yaradığını bilmemektedir. Biz içeriğimizin ilk giriş kısmında sizlere kısa bilgiler vermiş olsak da aşağıdaki maddelerden detayları öğrenebilirsiniz.

  • Cihaz içerisinde karşılaşılan problemler,
  • Cihaz donanımında sorun niteliğinde olan hatalar,
  • Telefonun başlangıç sorunları,

Bu ve buna benzer hataların tamamını söz konusu mod içerisinden rahatlıkla tespit edebilir ve kolayca çözebilirsiniz.

Android’de Güvenli Mod Kapatma Yöntemleri

Android Guvenli Mod Nasil Kapatilir 2
Güvenli Mod

Bir cihazın içerisindeki sorunları ortaya çıkarmak için kullanılan güvenli modu açtıktan sonra kapatma konusunda problemlerle karşılaşıyorsanız yapmanız gereken işlem aşırı derecede basittir. Bu sebeple sizlerle paylaştığımız yöntemlerin tamamını göz önünde bulundurmaya çalışmalısınız.

1- Telefonunuzu Yeniden Başlatın.

Telefonunuzu güvenli moda almış ancak bir süre sonra söz konusu moddan çıkarmak istemişseniz bu noktada güvenli modu kapatmak için uygulayacağınız ilk yöntem telefonu yeniden başlatmaktır. Birçok yeni telefon modeli güvenli mod açıldıktan sonra kapatma işlemi için telefonu yeniden başlatma yöntemini desteklemektedir.

2- Bildirimlerden Güvenli Modu Devre Dışı Bırakın.

Birçok yeni telefon modeli cihaz içerisinde güvenli mod aktifleştirildiğinde söz konusu modun açık olduğunu bildirmek için bildirim panelinden “Güvenli Mod Açık” şeklinde bir uyarı gösterir. Bu uyarının üzerine tıklayarak modu kapatma imkanı da sunar. Hal böyle olunca siz de ilgili modu kapatmak için bildirimin üzerine tıklayabilirsiniz.

Tıklama işlemini gerçekleştirdikten sonra büyük olasılıkla cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Hiçbir şekilde endişeye yer vermeden telefonunuzun tekrardan açılmasını beklemenizi öneriyoruz.

3- Telefonunuzu Sıfırlayın.

Bazı telefon modellerinde hangi işlem gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin güvenli modu kapatma durumu ne yazık ki mümkün olmayabiliyor. Bu noktada son çare olarak telefonunuzu sıfırlamanız gerekecektir. Birçok kullanıcı bu yöntemi tercih etmese de cihazda oluşan problemler işlemi bu yönde gerçekleştirmeniz için sizi zorlayabilir.

Telefonun Güvenli Moda Girmesi Nasıl Önlenir?

Bir telefonun güvenli modda başlatılması için birden fazla sebep olabilir. Bu sebepler bazen sizin istekleriniz doğrultusunda, bazen de kendiliğinden olur. Hâl böyle olunca telefonunuzun kendiliğinden gizli moda geçtiğini düşünüyorsanız cihazı açarken uygulamış olduğunuz tuş kombinasyonlarına dikkat edin. Eğer ki sizin yaptığınız bir işlem doğrultusunda geçtiğini düşünüyorsanız da direkt olarak yukarıdaki adımları uygulayarak söz konusu moddan çıkış yapın.

Bu içeriğimizde Android’de “Güvenli Mod” adı verilen bölümle ilgili detaylı bilgileri sizlere sunarak “Güvenli Mod Nasıl Kapatılır” sorusunun yanıtını verdik.

İçerik
Windows Açıldığında Ekran Klavyesi Otomatik Başlasın

Windows 10 ve diğer işletim sistemlerinin kullanıcılarına sunmuş olduğu kolaylıklardan biri de ekran klavyesidir. Bu1

2 dk. 56 Okundu
İçerik
Büyük – Küçük Harf Değişikliği Nasıl Yapılır?

Bilgisayarın hayatımıza girmesiyle birlikte yazı yazma, bir şeyler karalama ve not alma gibi ihtiyaçlarımızı yine1

3 dk. 10561 Okundu
İçerik
0x00007b Hatası Ve Çözümü

0x00007b Hatası Ve Çözümü , İnternet kullanımı sırasında uzun süredir peşinde olduğunuz bir bilgiye ulaşmak1

3 dk. 43 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al