KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Google Chrome Otomatik Açılıyor, Nasıl Engellerim?

Google Chrome, günümüzün en çok kullanılan internet tarayıcılarından biridir. Hâl böyle olunca günlük bilgisayar kullanımımızda söz konusu tarayıcıya binlerce kez girip çıkıyoruz. Her ne kadar durum böyle olsa da ilgili tarayıcının ne yazık ki bazen sıkıntılı çalıştığını görüyoruz. Bu sıkıntının temelinde aslında bilgisayar ayarlarında gerçekleştirilen yanlış yapılandırmalar yatıyor. Biz de en çok karşılaşılan hatalardan biri olan Google Chrome Otomatik Açılıyor sorununa çözüm niteliğinde olan yöntemleri sizlerle paylaşacağız.

Bkz: Google Chrome “Bu Siteye Ulaşılamıyor” Hatası ve Çözümü

Google Chrome Otomatik Açılıyor Sorunu Nedir?

Windows 10 ya da farklı bir tarayıcı farketmeden günümüzde birçok işletim sisteminin Google Chrome ile tam uyumlu çalıştığını görüyoruz. Bu sebeple de ilgili bilgisayarlarda bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Google Chrome Otomatik Açılıyor da bunlardan sadece biridir. İlgili tarayıcının otomatik olarak açılması özellikle bilgisayarın açılış süresini arttırdığı için bütün kullanıcıların bu durumdan şikayetçi olduğunu söyleyebiliriz. Biz de ilgili konuya açıklık getirmek amacıyla sorunun nasıl çözüleceğinden bahsetmek istiyoruz.

 1. “Google Chrome” tarayıcısını açın.
 2. “Üç Nokta (Sağ Üst Köşede)” simgesine tıklayın.
 3. “Ayarlar” kategorisine giriş yapın.
 4. “Gelişmiş > Sistem” yolunu takip edin.
 5. “Google Chrome Kapandığında Arka Plan Uygulamaları Çalıştırmaya Devam Et” özelliğini “Kapalı” konuma getirin.

Bu işlemin ardından bilgisayarınızda kullanmış olduğunuz Chrome tarayıcısının kapatmış olduğunuz sekmeleri kayıt altında tutmasını engellemiş olacaksınız. Peki bu ne işinize yarayacak? Eğer ki Google Chrome Otomatik Açılıyor sorununu çözemezseniz gerçekleştireceğiniz işlemler tamamıyla kayıt altında tutulacak ve sizden sonra bilgisayarınızı açan kişiler cihaz açıldığında ilk olarak bu sekmeleri görecektir.

Google Chrome Otomatik Açılma Sorunu Çözümü

Windows 10’da Google Chrome tarayıcısının otomatik açılma sorununa sebebiyet vermesinin tek bir çözüm yolu bulunuyor. Bu çözüm yolu da herkesin bildiği “Görev Yöneticisi” bölümünü kullanarak gerçekleştiriliyor. İlgili çözüm yolları aşağıda maddeler halinde sizlerle paylaşılmıştır.

 • “Görev Çubuğu” üzerine sağ tıklayın.
 • “Görev Yöneticisi” seçeneğine basın.
 • “Başlangıç” sekmesine gelin ve “Google Chrome” tarayıcısını bulun.
 • İlgili tarayıcının üzerine gelip sağ tıklayın.
 • “Devre Dışı Bırak” seçeneğine dokunun.

Bu işlemlerin ardından artık Google Chrome Otomatik Açılıyor sorunu basit bir şekilde çözülmüş, rahat bir kullanım sunmuş olacaktır.

Bu içeriğimizde sizlere söz konusu problemin en detaylı çözüm yollarından bahsederek bilgisayarınızı daha güvenli kullanmanız için yöntemler anlattık. Her yöntemi anlatıldığı gibi uygulamanız gerektiğini unutmamalısınız.

İçerik
Windows 10’da Parola Sona Erme Tarihi Belirleme Nasıl Yapılır?

Hayatımızın her noktasında artık güvenliğimizi parolalarla korumak zorunda kalıyoruz. Bu parolaların güçlü olmaması ya da1

2 dk. 83 Okundu
İçerik
Zoom Disable Waiting Room Ne Demek?

Zoom, son zamanlarda eğitimin adeta gözdesi olmuş durumdadır. Bu durumda uygulamayı kullanan öğrenciler uygulama içerisinde1

1 dk. 10802 Okundu
İçerik
Dijital Çizim Uygulamaları

Dijital çizim uygulamaları günümüzde çokça popüler olan dijital çizim yapmak isteyenler için ücretsiz bir şekilde1

2 dk. 40 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.