KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Sorunu ve Çözümü

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda cihaza herhangi bir program yüklerken ya da oyun kurulumu yaparken bazı hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu hatalardan biri de “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” sorunudur. İlgili hatanın ortaya çıkmasının en önemli sebebi kurulmaya çalışılan yazılımla bilgisayarın uyumlu olmamasıdır. Söz konusu durumla karşı karşıya kaldığınızda uygulamanız gereken üç farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemleri değerlendirerek sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Sorunu ve Çözümü
Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Sorunu ve Çözümü

Yöntem 1: Kurulmaya Çalışılan Yazılım ve Bilgisayar Arasındaki Uyumu Kontrol Edin.

Windows 10’da bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor sorunu aldığınızda uyumluluk probleminin söz konusu olacağını söylemiştik. Bu gibi durumlarda yüklenmeye çalışılan yazılımın minimum sistem gereksinimleri ve bilgisayar arasındaki uyumun kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer ki sisteminiz yazılımın gereksinimlerini karşılayamıyorsa hatanın ortaya çıkması muhtemel olacaktır.

Yöntem 2: Kurulum Dosyalarının Hasarlı Olup Olmadığını Tespit Edin.

Bir programın kurulum dosyasının içerisindeki herhangi bir bileşenin silinmesi kurulum dosyasının tamamıyla çalışmamasına sebep olacaktır. Bu sebeple de bozuk dosyayı kurmaya zorladığınızda sistemsel hatalar ortaya çıkacak ve Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” uyarısıyla karşılaşacaksınız.

Hata veren kurulum dosyasını tamamıyla cihazınızdan kaldırıp, herhangi bir hatası bulunmayan ve kurulumda olası sorunlara sebebiyet vermeyecek kurulum dosyasını bilgisayarınıza yükleyin. Yükleme işlemini tamamladıktan sonra bozuk dosya olmadığından emin olursanız sorunsuz bir şekilde kuruluma tekrardan başlayabilirsiniz.

Yöntem 3: Geliştirici Modunu Kullanarak Kurulum Yapmaya Çalışın.

Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” hatasıyla karşı karşıya kaldığınızda ilgili sorunu çözmek için takip etmeniz gereken bazı adımlar vardır. Bu adımları bir bir uygulayıp sistemi “Geliştirici Modu” seçeneğine alarak kuruluma başlayabilirsiniz. İlgili hatayı alan birçok kullanıcının bu yöntemi uygulayarak sorunun üstesinden gelebildiğini tespit ettik. Hâl böyle olunca aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Başlat” menüsünü açın ve “Ayarlar” olarak aratarak ilgili alana giriş yapın.
  • Geliştiriciler İçin” seçeneğine dokunun.
  • Geliştirici Modu” bölümünü işaretleyip aktif hale getirin.

Her adımı eksiksiz olarak tamamladıktan sonra herhangi bir problemle karşı karşıya kalmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yöntem 4: Sistem Dosyaları Arasında Kurulumu Engelleyen Bozuk Dosyaları Onarın.

Windows 10 işletim sistemi diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi arka planda çalışan kod parçacıkları sayesinde devamlılık sağladığı için kurulumu engelleyen bozuk dosyalar bu hatayla karşılaşmanıza sebep olacaktır. Eğer ki kurulum esnasında işlemleri engelleyen bir hata olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki adımlarla gerekli iyileştirmeleri yapın.

  • Başlat” bölümüne girin ve “Komut İstemi” yazarak “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneğiyle uygulamayı başlatın.
  • sfc /scannow” yazın ve “Enter” tuşuna basarak kodu aktifleştirin.

Bu adımların ardından bozuk bir dosya bulunuyorsa dosyanın yapılandırılması sistem tarafından gerçekleştirilecektir.

Bu içeriğimizde “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” sorununun olası çözümleriyle ilgili bilgileri sizlerle paylaşarak sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olmaya çalıştık. Bu bağlamda her bir adımı eksiksiz olarak uygulamaya çalışmalı ve sorunu tamamıyla ortadan kaldırmalısınız.

İçerik
Windows 10’da Parola Kaldırma Nasıl Yapılır?

Windows 10, günümüzde kullanılan işletim sistemleri arasında güvenliğe en fazla önem veren olma yolunda emin1

3 dk. 45 Okundu
İçerik
Programla ve Programsız İso Dosyası Açma Yöntemleri

Programla ve Programsız İso Dosyası Açma Yöntemleri , İnternetten bilgisayarınıza bir dosya indirdiğinizde bu dosyalar1

3 dk. 12 Okundu
İçerik
Pixlr Uygulaması Nedir?

Pixlr uygulaması son dönemlerde oldukça ilgi çeken ve birçok kullanıcı tarafından tercih edilen fotoğraf düzenleyici1

4 dk. 30 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al