KATEGORİLER
Kripto Al Sat


WhatsApp Sesli Mesaj Gönderemiyorum Çözümü

WhatsApp Sesli Mesaj Gönderemiyorum son zamanlarda yeni cihaz alan kişilerin başına gelen en önemli sorunlardan biridir. Her ne kadar söz konusu uygulamada iletişimin birçok çeşidini rahatlıkla kullanabiliyor olsanız da daha hızlı iletişim kurabilmek için ses kaydı gönderme işlevini değerlendirebilirsiniz. Bu durumda eğer ki ses kaydı gönderme işleviyle ilgili bazı sorunlarla karşılaşırsanız anlatılan adımları en ince ayrıntısına kadar değerlendirip sorunu kökten çözebilirsiniz. Biz de içeriğimizde sizlere bu konu hakkında bilgiler aktararak sorunu nasıl çözeceğinizi anlatacağız.

Bkz: WhatsApp’ta Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Sesli Mesaj Gönderemiyorum Sorunu Çözüm Yöntemleri

WhatsApp’ta sesli mesaj sorunu birçok kişi tarafından en çok merak edilen konuların başında geliyor. Hiç beklenmedik bir anda eğer ki uygulama içerisinde sesli mesaj gönderimi gerçekleştiremiyorsanız bunun iki farklı sebebi olacaktır. Bu sebepler;

  • Uygulama izinleri aktif olmayabilir,
  • İnternet bağlantınız kesilmiş olabilir.

Bu bağlamda WhatsApp Sesli Mesaj Gönderemiyorum sorununu çözmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor.

1- Uygulama İzinlerini Aktifleştirin.

Telefonunuza yüklediğiniz her uygulamada olduğu gibi “WhatsApp” uygulamasında da bazı izinler vermeniz gerekmektedir. Bu izinlerin verilmesinin en önemli sebebi cihaz içerisindeki özelliklerin uygulama tarafından rahatlıkla kullanılabilmesi ve ilgili özellikler sayesinde sorunsuz bir iletişim gerçekleştirilebiliyor olmasıdır. Bu sebeple siz de anlattığımız adımları uygulayarak cihazınızda mikrofon erişimi vermeniz gerekiyor. Bu erişimi vermemeniz halinde cihazınızda ses kaydı yapılabilse bile gönderdiğiniz ses kaydında karşı tarafa herhangi bir ses iletimi gerçekleşmeyecektir.

  • Telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne girin.
  • “Uygulamalar” seçeneğine tıklayın.
  • “WhatsApp” uygulamasını bulun.
  • “İzinler” sekmesine tıklayın.
  • “Mikrofon Erişimi” iznini tanımlayın.

Bu işlemlerin ardından cihazınızla göndermiş olduğunuz ses kayıtları sorunsuz bir şekilde karşı tarafa iletilecektir. WhatsApp Sesli Mesaj Gönderemiyorum sorununun en temel çözümü budur. Bir diğer yönteme geçiş yapalım.

2- İnternet Bağlantınız Kesilmiş Olabilir.

WhatsApp Sesli Mesaj Gönderemiyorum sorununun bir diğer sebebi ise sağlıklı bir internet bağlantısına sahip olmamanızdır. Birçok kullanıcı gibi siz de telefonunuzdan kullanmış olduğunuz ağın sağlıklı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu bağlantının sağlıklı olmaması durumunda ilgili hatayla sürekli olarak karşılaşacaksınız.

Bu içeriğimizde WhatsApp Sesli Mesaj Gönderemiyorum hatası ile ilgili birçok probleme en ince ayrıntısına kadar değindik. Her çözüm yolunu tek tek uygulayıp sorunu ortadan kaldırmaya çalışın. Bu içerikte sizlerle paylaştığımız adımlar işinize yaramazsa telefonunuza yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve tekrardan yükleyin. Bu en azından diğerlerine göre daha etkili bir çözüm olacaktır.

İçerik
Güvenlik Nedeniyle Bu Numaraya Bağlantı Gönderemiyoruz Çözümü 2021

Instagram’ın her geçen gün popülerliğini arttırmasıyla birlikte kullanıcıların yaşadığı sorunların sayısının arttığını söylemek mümkün oluyor.1

3 dk. 35 Okundu
İçerik
Signal Son Görülme Nasıl Açılır?

WhatsApp’ın son günlerde veri gizliliği konusunda atmış olduğu olumsuz adımlar neticesinde kullanıcılar farklı anlık mesajlaşma1

1 dk. 6211 Okundu
İçerik
Yayıncı Nasıl Olunur?

Yayıncı olmak günümüzde artık herkesin yapabileceği bir iş değildir. Çünkü yayıncılık hayatında büyük bir kitle1

4 dk. 16388 Okundu


Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.Sosyal Medyada bizi takip edin.