KATEGORİLER
Kripto Al Sat


WhatsApp’ta Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp, günümüzde birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir. Bu uygulama özellikle dünya çapında bakıldığında milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Her kullanıcı diğer platformlarda olduğu gibi burada da bazı anları telefonuna ya da bilgisayarına kaydetmek istiyor. Snapchat ile başlayan hikaye paylaşma çılgınlığı ilk olarak Instagram, ardından Facebook ve WhatsApp’ta da yer almaya başladı. Bu sebeple dostlarınız WhatsApp’ta hikaye paylaşarak gününü nasıl geçirdiğini ve buna benzer işlemleri sizlere gösterebiliyor. Bu anları kaydetmek için ise muhakkak WhatsApp Hikaye İndirme işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. İlgili platform bu konuda kullanıcısına herhangi bir şekilde avantaj sunmuyor olsa da ek programlar aracılığıyla hikayeleri rahatlıkla indirebiliyorsunuz.

Bkz: WhatsApp Çevrim Dışı Olma Yöntemleri

1- Story Saver For WhatsApp

Instagram ve Facebook’ta olduğu gibi telefonunuzda kurulu olan WhatsApp’ta da hikaye indirme işlemi gerçekleştirmek için Story Saver For WhatsApp aracını kullanabilirsiniz. Bu araç Google Play Store ve App Store gibi uygulama marketlerinde ücretsiz olarak dağıtılıyor. Bu sebeple de siz durum indirme işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. İlgili uygulama aracılığıyla söz konusu platformda sadece paylaştığınız videolar değil aynı şekilde paylaşılan fotoğrafları da telefonunuzda depolayabiliyorsunuz. Biz bu konuda gerekli işlemleri bu uygulama  aracılığıyla gerçekleştirmenizi öneriyoruz.

 • Google Play Store ve App Store’dan arama bölümüne “Story Saver For WhatsApp” yazın ve ilgili uygulamayı telefonunuza indirin.
 • Uygulama menüsüne girerek belirttiğimiz uygulamayı açın.
 • “Recent Stories” butonuna tıklayın.

Bu adımın ardından paylaşılan videolar tek hamlede indirilmeye başlanacaktır.

2- Ekran Kaydetme

Teknolojinin fazlasıyla gelişmesiyle birlikte özellikle akıllı telefonlarda bazı özellikler ortaya çıkmaya başladı. Bu özelliklerden biri de “Ekran Kaydetme” özelliğidir. WhatsApp’ta hikaye indirme işlemini ekran kaydederek de gerçekleştirebilirsiniz. Hatta bu işlem sayesinde telefonunuza ekstra uygulama indirmenize bile gerek kalmayacaktır.

iPhone’da Ekran Kaydederek Hikaye İndirme

 • WhatsApp’ta indirmek istediğiniz hikayeyi açın.
 • “Denetim Merkezi” bölümünü yukarı kaydırarak açın.
 • “Ekran Kaydı – Screen Saver” butonuna basın.
 • “5 Saniye” geri sayımın ardından ekran kaydı başlayacaktır.

Bu işlemin ardından hikayeyi görüntüleyin ve hikaye sonlandığında bildirim çubuğundaki kırmızı alana basın.

Android Telefonlarda Ekran Kaydederek Hikaye İndirme

WhatsApp’ta hikaye indirme işlemini gerçekleştirmek için Android telefonlardakine göre iOS telefonlarda ekstra uygulamalar indirmeniz gerekiyor. Her ne kadar durum böyle olsa da bazı cihazlarda ekran kaydetme özelliği kendinden bulunurken bazılarında ise ekstra uygulamalar indirmeniz gerekiyor. Bu uygulamalara örnek vermek gerekirse;

 • ScreenCam Recorder
 • Mobizen
 • Screen Recorder
 • MNML Screen Recorder

Bu uygulamaların tamamı ücretsiz olmakla beraber tam performans sunmaktadır. WhatsApp’ta hikaye indirme işlemini gerçekleştirmek için ilgili uygulamaları indirdiğinizde sorunsuz bir süreç gerçekleştirebileceksiniz.

Bu içeriğimizde WhatsApp’ta hikaye indirme işlemini gerçekleştirmek için yapmanız gerekenlerden bahsettik. Her birini sorunsuz bir şekilde uygulayabilir, ekstra öneriler talep ediyorsanız yorum bölümünden bizimle kolayca iletişime geçebilirsiniz. Her anlamda tüm önerilerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

İçerik
Galaxy J2 Core (2020)

Galaxy J2 Core (2020) , yaşadığımız çağa uygun kalitede ve olağanüstü tasarıma sahip bir telefon1

5 dk. 56 Okundu
İçerik
İphone 11 Pro Max

İphone 11 Pro Max , Apple’dan merakla beklenen Iphone 11 Pro Max satışa sunuldu. En1

5 dk. 20 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy A31

Samsung Galaxy A31 , A serisi telefon modellerini ilk kez 2019 yılında piyasaya sürmüştür. A1

5 dk. 47 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.