KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Web Sitesi Satarak Para Kazanmak İsteyenlere 5 Tavsiye

’İnternetten nasıl para kazanılır?’’ sorusu için internette birçok yanıt bulunmaktadır. Sizde bu araştırmaları yaptıysanız birçok yanıt ile karşılaşmışsınızdır. Genellikle bu yanıtlar anket doldurmak, makale yazmak, web sitesi içeriği hazırlamak ve web sitesi hazırlayıp satmak gibi işlerdir.

Bu işlerden para kazanmak biraz sabretmeyi ve emek vermeyi gerektirir. Çünkü bu işlerde verdiğiniz emeğin karşılığını alırsınız. Bu işlerde diğerlerine göre daha çok kazanabileceğiniz iş ise web sitesi hazırlayıp satmaktır. Şimdi web sitesi satarak para kazanmak isteyenler için 5 tavsiyeyi açıklayalım.

1)Hazırladığınız Web Siteleri SEO Uyumlu Olmalı

Hazırlanan web sitelerinin SEO uyumlu olması gerekmektedir. SEO uyumlu olmayan sitelerin satışını yapmakta zorlanırsınız. Siteler için önemli olan fazlaca siteye girilmesi ve çıkan reklamlara tıklanmasıdır. SEO uyumlu olması aslında sitenin kimliğini oluşturur.

Bulunmasını kolaylaştırır. Arama kelimeleriyle sitenizin daha kolay bulunmasını sağlayacaktır. Yani SEO uyumlu site ile normal bir sitenin satış fiyatını düşündüğünüzde SEO uyumlu olan site çok daha fazla bir fiyata satılacaktır.

2)Web Site Konusunu Seçerken İyi Bir Seçim Yapmalısınız

Web sitesi hazırlarken hazırladığınız web sitesinin aranan bir site olması gerekmektedir. En çok konuşulan konular hakkında olmalıdır. Gündem olmalı ki insanlar siteye girip bakma gereği duysun. İnsanlar siteye girip baksın ki reklamları görsün ve site sahibi para kazansın.

Sitenin konularının neler olabileceği hakkında birkaç örnek verecek olursak bunlar; kadın platformları, yemek siteleri, haber siteleri, güncel spor siteleri, geniş ürünü olan şirketler için ürün satış siteleri ve bunun gibi pek çok konu olabilir.

web sitesi

web sitesi

3)Site Dar Bir Kitleye Hitap Etmemelidir

Kurulan web sitesi dar bir alanı kapsamamalıdır. Geniş kitlelere hitap etmelidir. Örneğin Fenerbahçe üzerine bir spor sitesi olması sadece Fenerbahçelilerin girip bakması demektir. Bütün spor dallarının olduğu bir spor sitesi ise siteye giren sayısının kat kat artması demektir. Bu yüzden dar alana değil geniş kesime hitap etmesi gerekir.

4)Ana Sayfanın Etkileyici Olmasına Çok Dikkat Edilmelidir

Ana sayfa site içerisinde ilk görülen yerdir. Ana sayfanın basit olması kişide bu sitede bir şey yoktur izlenimi oluşturur. Bu yüzden sitenin kazanması zor olacaktır.

5) Temanın Kaliteli Olmasına Dikkat Etmek Gerekir

Tema da ana sayfa kadar etkileyici ve kaliteli olmalıdır. Ana sayfada olduğu gibi teması sizi sıkan sitelerde uzun süreli vakit geçirmeyeceksinizdir. Bu da site sahibinin kazanmaması anlamına gelmektedir.

İçerik
Geleceğin En Yüksek Ücretli Meslekleri Sıralandı! Hangi Meslekte Para Var? İşte O 30 Meslek

Korona virüsün hayatımıza girmesiyle birçok mesleklerinde statüsü değişti. Sadece ülkemiz değil, pandemiyle birlikte tüm dünyada1

7 dk. 17532 Okundu
Nedir
Para Kazandıran Popüler İşler Nelerdir?

Para, insanların hayatlarını idame ettirebilmesi ve birçok ihtiyacını karşılayabilmesi için ihtiyaç duyduğu çok önemli bir1

3 dk. 6706 Okundu
İçerik
Podcast İle Nasıl Para Kazanılır?

Spotify ile ortak çalışan ve kendi reklam ağına dahil etmesinden sonra akıllı hoparlörü home ve1

2 dk. 7408 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al