KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Ülkelerin İlginç Gelenekleri

Ülkelerin ilginç gelenekleri sizi şaşırtabilir ama size normal gelen herhangi bir gelenek diğer ülkelere tuhaf gelebilir. Sonuçta her ülkenin kültürü farklıdır. İnsanlar yaşadıkları olaylara göre farklı gelenekleri oluşturur. Farklı yaşam biçimleri kültürlerini süslerler. Aynı şey Türkiye’de de geçerlidir. Belki size garip gelmiyor ama bir günde kaç demlik çay veya kaç poşet çay içtiğinizin farkında mısınız? Size normal gelen bu çay içme alışkanlığı diğer ülkelere göre tuhaf veya sağlıksızdır. Türk kültürünü biliyorsunuz doğduğunuzdan beri bunları yaşıyorsunuz. Fakat bir yurt dışı seyahat etmeye karar verdiğinizde işler karışabilir. Farklı kültürlerle iç içe olmak bazen ilgi çekici gibi gözükse de eğer yaptığınız bir hareketten kaynaklı bütün anlamsız bakışlar sizin üzerinizde olduğunda gününüz kötü geçebilir. Bu yüzden seyahat edeceğiniz ülkenizin kültürünü bilmeden gitmemelisiniz.

1 TSdjfG0vo2xOhWXi5I VJg

Çinin geleneklerini hepimiz tuhaf olduğunu biliyoruz. Fakat gelinlerin evlenmeden 1 ay önce sürekli olarak ağladıklarını biliyor muydunuz. Ne kadar da tuhaf. Bizde kına da gelini ağlatmak vardır ama bu daha üst bir seviye. Bizim kına geleneğimizde de olduğu gibi aileye bağlılıktan ve aile evinden ayrılmaktan kaynaklı ağlatılır. Çin de gelinin 1 ay boyunca ağlaması aynı zamanda bir düğün hazırlığıdır. Ağlamasının sebebi de aynı mantık aile evine bağlılığının simgesidir. Çin’de aynı zamanda yediğiniz bir yemekten sonra çok beğendiğinizi göstermek için hafif bir geğirme yeterlidir. Eğer geğirmeye utanıyorsanız da sadece beğendiğinizi söyleyin.

1 ePmh0hfvllM9MOQRjDIVXA

Avustralya’ya gitme kararı aldınız ve çok güzel arkadaşlar edindiniz. Daha sonrasında sizi bir barbekü partisine davet etti. Tabi ki de bedava et yiyeceğim diye seviniyorsanız maalesef hevesiniz kursağınızda kalmış olabilir ama insanlar davet edildikleri barbekü partisine herkes kendi etini kendisi götürecektir. Siz orada hiçbir şey götürmeden durmanız çok utanç verici olacağından emini işte bu yüzden gideceğiniz yerlerin kültürlerini öğrenmelisiniz.

Japonların ne kadar onurlarına düşkün olduklarını biliyorsunuzdur. Bundan mütevellit kaybetmeyi sevmezler. Yaptıkları önemli bir işin çuvallamasıyla kendi hayatlarını sona erdirme gibi biraz acımasız bir gelenekleri vardır. Kaybetmeye onurlarına yediremediklerinden kendileri harakiri olarak bilinen bu hareket ile kendilerini öldürüyorlar.

İçerik
Çocuğunuza Cinsel Eğitimi Hangi Dönemde Vermelisiniz

Çocuğunuza Cinsel Eğitimi Hangi Dönemde Vermelisiniz? Erkek ya da kız çocuklarda özellikle cinsel eğitim konusunda1

2 dk. 13 Okundu
İçerik
Guıness Rekorlar Kitabı Nedir

Guıness Rekorlar Kitabı Nedir. Herkesin kendine özgü yetenekleri vardır. Bazıları kendisini sevdiği bir konu üzerinde1

2 dk. 28 Okundu
İçerik
Günde Kaç Saat Uyumalıyız

Günde kaç saat uyumalıyız. Hiç düşündünüz mü uyku neden gereklidir. Uyuyorum ama yine de uykumu1

2 dk. 44 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.