KATEGORİLER

Twitter’da Hesap Gizleme Nasıl Yapılır? [Mobil – PC]

Türkiye’de kullanılan en popüler sosyal medya araçlarından biri olan Twitter’da hesap gizleme işlemini oldukça basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem aracılığıyla hem kötü niyetli kişilerin profilinize ulaşmasını hem de sadece takip ettiğiniz kişilerin sizlerle iletişim kurmasını sağlarsınız. Her anlamda size sosyal medyada güvenli bir kullanım sunacak olan hesap gizleme işlem adımlarını sizlerle en detaylı haliyle içeriğimizden paylaşıyoruz. Bu içerikte anlatılan tüm adımları eksiksiz bir şekilde uyguladığınızda sosyal medyada güvenilirliğini arttırmanız için herhangi bir ekstra işlem kalmayacaktır.

Twitter'da Hesap Gizleme Nasıl Yapılır [Mobil - PC]
Twitter’da Hesap Gizleme Nasıl Yapılır [Mobil – PC]

Twitter’da Hesap Gizleme İşlem Adımları

Twitter’da hesap gizleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için takip etmeniz gereken adımlar bulunuyor. Bu adımları eksiksiz bir şekilde takip etmek hesabınızı takip etmediğiniz kullanıcıların görüntülemesini engellemek için yeterli olacaktır. Biz ilk olarak tarayıcı aracılığıyla hesap gizleme işleminin nasıl gerçekleştirildiğini anlatarak başlayıp, sonrasında mobil uygulama aracılığıyla gizlemeyi anlatacağız.

 • Twitter internet sitesine giriş yapın.
 • Ayarlar ve Gizlilik” kategorisine dokunun.
 • Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğine basın.
 • Hedef Kitle ve Etiketleme” bölümüne girip “Tweetlerini Korumaya Al” kutucuğunu işaretleyin.

Bu işlemleri biraz daha detaylandıralım.

Adım 1: Twitter İnternet Sitesine Giriş Yapın.

Twitter’da hesap gizleme işlemini gerçekleştirmek için her zaman olduğu gibi rutin giriş işlemlerini tamamlamanız gerekiyor. Bu işlemi “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” aracılığıyla mümkün hale getirebilirsiniz.

Adım 2: “Ayarlar ve Gizlilik” Kategorisine Dokunun.

Twitter’da hesabınızla ilgili tüm ayarların bulunduğu “Ayarlar” sekmesi vardır. Bu sekme içerisinden hesabınızla ilgili tüm ayarları düzenleyebilir, bildirim ve ek kaynak ayarlarına erişebilirsiniz. İlgili alan anasayfanızın hemen sol tarafındaki menü bölümünde yer almaktadır.

Adım 3: “Gizlilik ve Güvenlik” Seçeneğine Basın.

Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğinin içinde hesabınıza ait gizlilik ayarları yer almaktadır. Bunun yanı sıra şifre değiştirme işlemlerini de bu alandan mümkün hale getirebilirsiniz. Bazı kullanıcılar bu alana girdiğinde ne yapacağını bilmiyor ancak işlemler fazlasıyla basittir. İlgili sayfaya ulaştıktan sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Adım 4: “Hedef Kitle ve Etiketleme” Bölümüne Girip “Tweetlerini Korumaya Al” Kutucuğunu İşaretleyin.

Bu adım hesap gizleme işleminin son adımıdır. “Hedef Kitle ve Etiketleme” bölümüne girdiğinizde “Tweetlerini Korumaya Al” seçeneği sizi karşılayacak. Bu seçeneğin hemen sağ tarafındaki kutucuğu işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Twitter Hesabını Mobil Uygulamadan Gizleme İşlemleri

Twitter’da hesap gizleme işlemini internet tarayıcısı aracılığıyla gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı şekilde mobil cihazlarınızda bulunan Twitter uygulamasından da değiştirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Twitter uygulamasını açın.
 • Üç Çizgi” simgesine dokunun.
 • Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine basın.
 • Gizlilik ve Güvenlik > Tweetlerini Korumaya Al” adımlarını takip edin.

Bu işlem adımlarının ardından hesabınız artık korumaya alınacak ve sizin takip etmediğiniz kişiler haricinde herhangi bir kullanıcı tarafından görüntülenemeyecektir. Her birini eksiksiz takip etmek işlemleri başarılı bir şekilde tamamlamak için yeterli olacaktır.

Nedir
Twitter Hesap Silme

En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, kullanıcı sayılarını her geçen gün artırmaktadır. 2801

4 dk. 13500 Okundu
Nedir
Azar Nedir, Azar Hesabı Nasıl Silinir?

Azar Nedir, Azar Hesabı Nasıl Silinir? Akıllı telefon kullanımının artış gösterdiği son zamanlarda görüntülü sohbet1

3 dk. 9244 Okundu
İçerik
Signal Son Görülme Nasıl Açılır?

WhatsApp’ın son günlerde veri gizliliği konusunda atmış olduğu olumsuz adımlar neticesinde kullanıcılar farklı anlık mesajlaşma1

1 dk. 6127 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.