KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Twitter’da Sohbet Odası Oluşturma Nasıl Yapılır?

Twitter’da sohbet odası oluşturma son zamanların en çok merak edilen konuları arasında yer alıyor. Bu özellik sohbet platformlarının sayısının günümüzde fazlasıyla artış göstermesiyle birlikte birçok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Her profil sahibinin takipçileriyle birlikte grup sohbetleri yaptığı, soru – cevap etkinlikleri başlattığı sohbet odaları Twitter’da bazı işlem adımlarının ardından oluşturulabilir. Biz de söz konusu özelliğin nasıl aktifleştirildiğini ve kullanım aşamalarını sizlerle detaylı bir şekilde paylaşarak bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız.

Bkz: Twitter’da Sohbet Odaları Nasıl Bulunur?

Twitter Sohbet Odası (Twitter Spaces) Nedir?

Twitter’ın 2020 Aralık ayında kullanıcılarına duyurmuş olduğu sohbet odası oluşturma özelliği henüz beta sürümünde olduğu için ne yazık ki herkes tarafından kullanılamıyor. Bu özelliği kullanmak için profilinizle birlikte beta sürecine katılmış, sürecin şahitlerinden biri olmalısınız. Herkes tarafından görüntülenebilen sohbet odaları oluşturmak için bir dizi işlem adımını geçmiş olmanız gerekiyor. Bu da içeriğimizin detaylarında sizlerle en iyi şekilde paylaşılıyor.

Twitter Sohbet Odası Açma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Twitterda Sohbet Odasi Olusturma Nasil Yapilir 2
Twitter’da Sohbet Odası Oluşturma

Twitter’da sohbet odası oluşturmak için takip etmeniz gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir. Bu adımları hiçbir şekilde atlamadan uygulamak sizlere başarılı bir sonuca ulaşmada avantajlı hale getirecektir. Bu adımlarla birlikte oluşturduğunuz sohbet odalarını dilediğiniz kişilerle paylaşabilir ve sohbet odasının katılımcılarıyla kesintisiz sesli sohbetin keyfini çıkarabilirsiniz. Her anlamda eğlenceli vakit geçirmek için uygulayacağınız adımlar aşağıdaki gibidir.

 • “Twitter” uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek kurun.
 • Sağ alt köşede yer alan “+” simgesine dokunun.
 • Spaces” butonuna basın.
 • “Sohbet Odası” için bir isim belirleyin.
 • “Start Your Spaces (Sohbet Odasını Başlatın)” butonuna basın.

Bu aşamaların ardından kurulum sürecini tamamlamış olacaksınız. Her ne kadar kurulum işlemleri tamamlanmış olsa da bazı ayarlamaları yapmanız önemlidir.

Twitter Sohbet Odası Açtıktan Sonra Yapılacak Ayarlar

Twitter’da sohbet odası açma işlemini gerçekleştirdikten sonra bir önceki başlıkta da belirttiğimiz gibi bazı ayarları yapmanız gerekiyor. Henüz sistem herhangi bir şekilde kararlı sürüme geçiş yapmadığı için ne yazık ki sorunsuz çalışmıyor. Bu bağlamda kurulumun ardından aşağıdaki önerileri uygulayın.

 • Mikrofonunuzun açık olup olmadığını kontrol edin.
 • Kullanıcıların kanala giriş yapmasını açık hale getirin.
 • Sohbet odasının kurulup kurulmadığını değerlendirin.

Birçok kullanıcı bu tür sorunlarla karşılaştığı için ne yazık ki Twitter’da sohbet odası oluşturma konusunda problemler yaşayabiliyor. Eğer ki mikrofonunuz kapalı olarak geldiyse sol alt köşedeki mikrofon simgesine basarak ilgili özelliği aktifleştirin.

Twitter Sohbet Odasına Kişi Davet Etme

Twitter’da sohbet odası açma işlemlerini gerçekleştirdikten sonra sohbet odasını takipçilerinize duyurmalı ve onların kanala katılmasını sağlamalısınız. Bu durumda alacağınız sonuçların takipçilerinizle eğlenceli sohbetler yapmanızı sağlayacağını unutmayın. Hemen sohbet ekranının sağ alt köşesindeki bağlantı simgesine tıklayarak tüm kullanıcıların katılması için bir bağlantı oluşturabilirsiniz.

Bu içeriğimizde Twitter’da sohbet odası oluşturma ile ilgili birçok detayı sizlerle paylaştık. Takıldığınız bir nokta varsa yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İçerik
Whatsapp Hata ve Çözümleri

2009 yılında kurulan ve günümüzde en çok kullanılan uygulamaların başında gelen Whatsapp, 2019’da yapılan son1

10 dk. 9258 Okundu
İçerik
Twitch Yayıncılarının Discord Sunucuları 2021

Türkiye’de aktif olarak yayın hayatına devam eden Twitch yayıncılarının kitleleri arasındaki iletişimi mümkün kılmak amacıyla1

2 dk. 12773 Okundu
Nedir
Bip Nedir, Bip Hesabı Nasıl Silinir, Bip Hesap İptal Etme Nasıl Yapılır?

Bip, ülkemizdeki teknolojik gelişmelerin sosyal medya tarafına en önemli yansımasıdır. Turkcell’in öncülüğünde ilerlemeye devam eden1

3 dk. 3583 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al