KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Twitter’da Sohbet Odası Oluşturma Nasıl Yapılır?

Twitter’da sohbet odası oluşturma son zamanların en çok merak edilen konuları arasında yer alıyor. Bu özellik sohbet platformlarının sayısının günümüzde fazlasıyla artış göstermesiyle birlikte birçok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Her profil sahibinin takipçileriyle birlikte grup sohbetleri yaptığı, soru – cevap etkinlikleri başlattığı sohbet odaları Twitter’da bazı işlem adımlarının ardından oluşturulabilir. Biz de söz konusu özelliğin nasıl aktifleştirildiğini ve kullanım aşamalarını sizlerle detaylı bir şekilde paylaşarak bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız.

Bkz: Twitter’da Sohbet Odaları Nasıl Bulunur?

Twitter Sohbet Odası (Twitter Spaces) Nedir?

Twitter’ın 2020 Aralık ayında kullanıcılarına duyurmuş olduğu sohbet odası oluşturma özelliği henüz beta sürümünde olduğu için ne yazık ki herkes tarafından kullanılamıyor. Bu özelliği kullanmak için profilinizle birlikte beta sürecine katılmış, sürecin şahitlerinden biri olmalısınız. Herkes tarafından görüntülenebilen sohbet odaları oluşturmak için bir dizi işlem adımını geçmiş olmanız gerekiyor. Bu da içeriğimizin detaylarında sizlerle en iyi şekilde paylaşılıyor.

Twitter Sohbet Odası Açma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Twitterda Sohbet Odasi Olusturma Nasil Yapilir 2
Twitter’da Sohbet Odası Oluşturma

Twitter’da sohbet odası oluşturmak için takip etmeniz gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir. Bu adımları hiçbir şekilde atlamadan uygulamak sizlere başarılı bir sonuca ulaşmada avantajlı hale getirecektir. Bu adımlarla birlikte oluşturduğunuz sohbet odalarını dilediğiniz kişilerle paylaşabilir ve sohbet odasının katılımcılarıyla kesintisiz sesli sohbetin keyfini çıkarabilirsiniz. Her anlamda eğlenceli vakit geçirmek için uygulayacağınız adımlar aşağıdaki gibidir.

 • “Twitter” uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek kurun.
 • Sağ alt köşede yer alan “+” simgesine dokunun.
 • Spaces” butonuna basın.
 • “Sohbet Odası” için bir isim belirleyin.
 • “Start Your Spaces (Sohbet Odasını Başlatın)” butonuna basın.

Bu aşamaların ardından kurulum sürecini tamamlamış olacaksınız. Her ne kadar kurulum işlemleri tamamlanmış olsa da bazı ayarlamaları yapmanız önemlidir.

Twitter Sohbet Odası Açtıktan Sonra Yapılacak Ayarlar

Twitter’da sohbet odası açma işlemini gerçekleştirdikten sonra bir önceki başlıkta da belirttiğimiz gibi bazı ayarları yapmanız gerekiyor. Henüz sistem herhangi bir şekilde kararlı sürüme geçiş yapmadığı için ne yazık ki sorunsuz çalışmıyor. Bu bağlamda kurulumun ardından aşağıdaki önerileri uygulayın.

 • Mikrofonunuzun açık olup olmadığını kontrol edin.
 • Kullanıcıların kanala giriş yapmasını açık hale getirin.
 • Sohbet odasının kurulup kurulmadığını değerlendirin.

Birçok kullanıcı bu tür sorunlarla karşılaştığı için ne yazık ki Twitter’da sohbet odası oluşturma konusunda problemler yaşayabiliyor. Eğer ki mikrofonunuz kapalı olarak geldiyse sol alt köşedeki mikrofon simgesine basarak ilgili özelliği aktifleştirin.

Twitter Sohbet Odasına Kişi Davet Etme

Twitter’da sohbet odası açma işlemlerini gerçekleştirdikten sonra sohbet odasını takipçilerinize duyurmalı ve onların kanala katılmasını sağlamalısınız. Bu durumda alacağınız sonuçların takipçilerinizle eğlenceli sohbetler yapmanızı sağlayacağını unutmayın. Hemen sohbet ekranının sağ alt köşesindeki bağlantı simgesine tıklayarak tüm kullanıcıların katılması için bir bağlantı oluşturabilirsiniz.

Bu içeriğimizde Twitter’da sohbet odası oluşturma ile ilgili birçok detayı sizlerle paylaştık. Takıldığınız bir nokta varsa yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İçerik
YouTube MP3 Dönüştürücü

YouTube üzerindeki videoların dönüştürücü özelliği sunan programlar sayesinde MP3 formatına dönüşmesi mümkündür. Sadece müzik olarak1

4 dk. 11188 Okundu
İçerik
Twitter’da Sohbet Odaları Nasıl Bulunur?

Twitter, her geçen gün kullanıcılarına sunmuş olduğu hizmetleri daha iyi noktalara getirmek için kaliteli geliştirmeler1

3 dk. 17187 Okundu
Nedir
Twitter Spaces Nedir? Clubhouse’a Rakip Olabilir mi?

Clubhouse çılgınlığı almış başını gidiyor. Tabii bunu duyan Twitter boş durur mu? Durmaz. Hemen meseleye1

3 dk. 19375 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al