KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Twitter’da Sohbet Odaları Nasıl Bulunur?

Twitter, her geçen gün kullanıcılarına sunmuş olduğu hizmetleri daha iyi noktalara getirmek için kaliteli geliştirmeler yapmaya devam ediyor. ClubHouse uygulamasının son zamanlarda getirmiş olduğu akımla birlikte sesli sohbet odaları kurarak insanlarla iletişim kurabilmek popüler oldu. Birçok kullanıcı söz konusu platforma geçti ve burada tanıdığı kişilerle oda kurarak uzun zaman boyunca eğlenceli vakitler geçirmeye başladı. Bu popülerliği gören ve bundan faydalanmak isteyen Twitter, sesli sohbet odaları özelliğini aktifleştirdi. Her ne kadar ilgili özellik şuan açılmış olsa da sohbet odalarına nereden girildiği kullanıcılar tarafından bilinmiyor. Biz de konuya açıklık getirmek amacıyla ilgili içeriğimizde “Twitter Sohbet Odaları Nasıl Bulunur?” sorusunu detaylıca yanıtlandırıyoruz.

Twitter Sohbet Odası Arama Nasıl Yapılır?

Twitter’da takip ettiğiniz popüler hesapların oluşturmuş olduğu sesli sohbet odalarını bulabilmek için takip etmeniz gereken adımlar fazlasıyla kolaydır. Bu odalara erişmek için farklı bir bağlantıya gitmek gerektiği için halen daha kullanıcılar sohbet odalarını bulma konusunda sorun yaşıyor. Sizler için anlattığımız tüm adımları eksiksiz olarak takip ettiğinizde aradığınız sohbet odalarını bulabileceksiniz.

 • Twitter’a akıllı telefon ya da masaüstü cihazlar aracılığıyla giriş yapın.
 • Twitter’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu “Arama Kutucuğu” bölümünü açın.
 • İlgili alana “twitter.com/i/spaces” yazın.

Bu yöntemi kullanarak diğer kullanıcılar tarafından “Tweet” şeklinde atılmış olan sohbet odalarına erişim kazanabilirsiniz. Twitter henüz sesli sohbet odaları özelliğini herkese açık bir platform haline getirmediği için odalara ulaşım için de böyle bir yöntem denemeniz gerekiyor.

Twitter’da Sohbet Odası Nasıl Açılır?

Twitter’ın “Spaces” isimli sesli sohbet odası oluşturma aracını kullanarak takipçilerinizin de içinde bulunduğu odalar açabilirsiniz. Bu işlem için takip etmeniz gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir.

 • Twitter uygulamasını akıllı telefonunuzdan açın.
 • Sağ alt köşedeki “Yer – Alan” oluştur sekmesine tıklayın.
 • Spaces” bölümünü seçin.
 • Sohbet Odanı Başlat” seçeneğine dokunun.

Bu aşamaların ardından artık bağlantı linkini herkese açık bir şekilde paylaşıp diğer kullanıcıların odanızı ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. Her ne kadar mükemmel bir özellik olsa da ilgili platform içerisinde dikkat edilmesi gereken bazı kurallar olduğunu unutmayın. Bu kuralları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

 • Twitter Spaces’de bir oda içerisinde aynı anda 11 kişi sesli sohbete katılabilir.
 • Spaces görüntülü konuşma imkanı sunuyor, bu imkandan aynı oda içerisinde sadece iki kişi aynı anda faydalanabiliyor.

Bu hususlara dikkat ettiğiniz sürece ilgili uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanabilir ve mükemmel eğlenceli dakikalarınıza takipçilerinizin ortak olmasını sağlayabilirsiniz. Twitter, Spaces platformunun test aşamalarını tamamladıktan kısa süre sonra tüm kullanıcılara açık hale getirecek ve takipçi sayısı kaç olursa olsun her kullanıcı kişisel sohbet odasını oluşturarak sohbet etmek isteyen arkadaşlarını odasına davet edebilecektir.

Twitter Sohbet Odaları Nasıl Bulunur?” başlıklı içeriğimizde popülerliğini günden güne arttıran “Spaces” platformunda oda oluşturma ve odaya katılma işleminin nasıl gerçekleştirildiğinden bahsettik.

Nedir
En Saçma Tiktok Akımları

Tiktok akımları bazen öyle tuhaf, öyle saçma oluyor ki; insan ‘yok artık, bu da olmaz!’1

3 dk. 6902 Okundu
İçerik
İnstagram Takipçi Satın Al

Instagram’ın her geçen gün popüler bir platform haline gelmesiyle birlikte birçok kişi bu platformda takipçi1

2 dk. 18909 Okundu
İçerik
Instagram Gönderisine Link Ekleme Yöntemleri

Instagram’da bilinmeyen bir sebepten kaynaklı olarak paylaşılan gönderilerin açıklamasına tıklanabilir linkler eklenemiyor. Bu sebeple de1

3 dk. 31 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.