KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Twitter’da Sohbet Odaları Nasıl Bulunur?

Twitter, her geçen gün kullanıcılarına sunmuş olduğu hizmetleri daha iyi noktalara getirmek için kaliteli geliştirmeler yapmaya devam ediyor. ClubHouse uygulamasının son zamanlarda getirmiş olduğu akımla birlikte sesli sohbet odaları kurarak insanlarla iletişim kurabilmek popüler oldu. Birçok kullanıcı söz konusu platforma geçti ve burada tanıdığı kişilerle oda kurarak uzun zaman boyunca eğlenceli vakitler geçirmeye başladı. Bu popülerliği gören ve bundan faydalanmak isteyen Twitter, sesli sohbet odaları özelliğini aktifleştirdi. Her ne kadar ilgili özellik şuan açılmış olsa da sohbet odalarına nereden girildiği kullanıcılar tarafından bilinmiyor. Biz de konuya açıklık getirmek amacıyla ilgili içeriğimizde “Twitter Sohbet Odaları Nasıl Bulunur?” sorusunu detaylıca yanıtlandırıyoruz.

Twitter Sohbet Odası Arama Nasıl Yapılır?

Twitter’da takip ettiğiniz popüler hesapların oluşturmuş olduğu sesli sohbet odalarını bulabilmek için takip etmeniz gereken adımlar fazlasıyla kolaydır. Bu odalara erişmek için farklı bir bağlantıya gitmek gerektiği için halen daha kullanıcılar sohbet odalarını bulma konusunda sorun yaşıyor. Sizler için anlattığımız tüm adımları eksiksiz olarak takip ettiğinizde aradığınız sohbet odalarını bulabileceksiniz.

 • Twitter’a akıllı telefon ya da masaüstü cihazlar aracılığıyla giriş yapın.
 • Twitter’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu “Arama Kutucuğu” bölümünü açın.
 • İlgili alana “twitter.com/i/spaces” yazın.

Bu yöntemi kullanarak diğer kullanıcılar tarafından “Tweet” şeklinde atılmış olan sohbet odalarına erişim kazanabilirsiniz. Twitter henüz sesli sohbet odaları özelliğini herkese açık bir platform haline getirmediği için odalara ulaşım için de böyle bir yöntem denemeniz gerekiyor.

Twitter’da Sohbet Odası Nasıl Açılır?

Twitter’ın “Spaces” isimli sesli sohbet odası oluşturma aracını kullanarak takipçilerinizin de içinde bulunduğu odalar açabilirsiniz. Bu işlem için takip etmeniz gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir.

 • Twitter uygulamasını akıllı telefonunuzdan açın.
 • Sağ alt köşedeki “Yer – Alan” oluştur sekmesine tıklayın.
 • Spaces” bölümünü seçin.
 • Sohbet Odanı Başlat” seçeneğine dokunun.

Bu aşamaların ardından artık bağlantı linkini herkese açık bir şekilde paylaşıp diğer kullanıcıların odanızı ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. Her ne kadar mükemmel bir özellik olsa da ilgili platform içerisinde dikkat edilmesi gereken bazı kurallar olduğunu unutmayın. Bu kuralları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

 • Twitter Spaces’de bir oda içerisinde aynı anda 11 kişi sesli sohbete katılabilir.
 • Spaces görüntülü konuşma imkanı sunuyor, bu imkandan aynı oda içerisinde sadece iki kişi aynı anda faydalanabiliyor.

Bu hususlara dikkat ettiğiniz sürece ilgili uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanabilir ve mükemmel eğlenceli dakikalarınıza takipçilerinizin ortak olmasını sağlayabilirsiniz. Twitter, Spaces platformunun test aşamalarını tamamladıktan kısa süre sonra tüm kullanıcılara açık hale getirecek ve takipçi sayısı kaç olursa olsun her kullanıcı kişisel sohbet odasını oluşturarak sohbet etmek isteyen arkadaşlarını odasına davet edebilecektir.

Twitter Sohbet Odaları Nasıl Bulunur?” başlıklı içeriğimizde popülerliğini günden güne arttıran “Spaces” platformunda oda oluşturma ve odaya katılma işleminin nasıl gerçekleştirildiğinden bahsettik.

İçerik
TikTok Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

TikTok, son zamanların yükselen yıldızları arasında yer alıyor. Her kesimden kullanıcıya hitap etmesi özellikle kullanıcı1

3 dk. 38 Okundu
İçerik
Numara Komşusu Nasıl Bulunur?

Numara Komşusu Nasıl Bulunur? Her geçen gün sosyal medyada karşılaştığımız akımlar merak uyandırıcı olmasından dolayı1

1 dk. 12441 Okundu
İçerik
Spotify Playlist Aktarma (Youtube)

Spotify, Deezer ve Apple Music derken karşımıza bir yandan da YouTube Music uygulaması çıktı. Bu1

1 dk. 4668 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al