KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Instagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram’ın her geçen gün kendini geliştirmesiyle birlikte yepyeni özelliklerinde karşımıza çıktığını görüyoruz. Bu doğrultuda son güncellemenin ardından hikayeye müzik ekleme özelliği de bizleri karşıladı. Her ne kadar birçok kişi bu özelliğin ne işe yaradığını bilmiyor olsa da hikayelere eklenen müzikler sayesinde storylerinizi daha canlı hale getirebiliyorsunuz. Hem izlenmesi zevkli oluyor hem de hareketlilik adına çok önemli katkılar sunuyorsunuz. Biz de bu içeriğimizde henüz kişiler tarafından ne işe yaradığı bilinemeyen “Instagram Hikayeye Müzik Ekleme” işleminin nasıl gerçekleştirildiğini sizlere adım adım içeriğimizde anlatıyoruz.

Bkz: WhatsApp’ta Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Story Müzik Ekleme İşlemleri

Instagram’da 24 saat boyunca aktif olarak kalan ve takipçilerinize gününüzün nasıl geçtiğini anlatmanıza yardımcı olan hikayeler günümüzde çok farklı bir noktaya doğru evrilmeye başladı. Bu sebeple sadece paylaştığınız içeriğin fotoğraf veya video değil farklı müziklerle ve efektlerle güzelleştirilmesi de mümkün hale geldi. Hiçbir kullanıcı bu özelliği nasıl kullanacağını bilmese de aslında yapılması gereken işlemler fazlasıyla kolay oluyor. Biz de bu noktada sizlere takip etmeniz gereken adımları eksiksizce anlatıyoruz.

 • iOS ve Android cihazlarınızdan “Instagram” uygulamasına giriş yapın.
 • Sol üst köşedeki “+” simgesine dokunun.
 • “Hikaye Paylaşma” sayfası açıldığında paylaşacağınız öğeyi seçin.
 • Ekranın üstündeki “Gülen Yüz (Kare)” simgesine tıklayın.
 • “Müzik” seçeneğine basın.
 • Eklemek istediğiniz şarkıya dokunun.

Bu işlemlerin ardından eklemek istediğiniz şarkıyı hikayenize entegre edebileceksiniz.

Instagram’da Story Müzik Ekleme Özelliği Yok, Ne Yapmalıyım?

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme özelliği yok ise bu durumda yapılabilecekler listesinde üç farklı öğe olacaktır. Bunlar;

 1. Instagram uygulamasını güncellemek,
 2. Instagram uygulamasını silip tekrar yüklemek,
 3. Instagram’ın bu sürümüyle uyumluluk testi yapmak diyebiliriz.

Bu seçenekleri biraz daha detaylandırarak sizlere genel bilgiler aktaralım.

1- Uygulamayı Güncelleyin.

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme özelliği birçok kişi tarafından merak edilen özelliklerin başında geliyor. Bu sebeple ilgili özelliği kullanabilmek için söz konusu uygulamayı güncellemelisiniz. Bu güncellemeyi ise “Google Play Store” ve “App Store” gibi uygulama mağazaları aracılığıyla yapmanız gerekiyor. Biz bu noktada sizlere ilk uygulamayı güncellemenizi ve sonrasında özelliğin aktifleşip aktifleşmediğini kontrol etmenizi öneriyoruz.

2- Uygulamayı Silin – Yükleyin.

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme özelliğini kullanmak istiyor ancak sebebini bilmediğin sorunlardan dolayı müzik ekleyemiyorsanız bu noktada yapmanız gereken işlem aslında fazlasıyla basittir. Uygulamanız eski sürümde kalabilir ve bu sebepten dolayı güncellemeleri kabul etmeyebilir. Hâl böyle olunca sizin de söz konusu noktada yapacağınız işlem uygulamayı cihazdan kaldırmaktır. Bu uygulamayı cihazdan kaldırdıktan sonra uygulama mağazası aracılığıyla tekrardan yükleyebilirsiniz.

3- Uyumluluk Testi Yapmak.

Instagram başta olmak üzere birçok platform uygulama güncellemelerini gerçekleştirmeleri için kullanıcılarına sahip olduğu cihazların yeni sürümleri destekliyor olması şartı koşuyor. Bu sebeple siz de ilgili şartı yerine getirebilmek için özellikle uyumluluk testi yapmalısınız.

Bu içeriğimizde Instagram Hikayeye Müzik Ekleme özelliğini kullanabilmek için yapmanız gereken işlemleri sizlerle paylaştık.

İçerik
Tiktok’ta Jeton Nasıl Kazanılır?

Bir sosyal paylaşım sitesi olan Tiktok’ ta bugün geldiğimiz nokta da kullanıcılar uygulamayı artık sadece1

3 dk. 88 Okundu
İçerik
WhatsApp Grup İsimleri

Dünya genelinde en popüler mesajlaşmam uygulaması olarak karşımıza çıkan WhatsApp üzerinden hem ailelerimizle hem de1

3 dk. 127 Okundu
İçerik
Telegram Hesabı Silme, Telegram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Telegram hesabı silme işlemi sık sık karşılaşılıyor olsa da  son zamanlarda WhatsApp kadar popüler olmasa1

4 dk. 14740 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al