KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Etkili Bir Oda Temizliği İçin 8 Öneri

Etkili Bir Oda Temizliği İçin 8 Öneri , Her insanın evinin en güzel köşesi uyuduğu, dinlendiği ve bununla beraber hobilerini eğlenceye çevirdiği bir odası bulunur. Hâl böyle olsa da günün büyük bir bölümünün dışarıda ya da ofiste geçirilmesinden dolayı en sevdiğiniz yaşam alanları olan odanız bazen mikrop yuvası olup çıkar. Oda temizliği yapma işlemi de bu konuda sizin en önemli silahlarınızdan biri olacaktır.

Koronavirüs tehlikesinin kol gösterdiği bugünlerde kişisel temizliğin yanı sıra odanın dezenfekte edilmesi ve oda temizliği gibi durumlara da önem vermeniz gerekiyor. Bazen sıkıcı gibi görünse de sağlığınız için büyük bir öneme sahip olan oda temizliğini keyifli bir hale getirmek için sizlere bazı tüyolar vereceğiz. Bu sayede dışarıdan getirdiğiniz mikropların oda içerisinde barınmasını engelleme şansınız olacak.

Sağlık bakanlığının son zamanlarda bu konu ile ilgili yaptığı öneriler evin temizliğini önemsemeniz gerektiğini gösteriyor. Bu yayınımızda Oda Temizliği Nasıl Yapılır sorusunun yanı sıra Oda Nasıl Temizlenir buna benzer konular hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Hepsini bir kenara bırakarak temizlik işlemine başlamadan önce kağıt ve kaleminizi elinize alıp odanızı analiz ederek planlama yapmanız gerekiyor. O halde hazırsanız başlayalım!

Verimli Bir Oda Temizliği Sürecinde İşinizi Eğlenceli Hale Getirmelisiniz

Yatak odanızı temizlemeye başlamadan önce kendinize Spotify, Fizy ya da Youtube gibi bir platformdan hareketli müzikler açabilir ve bu müzikler eşliğinde temizlik esnasında motivasyonunuz hep üst düzey tutabilirsiniz. Temizlik esnasında dinlenecek müzikler konusunda öneriler bekliyorsanız internette bu konuda araştırmalar yapabilirsin. Bizim bu konudaki tek önerimiz müziğin hareketli ve iştah açıcı olmasıdır.

Temizliği Yarıda Bırakmamak İçin Kendine Ödül Belirle

Etkili Bir Oda Temizligi Icin 8 Oneri 4

Temizlik malzemelerini kullanmaya başlamadan önce kendine işin sonunda temizliği bitirdikten sonra kazanabileceği bir ödül belirle. Bu ödül sayesinde temizliği asla yarıda bırakmayacak ve o hedefe ulaşmak için her zaman elinden gelenin en iyisini yapacaksın. Bu konuda bizden ödül önerisi bekliyorsan alışverişe gitmek, film izlemek ya da kocaman bir kâse profiterol olarak belirlemeler yapabilirsin.

Bu konuda ikimiz de biliyoruz ki verdiğimiz önerilerin hiçbirine ikimiz de hayır diyemeyiz. Tabii ki bu ödülü kazanmak için işini aceleye getirmemelisin. Ödül kaçmıyor sen sadece rahat edebileceğin bir temizliği yaptığından emin ol.

Bunlar Beni Motive Etmiyor Diyorsan Temizliği Oyuna Çevir

Etkili Bir Oda Temizligi Icin 8 Oneri 3

Oda temizleme konusunda motivasyonunu üst seviyelerde tutmak için müzik ya da herhangi bir ödül sana fayda sağlamıyorsa bir işi etkileyici bir şekilde tamamlamanın en iyi yolu o işin oyun oynar gibi yapılmasıdır. Kendine bir süre belirleyerek bu süre içerisinde kaç tane malzemenin yerini eski haline çevirebilirsin diye düşünerek kendine bir hedef belirle, en sonunda belirtilen süre içerisinde tahminin tutarsa kesinlikle temizlik yapma iştahın daha fazla açılacaktır.

Artık Planlı Bir Temizlik İçin Liste Hazırlayabilirsiz

Belirli adımlar neticesinde ilerleyerek temizlik yapmanıza yardımcı olacak bir liste hazırlamak sizleri her zaman hedefe ulaşma konusunda tetikleyecektir. Yatak odanızın olması gerekenden daha fazla dağınık olduğunu görüyorsanız odanın baş köşesine oturarak orada kendi çapınızda bir plan hazırlayabilirsiniz.

Bu planı not etmeye kesinlikle unutmayın çünkü aşamaları geçtiğinizde listeden yapılacak bir işi daha silmek sizi temizlik yapma konusunda motive edecektir. Liste hazırlarken yapılacak işleri kolay – zor diye kategori haline getirmemeye dikkat et. Kolayları bitirdikten sonra zorlara geldiğinde iştahın kaçabilir. Bu adımı da geçtikten sonra artık işe girişmenin vakti geldi!

Odaya Dağılmış Olan Kıyafetleri Düzenli Hale Getirmek

Etkili Bir Oda Temizligi Icin 8 Oneri 8

Temizlik yaparken toz alma işlemine başlamadan önce dağınıklığı ortadan kaldırmak sizlere detaylı bir temizlik yapmak için fırsat sunacaktır. Bu sebeple ilk olarak etrafa dağılmış ve kötü bir görüntüye sebebiyet veren tüm çamaşırları bir çamaşır selesinin içine katlayarak koyabilir ya da kirli olduğunu düşünüyorsanız doğrudan çamaşır makinesinin içine yerleştirebilirsiniz. Bu durum çamaşırların dışarıdaki virüslerden arınmasına ve dezenfekte etmek konusunda başarıya ulaşılmasına fayda sağlayacaktır.

Dışarıdan Geldiğinde En Fazla Temas Ettiğin Yerleri Belirle

Etkili Bir Oda Temizligi Icin 8 Oneri 2

Koronavirüs tehlikesinin hayatımızda halen daha aktif bir rol oynadığını unutmamanız gerekiyor. Bu sebeple ilk olarak toz almaya ve temas edilen alanları dezenfekte etmeye başlayın. O halde temizlik malzemesinin etkili olması gerektiğini de unutmamanız gerekiyor. Tüm alanların tozunu alıp dezenfektan işlemini tamamladıktan sonra artık havada uçuşan mikropların ve tozların düştüğü yerleri yani odanızdaki halınızı süpürmenin vakti geldi.

Odada Bulunan Halıyı Dikkatli Bir Şekilde Süpürün

Etkili Bir Oda Temizligi Icin 8 Oneri 6

Odanı toplamanın yanı sıra tüm tozu ve pisliği içerisinde biriktiren halıyı temizlemeye unutmamalısın. Elektrikli süpürgeyle halıyı ve halının dışında kalan her noktayı temizleyerek oradan sizlere gelecek mikropların da önünü kesmeniz gerekiyor. Her zaman dikkat etmeniz gereken en önemli şey temizlik esnasında hiçbir şeyi atlamamak ve bunun yanı sıra kısa süre sonra tekrardan oda temizliği yapmak zorunda kalmamak için her yeri en ince ayrıntısına kadar temizlemektir. Halıyı süpürünüz ve ardından diğer adıma geçiniz.

Temizlik Esnasında Kesinlikle Detay Atlamayın

Birçok insana detay temizliği eziyet gibi gelse de detay atlamak içinizi kesinlikle huzursuz edecektir. Bu sebeple tüm alanların temiz olmadığını göz önünde bulundurarak her yeri tekrardan kontrol edin ve elinizde etkili bir çamaşır suyu ile karıştırılmış sulandırılmış bir bez olsun. Bu bezi tüm yüzeylere sürmekten asla ve asla çekinmeyin. Mükemmel olarak temizlik size göre tamamlandıysa artık kendinizi listenin başında belirtilen ödül ile ödüllendirebilirsiniz.

Peki evde Ev temizliği nasıl yapılır sorusunun cevabını bulmanız için sizlere farklı farklı fikirler sunduk. Bu fikirleri uygulanış esnasında eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğinizde tüm dünyayı saran Koronavirüs tehlikesine karşı da önlemlerinizi almış olacaksınız. Sağlık Bakanlığı’nın her insana sunduğu öneriler arasında Maske, Mesafe ve Temizlik kriterleri bulunuyor. Bu üç önemli detaya dikkat etmeniz durumunda virüsten kendinizi korumak için en doğru şeyi yapmış olacaksınız.

Oda dezenfekte etme ise ev temizliğinden daha önemli bir noktada bulunuyor. Her gün dışarıdan eve getirdiğiniz virüsleri uyku esnasında solumak virüs ile birlikte yaşamanıza sebep olacaktır. Bu virüslerin en büyük düşmanı olan temizliği kesinlikle aksatmadan hane temizliğinin yanı sıra el ve ayak temizliğine de önem vermelisiniz. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra artık sağlıklı bir hayat yaşama konusunda elinizde çok önemli bir koz bulunacaktır.

İçerik
Alışılmışın Dışında Hamilelik Belirtileri

Alışılmışın dışında hamilelik belirtileri, İnsanlar hamilelikte bir çok farklı duyguları birlikte yaşar. Kolay gibi gözüken1

2 dk. 36 Okundu
İçerik
Mutfaklarda Havalı Perde Seçimi

Mutfaklarda Havalı Perde Seçimi , dekorasyonun en önemli parçalarını  oluşturmaktadır. Mutfak dekorasyonlarında genellikle gözden kaçan1

2 dk. 52 Okundu
İçerik
Falda Zürafa

Kahve falında zürafa çıktığında çeşitli fikirlerle karşılaşmak kaçınılmaz olmaktadır. Zürafa ile ilgili farklı görüşlerin olması1

4 dk. 4443 Okundu
Yorumlar

*
*

  • EVİSSA

    hastalık cıktıgından beri tüm temizlik sularına sirke ilave ediyorum önceden bu kadar sık kullanmazdım ama hastalık hepimizi korkutuyor her gün kapı kolları prizleri sirkeli su ile temizlemek gerek

Sosyal Medyada bizi takip edin.