KATEGORİLER

Tinder Gold ve Plus Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Tinder, insanların birbiriyle kaynaştığı sosyal medya platformları arasından sıyrılıp birçok kişinin tercih ettiği flört uygulaması halini aldı. Birçok kişi ilgili platformu yoğun olarak kullanıp buradan karşı cinsle karşılıklı beğeni yaparak duygusal birliktelikler yaşayabiliyor. Her ne kadar anlatıldığı kadar mükemmel olsa da bahsi geçen uygulamayı yükleyip memnun olmayan kişiler de bulunuyor. Bu kişiler bir hevesle Tinder Plus ve Tinder Gold adı verilen üyelikler satın alarak platform içerisinde ayrıcalıklar elde ediyor ve bu üyelik tipleri için yaptıkları ödemeyi sürekli hale getirmekten uzak durmak istiyor. Biz de platformda ücret karşılığında elde edilen ayrıcalığın sürdürülebilirliğini ortadan kaldırmak için iptal etme işleminin nasıl gerçekleştirildiğini bu içeriğimizde sizlerle paylaşıyoruz.

Tinder Gold ve Tinder Plus Üyelik İptal Aşamaları

Tinder Gold veyahut Tinder Plus üyeliği almış ancak üyelik tiplerinden memnun kalmayarak bir sonraki ay yenilenmesini istemiyorsanız bu durumda yapmanız gereken işlem iptal aşamasına geçiş yapmaktır. İlgili iptali gerçekleştirmek için hem Android, hem de iOS işletim sistemli cihazlardan farklı aşamaları takip etmelisiniz.

Android Telefonlarda Tinder Gold ve Tinder Plus Üyeliğini İptal Etme

 • Google Play Store” uygulamasını açın.
 • Üç Çizgi” simgesine dokunun.
 • Abonelikler” bölümüne girin.
 • Tinder” uygulamasını seçin.
 • Aboneliği İptal Et” butonuna basın.

Bu aşamaların ardından ücretli olarak satın aldığınız üyeliğin bir sonraki ay tekrar yenilenmesini engelleyebilirsiniz. Eğer ki mobil cihazınız yanınızda değilse aynı adımları masaüstü bilgisayarlarınızdan da gerçekleştirebilirsiniz.

 • Tarayıcınızdan “Google Play Store” olarak aratıp ilgili siteye giriş yapın.
 • Sol taraftaki menüden “Abonelikler” bölümünü seçin.
 • Tinder > Yönet” adımlarını uygulayın.
 • Aboneliği İptal Et” butonuna dokunarak iptal işlemini gerçekleştirin.

Her iki yöntemin sonucunda da abonelik süreniz tamamlandıktan sonra sizden abonelik ücreti alınmayacaktır.

iOS / Apple Telefonlarda Tinder Gold ve Tinder Plus Üyeliğini İptal Etme

 • Telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 • En üstte yer alan “İsim Soyisim” butonuna dokunun.
 • iTunes ve AppStore” seçeneğine basın.
 • Abonelikler > Yönet” yolunu takip edin.
 • Tinder > Aboneliği İptal Et” adımlarının ardından iptal işlemi gerçekleşecektir.

iPhone ve Android cihazlar için ayrı ayrı belirtilen adımları uygulamanız yeterli olacak ancak anlatılanları uygulamanıza rağmen halen daha üyelik iptali gerçekleşmediyse bu durumda yapacağınız son şey cihazınızda kayıtlı olan ödeme yöntemini değiştirmektir.

Tinder Geliştiricileriyle İletişime Geçerek Premium Üyeliği İptal Etme

Bir önceki başlıklar altında önerilen yöntemlerin hepsini denemenize rağmen halen daha üyelik iptal işlemi gerçekleşmiyorsa bu durumda yapacağınız tek şey uygulama geliştiricileriyle e-posta aracılığıyla iletişime geçmek ve hata hakkında onları bilgilendirmektir.

Bu içeriğimizde Tinder Plus ve Tinder Gold üyeliğini iptal etme konusunda takip edilmesi gereken adımlardan bahsettik. İçerikte anlatılan her yöntemi eksiksiz olarak değerlendirmeye aldığınızda sonuca kısa süre içerisinde ulaşabileceksiniz. Hem ödeme yapmayıp hem de ücretsiz Premium üyelik sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bkz: 10 Adımda Ücretsiz Tinder Plus Nasıl Alınır?

İçerik
WhatsApp Grup Engelleme, Gruptan Çıkma ve Gruptan Atma İşlemleri

WhatsApp, günümüzün en popüler anlık mesajlaşma uygulamaları arasında ilk sırada kendine yer buluyor. Bu popülerlikten1

3 dk. 24 Okundu
Nedir
Zoom Nedir, Zoom Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Zoom, uzaktan eğitim sürecinin hayatımıza girmesiyle birlikte hep birlikte tanımaya başladığımız görüntülü sohbet platformlarından biridir.1

3 dk. 2144 Okundu
İçerik
Signal Son Görülme Nasıl Açılır?

WhatsApp’ın son günlerde veri gizliliği konusunda atmış olduğu olumsuz adımlar neticesinde kullanıcılar farklı anlık mesajlaşma1

1 dk. 6124 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.