KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Yayıncı Nasıl Olunur?

Yayıncı olmak günümüzde artık herkesin yapabileceği bir iş değildir. Çünkü yayıncılık hayatında büyük bir kitle edinmek uzun bir zaman ister. Bu yüzden sabırlı olmalısınız. Üstüne de iyi bir emek harcarsanız, gerçekleştirmiş olduğunuz tüm başarıların meyvelerini elbet bir gün yersiniz.

Yayıncı nasıl olunur sorusunun cevabı mental yapınızda gizlidir. Kazandırdığı paradan ve statüden dolayı yayıncılık, genç jenerasyonun ilk hayallerinden birisi olmuştur. Bu yolda ruhsal açıdan sağlıklı olmak da büyümeniz için önemli adımlardan biri olacaktır. Ruhsal açıdan kendinizi iyi hissediyorsanız, yayıncılık hayatınızın ilk adımlarını atabilirsiniz.

Yayıncı Olmak İçin Gerekenler

Yayıncı olmak için gerekenler arasında bilgisayar donanımları önemli yer sağlamaktadır. Günümüz ekonomik şartlarında ekipmanların fiyatları oldukça yükselse de kendinize ucuz bir ekipman dizmeniz mümkün. Gelin hep birlikte yayıncılık nelere ihtiyacımız var görelim.

 • Sistemleri iyi dizilmiş yayın bilgisayarı.
 • Oyunları kasmadan oynayabileceğiniz oyun bilgisayarı.
 • Sesinizi yayına kusursuz bir şekilde verebilecek mikrofon.
 • Oyun oynayışınızın kalitesini yükseltebilecek kulaklık.
 • Oyuncu koltuğu.
 • İyi bir internet hızı.
 • Oyuncu klavye ve mouse seti.
 • Canlı yayın kartı (Capture Card)

Tüm bu donanımlara sahipseniz siz de zevkinize göre listeye eklemeler ve çıkartmalar yapabilirsiniz.

Yayıncı Nasıl Olunur?

Yayıncı Nasıl Olunur?

Yayıncı Bilgisayarı

Yayın hayatımızda belki de bizi en çok etkileyecek olan şey bilgisayardır. Günümüz şartlarında güncel oyunların performansını karşılamak için bilgisayarımızın donanımlarını en iyi şekilde seçmeliyiz. Yayıncı bilgisayarı bu noktada büyük önem taşıyor. Dizdiğimiz donanımlar bizi oyun ve yayıncılık hayatımızda bir üst segmente taşıyacaktır. Bilgisayarımız sayesinde izleyicilerimize sunacak olduğumuz yayın kalitemiz artacaktır. Bu yüzden yayıncı olmak için gerekenler arasında akla ilk gelen şey yayıncı bilgisayarına olmaktadır.

Yayıncı Mikrofonu

Açtığınız yayınlarda iyi bir kitle elde etmek istiyorsanız sürekli olarak izleyicilerinizle iletişim halinde olmalısınız. Bu bağlamda kaliteli bir yayıncı mikrofonu kullanmanız da şarttır. Güzel ve saygılı bir dille kendinize iyi bir kitle edinebilirsiniz. Bu sayede diğer yayıncılar tarafından ileriki zamanlarda örnek yayıncı olarak gösterilebilirsiniz.

Yayıncı Kamerası

Yayıncı olmak için gerekenler listemizin bir diğer parçası da kamera. Kamerasız yayıncılar kameralı yayıncılara nazaran daha az izlenmektedir. Çünkü, insanlar sürekli olarak izlediği kişiyi görmek ve tanımak ister. Bunun sebeplerinden bir tanesi oyun oynarken yayıncının tepkilerini izlemek olduğu aşikar. Eğlenceli bir yayın içerisinde izleyici kitlenin odak noktası oyundan ziyade yayını sunan kişidir. Bu yüzden iyi bir kameraya sahip olmak şart. Başlangıç olarak fiyat performans odaklı bir kamera almanız bir üst seviyeye çıkana kadar sizi idare edecektir.

Güçlü Bir İnternet Bağlantısı

Yayıncı olmak için gerekenler arasında bilgisayardan sonra en önemli unsur internet bağlantısıdır. Güçlü bir internet bağlantısı yayıncılığın doğası gereği herkes için zorunlu bir durum. İyi bir internet bağlantısı sayesinde yayınlarınızın ve oynadığınız oyunlarınızın kalitesi artacaktır. Bu durumdan dolayı kendinize uygun bir internet seçmelisiniz. Sizlere tavsiyemiz bu durumda upload ve download hızları yüksek olan internet paketlerini seçmeniz olacaktır.

Sizlere yayıncı olmak için gerekenler arasından en önemli olanlarını detaylı bir şekilde anlattık. Şimdi de hep birlikte yayıncılar ne kadar kazanıyor gelin inceleyelim.

Yayıncılar Ne Kadar Kazanıyor?

Herkesin de merak ettiği yayıncılar ne kadar kazanıyor sorusu bizim de merak ettiklerimiz arasında. Bu konuda önemli yayıncılara danıştık. Onların verdiği bilgiler ışığında alt, orta ve üst sınıf yayıncıların tahmini ne kadar kazandığını sizlere en doğru şekilde sunacağız. Şimdi hep birlikte yayıncıların ne kadar kazandığını görelim.

Alt Sınıf Yayıncılar

Alt sınıf yayıncılar bilgisayar donanımları ve internetinden dolayı her gün yayın açamamakta. Bu yüzden alt sınıf yayıncıların kazancını aldığı bağışlara dayanarak aylık ortalama 1.000 – 2.000₺ olarak düşünebiliriz.

Orta Sınıf Yayıncılar

Orta sınıf yayıncılar genel olarak haftanın 4 – 5 günü yayın açmaktadır. Sahip oldukları bir izleyici kitlesi vardır ve bunlar tarafından düzenli olarak bağış almaktadırlar. Bu yüzden kazandıkları ortalama aylık kazanç 5.000 – 10.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Üst Sınıf Yayıncılar

Üst sınıf yayıncılar ciddi bir kitleye sahip. Bu yüzden açtıkları yayın zaman dilimleri farklılık göstermekte. Sağlam bir kitle ve bağışçıya sahip bu yayıncılarının çoğu oynadığı oyunla çoğu da iletişimiyle bugünlere kadar gelmiştir. Ülkemizde üst sınıf yayıncıların aylık kazancı ise ortalama 15.000 – 50.00₺ arasında değişiklik göstermektedir. Yayıncı olmak için gerekenler adlı yazımızın burada sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yazımızı beğendiyseniz ve bu tür içeriklerin devamını bekliyorsanız bizi takip etmeyi unutmayın.

 

İçerik
YouTube Ücretsiz Müzik İndirme Nasıl Yapılır? YouTube MP3 Converter

Her ne kadar YouTube platformu yeni premium özellikleri ile birlikte reklamsız ve indirerek dinleme özelliğini1

2 dk. 9424 Okundu
İçerik
YouTube MP3 Dönüştürücü

YouTube üzerindeki videoların dönüştürücü özelliği sunan programlar sayesinde MP3 formatına dönüşmesi mümkündür. Sadece müzik olarak1

4 dk. 11188 Okundu
İçerik
Instagram Gönderisine Link Ekleme Yöntemleri

Instagram’da bilinmeyen bir sebepten kaynaklı olarak paylaşılan gönderilerin açıklamasına tıklanabilir linkler eklenemiyor. Bu sebeple de1

3 dk. 25 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al