KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Steam Türkçe Yapma Nasıl Olur?

İçindekiler

Steam, son zamanlarda özellikle oyun severlerin ilgi odağı haline gelmiş dijital oyun satın alma platformlarından biridir. Bu sebeple de birçok kullanıcının ilgili platformdan vazgeçemediğini, oyun oynamak için bilgisayarına yüklediğini görüyoruz. Hâl böyle olunca söz konusu platformda yapacağınız işlemlerin tamamını kendi dilinizde gerçekleştirirken bir anda farklı bir dille sizlere sunulduğuna şahit olabilirsiniz. Eğer ki dil bilginiz yoksa ne yazık ki değişiklik yapmak istediğinizde sorunlarla karşılaşırsınız. Biz de bu tür problemlerin önüne geçmek için içeriğimizde sizlere “Steam Türkçe Yapma” işlemiyle ilgili adımları anlatıyoruz.

Bkz: Steam’de Aile Paylaşımı Nasıl Aktif Edilir?

Steam Türkçe Yapma İşlem Adımları

Steam, özellikle arayüzü ve sunmuş olduğu kullanım kolaylıklarıyla bizleri karşılıyor olsa da dili sürekli kullandığınız dilden farklıysa kullanımı bir hayli zorlaşabiliyor. Bu gibi durumlarda da arkadaş ekleme başta olmak üzere oyun satın alma gibi birçok işlemi gerçekleştirmekte güçlükle karşılaşacaksınız.

  • Steam” programını açın.
  • Sol üst kısımdaki “Steam” kategorisine tıklayın ve açılan pencereden “Setting” butonuna basın.

Not: Steam diliniz İngilizce değil de farklı bir dilse açılır pencereden 5. Seçeneğe tıklamanız yeterli olacaktır.

  • “Interface” seçeneğine tıklayın ve en üst kısımdaki dil seçme bölümüne tıklayarak açılan seçenekler arasından dilinizi yani Türkçe’yi seçin.
  • “OK” butonuna bastıktan sonra işlemleriniz kolayca tamamlanacaktır.

Bu işlemlerin tamamını uyguladığınızda artık Steam Türkçe Yapma olayını başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Birçok kişi söz konusu işlemi dilin farklı olmasından dolayı gerçekleştirmekte zorlanıyor ancak anlatılan adımları takip ettiğinizde sorun ortadan kalkacaktır.

Steam Oyun Dilini Güncelleme Nasıl Yapılır?

Steam’dan oynadığınız bir oyunun dilinin değişmesi tamamıyla oyunun kendi ayarlarıyla alakalıdır. Bu soru son zamanlarda birçok kişi tarafından soruluyor olsa da işlemlerin doğru bir şekilde gerçekleştirilmemesi ve değişikliğin yanlış yerden yapılması birçok sorunu beraberinde getiriyor.

  • “Oyunu Açın” ve “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
  • “Langueage” butonuna basın.
  • “Türkçe” seçeneğini seçin.

Bu işlemler her oyunda olmayabilir. Bazı oyunlar günümüzde Türkçe dil desteği sunmadığı için farklı yöntemleri kullanarak crack yüklemeniz gerekebilir. Her ne kadar durum böyle olsa da son zamanlarda oyunların fazlasıyla gelişmesiyle birlikte dil seçeneklerinin çoğaldığını görüyoruz. Bu sebeple siz de anlatılan adımları uygulayarak dil değiştirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

İçerik
Steam Yavaş İndirme Sorunu Nasıl Çözülür?

Steam, son zamanlarda oyun satın almanın en kolay yollarından biri haline geldi. Her ne kadar1

3 dk. 10185 Okundu
İçerik
Metin2’de Çalınan Hesabı Geri Alma

Bir zamanların ve günümüzün efsane oyunlarından biri olan Metin 2’de son zamanlarda artan hesap hırsızlığı1

3 dk. 6651 Okundu
İçerik
Valorant Karakterleri ve Özellikleri

League of Legends in yapımcısı olan Riots games oyun firmasının 2020 yılında piyasaya sürdüğü Valorant1

3 dk. 7681 Okundu


Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.Sosyal Medyada bizi takip edin.