KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Steam Guard Mantığı Nedir?

Steam Guard Mantığı Nedir? , Steam hesabınız için uygulanan ek bir güvenlik önlemidir. Geçerli birincil düzey güvenlik kendi kullanıcı adınız ve şifrenizdir. İkincil güvenlik önlemi olarak Steam Guard kullanılır .Ve steam hesabınızın yabancı ellere ulaşmasını engeller. Steam guard hesabınızda aktif olursa eğer biri yabancı biri hesabınıza giriş yapmaya kalktığında, hesabın size ait olduğunu gösteren özel bir kodu girmeden ilerleme yapamayacaktır. Yapmış olduğunuz ayarlara göre kodu içeren ya email alırsınız ya da akıllı telefonunuzdaki Steam Mobil uygulaması içerisinde de bu koda ulaşabilirsiniz.

Steam Guard Nasıl Yapılır?

Steam hesabınıza telefon numaranızı ilave ettikten sonra yapmanız gereken Steam 2 aşamalı nüfus bilgilerinizi doğrulayıcı sistemini etkin hale getirmektir. Bu işlem Steam hesabınızı koruyabilmek adına olmazsa olmaz önlemlerinden biridir. Aynı zamanda Pazar işlerini yapabilmek, takas işlemleri gerçekleştirebilmeniz ve item satışı yapabilmeniz için zorunludur.

Öncelikle steam hesabınıza giriş yaptıktan sonra isminize tıklayın ve hesap ayarlarına gidin.Bu sayfada bulunan ‘’Hesap Güvenliği’ kısmında ‘’Steam Guardı Yönet’’ seçeneğini görmüş olacaksınız. Buraya da tıklayarak ‘’Kimlik Doğrulayıcı’’ kısmını aktif ederek Steam Guardınızı aktif etmiş olursunuz.

Steam Guard Nasıl Etkinleştirilir?

Steam Guard nasıl etkinleştirilir? Steam Guard 2 farklı yolla da etkinleştirilebilir. Birincisi e-posta yoluyla diğeri ise akıllı telefon aracılığıyla etkinleştirilebilir:

Steam Guard’ı e-posta aracılığıyla etkinleştirme:

E-posta adresiniz doğrulanmasından sonra Steam 2 kez başlatıldığında Steam Guard devreye girer. Peki, Steam Guard’ı devre dışı bıraktıysanız Steam Guard nasıl etkinleştirilir?

 • İletişim e-postanızın Steam tarafından doğrulanmış olduğunu kontrol ediniz. Bunu yapmak zorundasınız. Steam hesap ayarlarına girerek e-posta adresinizin doğrulanmış olduğunu teyit ediniz. Doğrulanmış bir adres “Doğrulandı” olarak işaretlenmiş olacaktır.
 • Steam ayarlarından Steam Guardı etkinleştirin. Steam sunucusuna giriş yapmışken, Steam Guard’ı sunucusunun sol üstünde bulunan “Steam” e tıklayarak etkinleştirme işlemini yapabilirsiniz. Önce Ayarlara tıklayın ardından Hesap Sekmesi altında ‘’Steam Guard Hesap Güvenliği Ayarları” na tıklayın.

 Steam Guard’ı akıllı telefonla etkinleştirme:

 • Öncelikle ücretsiz olan steam guard mobil uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Steam Guard kodlarını akıllı telefonla almak en üst düzey güvenliğe sahip olmanızı sağlar. Çünkü giriş izinlerini elinizde bulunan cihaza gelen kodla almak en güvenilir yöntemdir.

Steam Guard Nasıl Kaldırılır?

Steam Guard nasıl kaldırılır? Milyonlarca oyuncuyu bünyesinde barındıran, inanılmaz büyüklükteki mağazasıyla oyun severlerin gözdesi konumundaki Steam , kullanıcılarının güvenliği için Steam Guard sistemini kullanıyor.

Peki Steam Guard nasıl kaldırılır? Steam Guard kökeninde bir kimlik doğrulama sistemidir. Kullanıcılardan geçerli bir telefon numarası talep eden sistem ,ikili kimlik doğrulama prensibiyle çalışmaktadır. Hesaba erişim kaybolması anında kısa sürede geri erişim sağlanabilmesi için telefon numaranızın kayıtlı olması mecburidir.

Steam hesabınızın güvenliği adına Guard sistemini açık ve aktif tutmanız çok önemlidir. Ancak yine de kapatmak isteyenler için detaylıca anlatmak gerekir.

 • Telefonunuzda yüklü olan Steam Guard uygulamasını açın
 • 2Menü butonuna basın ve uygulama menüsüne geçiş yapın
 • 3Buradan da ‘’Hesap Detayları’’ sekmesine giriş yapınız
 • 4‘’Hesap Güvenliği’’ kısmına geçiş yapın ve buradan da ‘’Steam Guard’ı Yönet’’ butonuna basınız
 • 5‘’Kimlik Doğrulayıcıyı Kaldır’’ butonuna basarak doğrulama ekranına geçiş yapınız
 • “Steam Mobil Uygulamasını kullanarak Steam Guard Mobil Kimlik Doğrulayıcısını kaldır” butonuna basarak işleminizi tamamlayınız.

Bu 6 adımı izlerseniz Steam hesabınızdan iki faktörlü güvenlik sistemi olan Guard sistemini kaldırmış olacaksınız.

İçerik
En İyi Mobil Basketbol Oyunları

Basketbol, izleyici kitlesi çok olduğu kadar oynamayı seven kişilerin sayısının da yüksek miktarda olduğu spor1

3 dk. 36 Okundu
Nedir
PUBG Mobile

PUBG Mobile'ın çok fazla talep gören bir oyun olmasının ardından Tencent Games, daha az RAM1

5 dk. 8161 Okundu
İçerik
Valorant Güncel Ajan Özellikleri 2021

Valorant güncel ajan özellikleri 2021 son zamanlarda popüler olan oyunda bilmeniz gereken önemli bilgilerdir. Oyunu1

5 dk. 59 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.