KATEGORİLER

CS: GO Rank Sistemi Hakkında Her Şey

Counter Strike karşı saldırı anlamına gelmektedir. Oyun CS kısaltması ile ifade edilir. Valve Corporation tarafından geliştirilmiş bir taktik üzerine kurulu aksiyon ve video oyun serisidir. Oyun birçok kişi tarafından ilgi ve zevkle oynanmakta, oyunla ilgili gelişmeler hayranları tarafından çok sıkı takip edilmektedir. Oyunun yeni sürümü Counter-Strike Global Offensive oyununun takipçileri tarafından sevinçle karşılanmasına neden olmuştur. Counter Strike Go Rank sistemi üzerine kurulu olan yeni sürüm oyunda diğer oyun sistemlerinden farklı olarak rank sistemi yer almaktadır. CS GO rank sistemi, sistemde oyuncuları gruplandırmak ve bu grupları kurarken yeteneklerine göre ayırmak üzerine kurulu bir sistemdir.

CS Go Rank Sistemi Ne Demektir?

Bilinen sürüm olan counter strike oyunundan çok farklı bir yönü olan yeni sistemde rank sistemi bulunmaktadır. Peki rank sistemi nedir? Konuyu sizler için araştırdık. Oyun hakkında yaptığımız araştırma sonucu edindiğimiz bilgileri oyunu merakla takip edenlerin ilgisine sunuyoruz.

CS GO rank sistemi tıpkı gerçekte oynanan profesyonel maçlar gibi müsabakalarda gösterilen başarılara göre kümelere ayrılır. Ayrılan bu kümelerin aralarında yaptıkları müsabakaların amacı bir üst kümeye yükselmek olarak adlandırılabilecek olan rütbe artışı da diyebiliriz. Yapılan müsabakaların sonunda oyuncular her zaman galip gelmek zorunda değildir.

Rank sisteminde, ilgiyle oynanmakta olan diğer online oyunlarda level atlamak, tur geçmek gibi terimlerin ifade ettiği anlamları karşılamak için kullanılan kelime rank olmaktadır. Counter Strike oyununun yapımcısı tarafından yeni sürüm olarak piyasaya sürülen son Oyun CS: GO yani Counter Strike Global Offensive oyunundaki rütbe ya da lig olarak tabir edilen sistem şöyle işlemektedir;

CS: Go rütbeleri ve rank sembol anlamında çok güzel tasarlanmış olan bir yapıya sahiptir. Oyunun çıktığı günden beri oyunu çok sıkı takip eden bir hayran kitlesi oluşmuştur. Sürekli artış gösteren hayranları sayesinde oyun e-spor alemine giriş yaparak tutulan bir oyun olma özelliğini korumaktadır.

CS GO Oyun Sisteminin İşleyişi Nasıldır?

CS Go oyunu başladığında oyuncuya 10 maç hak sunmaktadır. Sunulan bu 10 maç hak sonunda maçın kaç tanesini kazanıp kaç tanesini kaybettiğini göz önüne alınarak oyuncu uygun bir lige yerleştirdikten sonra oyun bu şekilde devam etmektedir. Oyuncunun yerleştirildiği en düşük lig Silver 1 olmaktadır. En düşük rütbe olan gümüş rütbesini atlattığınızda diğer rütbelere geçtiğinizi görmek sizin oyuna karşı konsantre olmanızı da kolaylaştıracaktır. Bu ise oyunu daha keyifli bir hale getirecektir. CS GO oyunu tahminlerin aksine çok zor olan bir oyun değildir.

CS GO Oyun Lig ve Rütbeleri Nelerdir?

CS GO, kurulduğu günden bu yana online olarak birden fazla oyuncu katılımıyla oynanmaktadır. Katılımcılarının büyük bir heyecan ve zevkle oynamakta olduğu oyunun rütbeleri şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Sılver1
 • Sılver2
 • Sılver3
 • Sılver4

Altın rütbeler ise şöyle sıralanmaktadır;

 • Gold Nova1
 • Gold Nova2
 • Gold Nova3
 • Gold Nova Master
 • Gold Nova Guardian1
 • Gold Nova Master Guardian2

CS GO gümüş ve CS GO altın rütbelerini tamamlayanlar bir üst seviye olan elit sistemine geçebilmektedir. CS GO elit sisteminde sıralama şu şekildedir;

 • Master Guardian Elit
 • Distinguished Master Guardian
 • Legendary Eagle
 • Legandary Master
 • Supreme Master First Class
 • The Global Elite

CS Go oyununda rütbeler kazanmak için belirli kurallar vardır. Bu kurallara uyulması sonucunda rütbelerin ilerlemesi mümkün olmaktadır. Kazandığınız maçlar ve alacağınız puan belirlemede etkili olan etkenler ise;

 • Vurduğunuz adam sayısı,
 • Oyunda kaç kere öldüğünüz,
 • Karşı takımdakilerin rütbeleri ve asist sayılarınız.

Oyunun bir diğer özelliği ise şudur; oynayan takımlar arasındaki rakip takımın rütbesi daha yüksek olursa sizin alacağınız puanın üzerine fazla puanlar eklenmektedir. Çok iyi oynamamıza rağmen oyunu kaybettiğinizde ise kaybedeceğiniz puan durumu çok da büyük olmayacaktır. CS GO oyununda başarılı olmak ve rütbe atlamak için mutlaka oyuna çok iyi konsantre olmalısınız. Oyun konsantrasyonunu olumsuz etkileyecek faktörleri elinizden geldiğince ortadan kaldırmanız daha zevkli ve başarılı bir oyun oynamanıza katkı sağlayacaktır.

CS GO Rank Sistemi oyuncu başarısı elde etmek için birtakım ipuçları da vardır. Bunlar hakkında da bilgi vermek oyuncuların kaliteli ve başarı dolu oyun oynamaları için faydalı olacaktır. Öncelikle CS GO oyununun oynanacağı bilgisayar Windows 7 ya da Vista / XP olmalıdır.

Ayrıca Intel Core işlemci ve 4 GB RAM bellek kapasiteli olmalıdır. Bu özelliklerde bir bilgisayarla oyunu oynamanız donma ve kasma olmadan akıcı ve keyifli olacaktır.

Oyun bir strateji ve taktik oyunu olduğundan pratik ve hızlı davranma yeteneğinizi geliştirecektir.

CS GO oyununa takım olarak girmek ise oyunun rütbelerini atlamanıza yardımcı olacaktır. Bunun nedeni ise ne kadar iyi bir oyuncu olursanız olun belirli bir süre sonra oyun içinden çıkılmayacak kadar zorlaşmaktadır iyi bir oyuncu olsanız bile iyi kurulmuş takıma ihtiyacınız mutlaka olacaktır iyi bir takımla oynamanın birçok yararı vardır. İyi bir ekip olarak oynadığınız oyunlarda Ruslardan ve trollerden kurtularak çok kolay bir şekilde üst seviye rütbelerine ulaşabilirler. Oyuna takım olarak girdiğiniz zaman birbirinizle uyumlu oynamanız mümkün olacaktır. Rütbe atlamak için oyuna konsantre olmanız, ekip ruhu taşımanız ve dikkatli oynamanız en üst seviye rütbelerine ulaşabilmeniz için gereklidir.

İçerik
Avengers Serisi

Marvel evreni içerisinde yüzlerce karakter bulunmaktadır. Bu karakterler içerisinde kadın ve erkek karakterler olmak üzere…

4 dk. 12492 Okundu
İçerik
GTA 5 Sistem Gereksinimleri

Online oyunlar her geçen gün daha grafiklerle ve ilginç senaryolarla oyun severlerle buluşuyor. Bu oyunlar…

4 dk. 13147 Okundu
İçerik
GTA 5 Otomatik Kaydetme Açma ve Kapatma

GTA 5 Cloud Save yani Otomatik Kaydetme özelliği oyunun 2013 yılında piyasaya sürülmesine rağmen 2017…

2 dk. 12167 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.