KATEGORİLER
Kripto Al Sat


SOS Nasıl Oynanır?

İçindekiler

SOS Nasıl Oynanır? Eski oyunlar arasında yer alan ve bugüne kadar birçok kişinin mutlaka hayatında bir defa da olsa oynadığı oyunlar vardır. Bu oyunlardan birisi de SOS oyunudur. Son derece popüler oyunlar arasında yer alan ve her yaş grubu kişinin rahatlıkla oynayabileceği SOS oyunu stratejik düşünmeyi gerektiren oyunlar arasındadır. Tamamen taktik gerektiren bu oyunda önce oyunun kurallarını bilmek ve daha sonra da oyunu günün her anında oynamak mümkündür. Düşünmeyi artıran ve karşı tarafı yenebilmek için iyi bir strateji geliştirmeyi gerektiren önemli oyunlar arasında yer almaktadır.

SOS oyunu kuralları olan bir oyundur ve bu oyun onanırken birtakım malzemelere ihtiyaç vardır. Öncelikle oyun alanını oluşturmanız ve sonrasında hangi tarafın ilk defa oyuna başlayacağına karar vermeniz gerekmektedir. Bunun için de yazı tura atabilir ve kazanan kişi oyuna ilk başlayan kişi olabilir. SOS oyununda karelerde belli bir sayı kuralı bulunmamaktadır. Dikdörtgen ya da kare bir alan üzerine bu oyunu oynayabilecek zemin hazırlamanız mümkündür.

SOS Oyunu Nasıl Oynanır?

SOS oyunu oyna seçenekleri günümüzde oldukça fazladır. Eskiden kalem ve kâğıt ile oynanan bu oyun günümüzde internet ortamlarında da oynanabilmektedir. Dijital dünyanın bir hayli gelişme göstermesi bu oyun konusunda farklı alternatiflerin doğmasını sağlamıştır. Ancak internet üzerinde de oynansa kalem ve kâğıtla da oynansa SOS oyununda kurallar hiçbir zaman değişmez.

Oyunun kurallarına bakıldığında öncelikle bir alan yaratmanız gereklidir. Beyaz bir kâğıt üzerine kareler çizilir. Bu karelerin her biri S ve O harflerinin yazılacağı karelerdir. Son derece eğlenceli olan bu oyunda her oyuncu kendine sıra geldiği zaman oynayabilmektedir. Oyuncular karelerin içerisine ilgili harfleri yazarak ilerler. Bu süreçte amaç SOS harflerini yan yana getirmektir. Bu harfleri yan yana getirmek için yatay, dikey ve çapraz işaretlemeler kullanabilirsiniz.

Amaç ise her SOS yaptığınızda bir puan kazanmaktır. Oyun tüm kareler dolana kadar ilerler. Yazılacak hiçbir kare kalmadığında ise oyun sona erer. En çok puan alan kişi ise oyunun kazananı olur.

SOS Oyun Kuralları Nelerdir?

Tüm oyunlarda olan kurallar SOS oyununda da vardır. SOS nasıl oynanır sorusunun yanıtını merak eden her oyuncu mutlaka bu kurallara uymak durumundadır. Kuralların ilki belirlenmiş olan alana yalnızca S ve O harflerinden birini yazabilirsiniz. Eğer yan yana ya da çapraz bir şekilde SOS yazılmış ise üzerini çizerek belirtmeniz gerekir.

Her SOS işaretlemesi yapan kişinin puan hanesine 1 puan yazılmaktadır. Puan kazanan kişi bir sonraki hamleyi yine yapacak olan kişidir. Eğer bir SOS yaparsa yine bir sonraki hamle onda demektir. Ne zaman ki SOS yapmayı bırakır o zaman oyun sırası karşı tarafa geçer. SOS yapıldığı sürece oyun hakkı puan alanda olur. Ancak normal olarak bir kareye harf yazıldığında ve puan alınmadığında oyun sırası karşı tarafa geçmektedir.

Oyunda aşağıdan- yukarıya, yukarıdan- aşağıya, sağdan-sola, soldan- sağa ya da çapraz olarak SOS yapabilme şansınız bulunmaktadır. Bu oyun kişilerin stratejik düşünme becerisini artırmaktadır. Son derece hızlı ve pratik düşünme becerisi kazandırması nedeni ile birçok kişinin oynamasında fayda olan oyunlardandır.

İçerik
Web Tabanlı Oyunlar

Web Tabanlı Oyunlar,günümüzde internet üzerinden online olarak oynanan oyunları web tabanlı oyunlar olarak adlandırabiliriz. Özellikle1

5 dk. 5369 Okundu
İçerik
En İyi Co-Op Oyunları

Co Op oyunları İngilizce “cooperative” kelimesinin kısaltılmasından türetilmiştir. Kooperatif video oyunu olarak adlandırılır. Oyun çoğunlukla1

6 dk. 5463 Okundu
İçerik
Heats of Iron 4 Hileleri

6 Haziran 2016 senesinde piyasaya sürülen Hearts of İron savaş oyunu severlerin oldukça ilgisini çekmiş1

4 dk. 1639 Okundu


Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.Sosyal Medyada bizi takip edin.