KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Arkadaşlık Seçimleri

Arkadaşlık Seçimleri. Bazen insanlar hatalar yapabilirler. Bazıları ise kendilerini yanlarında huzurlu hissettiği güvenilir arkadaşlar edinirler. Öncelikle arkadaşlık ilişkileri özellikle bir ergen için çok önemlidir. Ergenlikte arkadaşlık ilişkileri ailenin önüne geçmiştir. Yani aile 2. planda kalmıştır. Bazen ergenler hiç arkadaş kuramayıp dışlanıp ya da kendi rızalarıyla arkadaş edinmedikleri zamanlar olur. Arkadaş edinmek yerine sürekli sadece ders çalışıp evlerinde takılırlar. Bu da ergenler için tehlikelidir. Sosyal olamazlar. Ayrıca akranlarla anlaşamazlar. Evlilik, iş hayatındaki ilişkilerinde sıkıntı yaşarlar. İlişki kurmakta zorluk çekerler. Öte yandan kendisine arkadaş grubu bulan ergenler ise bazı kötü alışkanlıklara alışabilir.

Arkadaslik Secimleri

Ergenlerde arkadaşlık ilişkilerinde kendilerine ait gruplar oluştururlar. Her ergen o gruba dahil olamaz. Eğer hiç bir gruba dahil olamazsa dışlanmış olur. Gruba dahil olan ergenlerde arkadaşlarına yaşadıkları sıkıntıları paylaşarak rahatlayabilirler. Sonuçta ergenleri en iyi anlayan yine ergen arkadaşlarıdır. Bazen de ergenler arkadaşları için kendilerini gizlemeye çalışırlar yani kendileri gibi davranmak yerine arkadaşlarının olmasını istediği kişiye dönüşmek için rol yaparlar. Yanlış bir arkadaş ortamıdır. Bu tür arkadaşlar gerçek arkadaş değildirler. Bunun gibi diğer kötü arkadaşlar diğer ergen arkadaşlarının sırlarını açığa çıkartabilirler. Veyahut arkadaşlarını başkalarıyla görmekten kıskandıkları için iftira atabilirler.

Arkadaslik Secimleri 3

Öncelikle bir ebeveyn olarak arkadaş kuracakları kişileri direkt olarak ilişkilerini kesmelerini isteyemezsiniz. Sonuçta kendilerini arkadaş gruplarında daha rahat hissedecektir. Ayriyetten arkadaş olmayı öğretmelisiniz. Çocuklarınıza nasıl paylaşımcı olacaklarıyla ilgili eğitim verebilirsiniz. Ona yapılan eleştirilerin kendisine yapılmış bir hakaretin olmadığını anlatmalısınız. Karşılıklı güvenin önemini çocuklara anlatmalısınız. Arkadaşlarıyla fırsat geçirmesine izin verin çocuğunuza buna uygun bir ortam oluşturun onları sınırlandırmayın. Kişiler arasında teşekkür etmeyi ya da özür dilemeyi öğretmelisiniz. Öncelikli kendisinin iyi bir arkadaş olmayı öğretmelisiniz. Özellikle ergenlerde başkalarına özenebilir bu yüzden kendinizin onun için bir rol model olduğunu unutmayınız. Ergenlerin arkadaş gruplarından dışlanmışlıktan korktukları için arkadaşlarının zoruyla kötü alışkanlıklara başlayabilirler. Bu yüzden kötü alışkanlıkların doğurabileceği zararları iyice çocuğunuz aklını kazımanızda fayda var.

Arkadaslik Secimleri 1
İçerik
Falda Kartal

Kahve falında kartal görmek haber anlamlarına gelir. Kuş sembolü haber ile eşleştirilen işaretler arasında yer1

4 dk. 7684 Okundu
İçerik
Mutfağınızı Süslemek İçin Pratik Yöntemler

Mutfağınızı Süslemek İçin Pratik Yöntemler ile daha kullanışlı dekorasyonlar elde edebilirsiniz. Mutfaklar evlerin en çok1

2 dk. 100 Okundu
İçerik
10 Kasım Şiirleri 2021

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'nün yaklaşmasından dolayı okuldaki öğretmenler öğrencilere 10 kasım şiirleri 2020 yılında1

5 dk. 6627 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.