KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Spam Posta Kutusu Nerededir?

Her geçen yıl değişken ve gelişen iletişim araçları sayesinde birçok kullanıcı artık dilediği kişiyle çok kolay bir şekilde iletişime geçebiliyor. İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte bu olay çok daha fazla kolaylaştı. Her ne kadar durum böyle olsa da özellikle günümüzde e-posta olarak bilinen internet üzerinden mesajlaşma sistemi bazı sorunlara da sebep olabiliyor. Bu sorunların başında “Spam” adı verilen mesajların gelmesi ve gelen mesajlar sebebiyle zararlı yazılımların tehdidiyle karşı karşıya kalmak geliyor. E-mail sağlayıcıları genel olarak bu konuya dair çok daha katı önlemler alarak ilgili mesajların “Spam” olarak kenara ayrılması için yeni bir klasör oluşturuyor. Bu klasörün adı da “Spam Klasörü” olarak biliniyor. Birçok internet sitesi gün içerisinde çok fazla sayıda mail gönderdiği için zararlı bir e-posta göndermemiş bile olsa kullanıcıların spam kutusuna düşebilir. Bu noktada kullanıcılar “Spam – Gereksiz Posta Kutusu Nerededir” sorusunu soruyor. Biz de ilgili cevabın yanıtını içeriğimizde sizlere veriyoruz.

Bkz: Gmail’de Gönderilen E-postayı Geri Alma Nasıl Yapılır?

Gmail’de Spam Posta Kutusu Nerededir?

Google’ın dünya genelinde en çok kullanılan servislerinden biri olan Gmail’de zararlı olarak görüntülenen e-postalar ortalama olarak 30 gün boyunca ilgili klasörün içerisinde tutulmaktadır. Bu süre zarfı tamamlandığında silinme süreci başlıyor ve o maile artık ulaşmanız mümkün olmuyor. Hâl böyle olunca ilgili klasöre ulaşmak için yapmanız gereken işlem fazlasıyla basittir.

  • Gmail ekranının sol tarafındaki klasörleri görüntüleyin.
  • “Diğer” kategorisine tıklayın.
  • “Spam” seçeneğine dokunun.

Bu işlem adımlarının ardından spam – gereksiz posta kutusu karşınıza çıkacak ve buradan söz konusu mailleri görüntüleyebileceksiniz.

Outlook Spam Posta Kutusu Nerededir?

Google kadar popüler olan Microsoft’un Outlook sistemi genel olarak işletmeler tarafından tercih ediliyor. Gün içerisinde binlerce mailin geldiği sistemlerde muhakkak spam filtresinin olması gerektiğini söyleyebiliriz. Bu durumu göz önünde bulunduran Microsoft ise gerçekten sisteminde spam kutusuna yer vererek birçok kullanıcıyı rahatlattı.

  • Microsoft Outlook internet sitesine girin.
  • Sol taraftaki menüde “Klasörler” başlığına tıklayın.
  • “Önemsiz E-posta” ve “Gereksiz E-posta” klasörüne dokunun.

Bu işlemlerin ardından söz konusu maillere rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

Yandex Mail Spam Posta Kutusu Nerededir?

Gmail ve Outlook’ta olduğu gibi Yandex Mail’de de “Spam” adı verilen maillerin depolandığı bir alan bulunuyor. Bu alan aslında “Yandex Mail” öğesinde çok farklı bir biçimde görüntüleniyor. “Çöp Kutusu” olarak arattığınızda söz konusu klasörü bulabilirsiniz. Yandex’in uyguladığı hızlı silme politikası sebebiyle gelen spam mailler doğrudan silinme sürecine giriyor.

Bu içeriğimizde üç farklı mail sisteminde spam posta kutusu nerededir sorusunun detaylı yanıtını sizler için verdik. Her adımı eksiksiz uygulayarak gelen spam maillerinizi rahatlıkla kontrol altında tutabilirsiniz.

İçerik
Amazfit T-Rex İncelemesi

AmazfitT-Rex , en az birkaç yıldır radarımızda. Orijinal Amazfit Bip deplasmanda Samsung Gear S3 gibi1

3 dk. 10 Okundu
İçerik
AliExpress Vergi

E- ticaret alanında firmalar artık daha aktif satışlar yapmaya başladı. Özellikle pazar yeri tarzında üye1

4 dk. 19593 Okundu
İçerik
Sağ Alt Köşede Çıkan Reklam Birimlerini Engelleme

Bilgisayarınızda birçok önemli işlemi gerçekleştirirken sağ alt köşeden karşınıza çıkan yakışıksız reklamlarla günün her saati1

3 dk. 12 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al