KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Gmail’de Gönderilen E-postayı Geri Alma Nasıl Yapılır?

Her geçen gün dijital yazışmaların daha değerli hale geldiği günümüzde e-posta sağlayıcılarının da popülerliği bir hayli artmaya başladı. Bu doğrultuda söz konusu sağlayıcılar da çağı yakalamak için kendilerini sürekli olarak geliştirmeye devam ediyor. Gmail, bu sağlayıcıların arasında halihazırda şu günlerde zirvedeki yerini koruyor. Birçok kullanıcı elektronik yazışmalarını bu platform aracılığıyla yapıyor. Her ne kadar durum böyle olsa da bazen herhangi birine gönderdiğimiz e-postanın geri alınması isteğiyle karşı karşıya kalabiliriz. Bu durumun birden çok sebebi olabilir. Biz de içeriğimizde son zamanlarda kullanıcılar tarafından sık sık sorulan gönderilen e-posta geri alınır mı ya da iptal edilir mi sorusunu cevaplandırıyoruz.

Gmail’de Gönderilen Maili Geri Alma Adımları

Gmail kullanıyor, ancak karşı taraftaki kişiye gönderdiğiniz mailde hatalar olduğu için revize etmek için iletiyi iptal etmek istiyorsunuz. Bu durumla sık sık karşılaştığınızı varsayarak gönderilen maili iptal etme işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğini sizlere anlatacağız.

 • Gmail, kullanıcılarına gönderilen bir maili geri almak için 5 saniyelik süre tanımlaması yapar.
 • Bu süre mail gönderildiği andan itibaren başlar.
 • “İleti Gönderildi” uyarısını gördükten sonra hemen sağ tarafında yer alan “Geri Al” butonuna basarak iletiyi geri alabilirsiniz.

Geri Al” butonu bir önceki aşamada bahsettiğimiz gibi “Gmail” penceresinin sağ alt kısmında ortalama 5 saniye gibi bir süre boyunca duruyor. Bu sebeple ilgili pencere kaybolmadan butona tıklamalısınız. Peki bu butonun süresini uzatma imkanınız yok mu? Tabii ki var.

Gmail’de Gönderilen Maili Geri Alma / İptal Etme Süresini Uzatma

Birçok kullanıcı gönderilen e-postanın iptal süresini uzatma konusunda yapacağı işlemleri merak ediyor. İptal imkanı veren Google, kullanıcılarına iptal süresini belirleme konusunda da bazı avantajlar sunuyor. Bu avantajı değerlendirmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Tarayıcıdan “Gmail” internet sitesine giriş yapın.
 • Ayarlar” simgesine tıklayın ve posta kutusu ayarlarının olduğu bölüme girin.
 • Tüm Ayarları Görüntüle” penceresine dokunun.
 • Genel > Göndermeyi Geri Al” adımlarını uygulayın.
 • Göndermeyi İptal Etme Süresi” kısmındaki “Aşağı Ok” simgesine dokunun.
 • 5, 10, 20 ya da 30” saniyelik gecikme sürelerinden herhangi birini seçin.
 • Değişiklikleri Kaydet” butonuna dokunun.

Bu adımların ardından artık ilgili iptal penceresi belirlemiş olduğunuz süre boyunca sağ alt köşede gösterilmeye devam edecektir.

Gmail’de Gönderimi İptal Edilen Postayı Düzenleme

Gmail’de göndermiş olduğunuz maili aynı şekliyle tekrardan düzenleyip göndermeye karar verirseniz ne yazık ki iptal edilen mail bilgisine ulaşma imkanınız bulunmuyor. Bu sebeple tüm postayı tekrardan yazmalı ve gönderimini sağlamalısınız.

Bu içeriğimizde Gmail’de birçok kişinin merak ettiği gönderilen maili iptal etme konusuna değindik. Her açıdan sizlere bilgiler vererek işlem adımlarını anlatarak neler yapmanız gerektiğini söylüyoruz. Bu adımları aynı anlatıldığı gibi uyguladığınızda artık yanlışlıkla gönderdiğiniz elektronik mailleri iptal etme fırsatını elde edebileceksiniz.

İçerik
Dünyanın En Değerli 10 Şirketi

Kovit-19 salgını her şeyi etkilediği gibi ekonomideki güç dengesini de etkiledi. Bu etki Avrupa ekonomilerinin1

4 dk. 10797 Okundu
Nedir
WhatsApp Klavye Ayarları WhatsApp Nedir?

WhatsApp, akıllı telefonlara uyumlu olacak şekilde geliştirilen, anlık mesajlaşma ve arama yapılabilen bir uygulamadır. Android1

4 dk. 8170 Okundu
İçerik
PS5 Oyun İade Etme Nasıl Yapılır?

Her oyun mağazasında olduğu gibi Playstation Store'da da indirdiğiniz bir oyunu bir süre sonra beğenmediğiniz1

2 dk. 3250 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al