KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Signal Hesap Silme Nasıl Yapılır?

WhatsApp ve Telegram ile ilgili şüphelerin son günlerde artmasıyla birlikte Signal ve Bip gibi gizliliğe önem veren uygulamaların popülerliğinin arttığını gördük. Bu popülerlikle birlikte birçok kullanıcı ilgili uygulamalara geçiş yaparak arkadaşlarıyla sohbetlerini buradan devam ettirmeye başladı. Her ne kadar söz konusu uygulamalar güvenlik konusunda bekleneni verdiklerini söyleseler de bazı kullanıcıların güvenlik konusunda halen daha şüpheli yaklaşması Signal Hesap Silme işlemini en çok aranan konuların başına getirdi. Bu sebeple de biz de içeriğimizde söz konusu durumun nasıl gerçekleştirileceğiyle ilgili birçok bilgiyi sizlerle paylaşarak işlemleri kolayca tamamlamanıza yardımcı oluyoruz.

Bkz: Signal Son Görülme Nasıl Açılır?

Signal Hesap Silme Adımları

Signal Hesap Silme işlemi aslında birçok kişi tarafından zor gibi görünse de maksimum 3 dakikalık bir süreçte tamamlanıyor. Hem uygulama içerisinde yer alan konuşma geçmişiniz, görsel geçmişiniz ve buna benzer öğelerin saklanmasını engellemiş oluyorsunuz hem de daha güvenli uygulamalara geçişte fırsatlar elde edebiliyorsunuz.

  1. “Signal” uygulamasını telefonunuza indirin ve “Telefon Numarası” aracılığıyla giriş yapın.
  2. “Sohbetler” sayfasının hemen sol üst köşesindeki size ait “Profil Resmi” simgesine tıklayın.
  3. “Gelişmiş” kategorisine girin.
  4. “Hesabı Sil” butonuna basın.
  5. “Devam Et” seçeneğine dokunarak işlemleri tamamlayın.
  6. Hesabınız güvenli bir şekilde silinmiştir.

Her ne kadar aslında açık bir şekilde anlatmış olsak da işlemleri rahatlıkla gerçekleştiremeyen kişilere detaylı bir anlatım sunmak istiyoruz.

1- Signal Uygulamasını Telefonunuza İndirerek Giriş Yapın.

Signal Hesap Silme işlemlerini gerçekleştirmek için öncelikle uygulamanın telefonunuzda yüklü olması gerekiyor. Bu uygulamayı yüklemediğiniz sürece ne yazık ki hesap silme işlemini başarılı bir şekilde tamamlayamayacaksınız.

2- Sohbetler Sayfasının Sol Üst Köşesindeki “Profil Resmi” Simgesine Tıklayın.

Birçok kullanıcı uygulamanın kullanışsız arayüzü sebebiyle “Hesap Ayarları” bölümüne nereden girebileceğini bilmiyor. Bu bölüme girmek için sol üst köşedeki profil resmi simgesine tıklamalısınız.

3- “Gelişmiş” Kategorisine Ulaşın.

“Signal” uygulamasında detaylı işlemler gerçekleştirmek için “Gelişmiş” sekmesine giriş yapmalısınız. Her uygulamada olduğu gibi hesabınızla alakalı ayarlara ulaşabileceğiniz tek nokta burasıdır. İlgili işlemi gerçekleştirdikten sonra bir sonraki adıma geçiş yapabilirsiniz. Bu adımla birlikte artık hesabın silinme sürecine daha yakın olacaksınız.

4- “Hesabı Sil” Butonuna Basın.

“Hesabı Sil” butonuna basarak halihazırda kullandığınız “Signal” hesabını kolay bir şekilde silebilecek ve artık hiçbir şekilde telefon numaranıza kayıtlı olan sohbetlere erişim kazanamayacaksınız. Bu işlemi yapmadan önce muhakkak eğer ki ilgili platformda önemli gördüğünüz sohbet yedekleri varsa bu yedekleri herhangi bir taşınabilir belleğe yedekleyin.

5- “Devam Et” Seçeneğine Dokunarak İşlemleri Tamamlayın.

Her uygulamada olduğu gibi Signal Hesap Silme işlemlerinde de hesabı silmeden önce bazı uyarılarla karşılaşacaksınız. Bu uyarıları okuduktan sonra “Devam Et” butonuna basıp işlemleri sonlandırın.

Hesabınız Artık Silindi!

Bu içeriğimizde birçok kişi tarafından merak edilen “Signal Hesap Silme” işlemleriyle ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaştık. Her adımı eksiksiz uygulayıp artık daha güvenli anlık mesajlaşma uygulamalarına geçiş yapabilirsiniz.

İçerik
Bilgisayardan Instagram Canlı Yayın Yapma

Instagram Bilgisayardan Canlı Yayın Açma konusu son zamanlarda birçok kişi tarafından aranan konuların başında geliyor.1

1 dk. 12588 Okundu
Nedir
Twitter Hesap Silme

En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, kullanıcı sayılarını her geçen gün artırmaktadır. 2801

4 dk. 13561 Okundu
İçerik
Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram son görülme özelliğini kısa süre öncesinde aktifleştirerek kullanıcı gizliliğine verdiği önemi ortadan kaldırarak kendisi1

3 dk. 40 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al