KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Instagram’da Kaybolan Hikayeyi Geri Getirme

Instagram, her geçen gün yeni bir özelliği karşımıza çıkarırken son günlerde sıkça kullandığımız “Hikayeler” bölümünü de aktifleştirdi. Bu alan sayesinde WhatsApp ve Snapchat gibi uygulamalarda popülerleşen anlık hikayeler paylaşabiliyor ve arkadaşlarınıza gününüzün nasıl geçtiğini görsel paylaşımlarıyla anlatabiliyorsunuz. Her ne kadar özelliğin mükemmel avantajlar sunduğunu söylesek de bazı kullanıcılar paylaşılan hikayelerin 24 saat sonra kaybolmasından fazlasıyla şikayetçi oluyor. Bu bağlamda biz de 24 saat sonra kaybolan hikayeyi geri getirme işleminin nasıl gerçekleştirildiğini en ince ayrıntısına kadar sizlere açıklayacağız.

Bkz: Instagram Arama Geçmişi Silme

Instagram’da Kaybolan Hikayeyi Geri Getirme

Instagram’da 24 saat sonra kaybolan hikayeyi geri getirme işlemi birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bu merakların odağında aslında Instagram’ın bu tür bir işleme izin verip vermediği yatıyor. Her ne kadar durum böyle olsa da tamamıyla sınırsız imkanlar sunan Instagram, bu noktada da kullanıcılarına oldukça kolaylık sağlıyor. İlgili işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları birer birer uygulayın.

  • Instagram’da “Kullanıcı Adı ve Şifre” bilgisini girerek uygulamayı açın.
  • Sağ alt köşedeki “Profil Resmi” simgesine dokunun.
  • “Profil” sayfası açıldığında sağ üst köşedeki “Üç Çizgi” simgesine tıklayın.
  • “Arşiv” kategorisine girin.
  • En üst kısımda “Gönderiler” yazan alana dokunun ve “Hikayeler” olarak güncelleyin.

Bu alanda Instagram’da “Hikayeler” özelliğinin geldiği günden bu yana paylaşmış olduğunuz tüm hikayeleri görüntüleyebilirsiniz. Her ne kadar ilgili işlem basit olsa da söz konusu hikayeyi tekrardan kullanıcıların görüntülenmesine açabilmek için hikayeyi tekrardan paylaşmanız gerekiyor. Bir anı olarak burada biriktirdiğiniz her şeyi rahatlıkla geri getirebilirsiniz. Bazı kullanıcılar söz konusu platformda kaybolan hikayeyi geri getirme işleminin yanı sıra paylaşıldıktan sonra silinen fotoğrafları da geri getirme olasılığının olup olmadığını soruyor ancak ne yazık ki böyle bir şey şuanlık mümkün gibi görünmüyor.

Instagram’da Kaybolan Hikayeleri Geri Getirme İşlemi Tarayıcıdan Yapılıyor Mu?

Her Instagram kullanıcısı ne yazık ki platformu akıllı telefonlarında yüklü olan uygulamalardan kullanmıyor. Bu sebeple gününün büyük bir çoğunluğunu bilgisayarda geçiren kişileri göz önüne aldığımızda kaybolan hikayeleri bilgisayardan geri getirme işleminin gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceği merak ediliyor. Bu durum internet tarayıcısı aracılığıyla denendiğinde mümkün olmayıp eğer ki “Bluestacks” benzeri bir program kullanıyor ve bu programdan sosyal medyayı takip ediyorsanız rahatlıkla kaybolan hikayeyi geri getirme işlemi uygulayabilirsiniz. Tam olarak bu noktada tabii ki kullanıcıların aklına nasıl yaparım? sorusu gelecektir. Instagram mobil uygulamasını bilgisayardan kullanıyor dahi olsanız görüntü açısından herhangi bir değişiklik olmadığı için içeriğimizin girişinde bahsettiğimiz işlemleri uygulayabilirsiniz.

Bu içeriğimizde merak edenler için Instagram’da kaybolan hikayyi geri getirme işleminin nasıl gerçekleştirildiğini birçok yönden ele alarak sizlere anlatmaya çalıştık. Her ne olursa olsun yaptığınız işlemlerin cihazlara göre değişiklik göstermediğini bilmelisiniz. Bu sebeple telefon modeline göre değil Instagram uygulamasının size gösterdiği yola göre hareket etmeniz gerekmektedir.

İçerik
Bilgisayardan Instagram Canlı Yayın Yapma

Instagram Bilgisayardan Canlı Yayın Açma konusu son zamanlarda birçok kişi tarafından aranan konuların başında geliyor.1

1 dk. 12527 Okundu
İçerik
Twitter’da Hesap Gizleme Nasıl Yapılır? [Mobil – PC]

Türkiye’de kullanılan en popüler sosyal medya araçlarından biri olan Twitter’da hesap gizleme işlemini oldukça basit1

3 dk. 23 Okundu
İçerik
Instagram Arama Geçmişi Silme

Instagram’ın son zamanlarda çok büyük kitlelere ulaşmasıyla birlikte herkes neredeyse burada bir profile sahip olmaya1

2 dk. 24 Okundu


Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.Sosyal Medyada bizi takip edin.