KATEGORİLER
Kripto Al Sat


En Saçma Tiktok Akımları

Tiktok akımları bazen öyle tuhaf, öyle saçma oluyor ki; insan ‘yok artık, bu da olmaz!’ demekten kendini alamıyor. Fenomen olmak uğruna her şeyi göze alan binlerce insan Tiktok’ta birbirinden tuhaf akımlar başlatıyor. Peki onların en saçma, en garip olanları hangileri? Hadi biraz şaşıralım.

İçlerinde neler neler yok ki! Altına işeme akımı mı dersiniz, popoda kalem tutma mı? Şimdiden gözbebekleriniz büyümeye, ağzınız hafif açılmaya falan başladıysa sıkı durun!

Doggy Pozisyonu

Yanlış duymadınız. Bu, Tiktok’ta viral bir akım. Kadın kullanıcıların başlattığı bu akıma hayret etmemek elde değil. Kadınlar ilk olarak Doggy pozisyonunda duruyor, daha sonra da pişman olmuş gibi yapıyor.

İç Çamaşırı Challenge

Bu akım Lingerie Challenge diye de biliniyor. Bu akımda ise kadınlar gündelik yaşamdaki hâliyle geçiyor kamera karşısına. Sıfır makyaj, ev topuzu falan. Ardından önlerine düşen iç çamaşırı onları 180 derece değiştiriyor. (!) Kadın iç çamaşırlarını başkasına fırlatıyor, o ona, o ona derken ortaya ‘pes!’ dedirten görüntüler çıkıyor.

Popo Altında Kalem Tutma

Ne olduğu adından belli. Popo altında kalem tutabilmek için çabalıyorsunuz. Tabii ne kadar olursa.

Evde Ben Temizleme Akımı

Pandemi sürecine girdikten sonra alternatif yemek, güzellik ve temizlik yöntemlerine rağbet göstermeye başladık. Doğru. Ama evde ben temizlemek nedir yahu?

Akıma göre temizleme jeli veya elma sirkesi kullanmak benleri yok ediyor. Oldu canım! Uzmanlar bunun hakkında sert eleştirilerde bulundu ve asla denenmemesi gerektiğini bildirdi. Benlerinizi evinizdeki malzemelerle yok etmeye kalkmayın! Aksi takdirde sonunun cilt kanserine gitme riski bile var.

Alna Yüzük Sürme

Bu akıma göre de alna yüzük sürerek vücudunuzda demir eksikliği olup olmadığını görebiliyorsunuz.

Tiktok akımları genelde saçma dedik ama böylesini beklemiyorduk! Beyin bedava işte, ne yapacaksınız?

Alnınıza yüzük sürdüğünüzde herhangi bir iz oluşmazsa demir eksikliğiniz yok demekmiş, oluşursa tam tersi. Oysa uzmanlara göre bu doğru değil. İnsanın kullandığı kimyaasal malzemeler cildine yüzük temas edince iz çıkmasına neden olabilir. Yani zerre kadar bilimsel değeri yok!

Elma Suyu Şişesi Isırma

Neden elma suyu? Hayır yani neden gazoz değil? Kafamızda deli sorular dönüp dururken bu akımdan da bahsedelim:

Bu akımın meydana çıkmasına Martinelli adlı bir elma suyu markası yol açtı. Gerçi bu marka ülkemizde yok ama birçok TikToker buna hayli ilgi gösterdi. Elma suyundan dolayı değil, şişesi yüzünden.

Elma suyu şişesini ısırır gibi yaparak sanki elma ısırıyormuş gibi, aynı o sesi çıkarıyorlar. Sonuç olarak firma bedavaya reklam yapmış, TikToker’lar da yepyeni bir saçmalığa daha imza atmış oluyor! Vatana millete hayırlı olsun (diyemiyoruz.)

Yeni Tiktok akımları popüler olmaya devam edecek. Bunu durdurmak imkânsız. Ancak en azından bir durup düşünmek; ‘ben ne yapıyorum ya?’ demek gerekiyor.

Tiktok akımı yüzünden hayatını kaybeden insanlar bile oldu. Haberlerini hepimiz okumuş, dinlemişizdir. Tiktok’ta viral olan ‘soda açma akımı’ yüzünden Türkiye’de bir çocuğun kör olduğunu da duymuştuk.

Umarız insanlar bu tür akımların ne kadar saçma ve tehlikeli olduğunu fark eder ve bilinçlenirler. Sırf daha fazla izlenmek ve beğeni almak adına akıl almayacak şeyler yapan insanları anlamak mümkün değil. Lütfen biz onlardan olmayalım ve o tarz insanları destekleyerek prim vermeyelim! ‘Aman ya, eğlence işte, bu kadar abartmaya ne gerek var?’ diyerek duyarsız davranmayalım ve özellikle çocukları bu gibi akımlara rağbet göstermekten koruyalım. Aksi takdirde iş işten geçtiği zaman yapacak pek de bir şey kalmayabilir.

İçerik
YouTube Ücretsiz Müzik İndirme Nasıl Yapılır? YouTube MP3 Converter

Her ne kadar YouTube platformu yeni premium özellikleri ile birlikte reklamsız ve indirerek dinleme özelliğini…

2 dk. 9334 Okundu
İçerik
Twitter’da Sohbet Odaları Nasıl Bulunur?

Twitter, her geçen gün kullanıcılarına sunmuş olduğu hizmetleri daha iyi noktalara getirmek için kaliteli geliştirmeler…

3 dk. 16722 Okundu
İçerik
Instagram da Spam Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Piyasaya çıktığı günden itibaren Facebook’un yerini almış olan Instagram’da yapacağınız işlemler hemen herkes tarafından merak…

3 dk. 39 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al