KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Sağ Alt Köşede Çıkan Reklam Birimlerini Engelleme

Bilgisayarınızda birçok önemli işlemi gerçekleştirirken sağ alt köşeden karşınıza çıkan yakışıksız reklamlarla günün her saati karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu reklamlar genellikle her kullanıcının canını sıkar ve hoş olmayan görüntülerle karşılaşmasına sebep olur. Hatta biraz daha detaylandırmak gerekirse ilgili reklamlar size karşı yapılan pishing saldırısı bile olabilir. Hâl böyle olunca yapılması gereken en önemli işlemlerden biri ilgili reklamların ortaya çıkmasını ve yanlışlıkla reklamlara tıklamayı önlemektir. Bu sebeple biz de içeriğimizde genellikle kullanıcıların karşılaştığı sağ alt köşeden çıkan reklamları kapatma sorununa çözüme yöntemlerini sizlerle paylaşacağız.

Bkz: Tarayıcıda Arama Geçmişi Otomatik Silme Nasıl Yapılır?

Sağ Alt Köşeden Çıkan Reklamları Kapatma, Bu Reklamlar Neden Çıkıyor?

Google Chrome başta olmak üzere birçok tarayıcıda herhangi bir internet sitesine giriş yapıldığında sol üst köşeden pop-up penceresi açılır ve “Bu web sitesi şunu yapmak istiyor: Bildirimleri gösterme” bildirimi çıkar. Bu bildirim kişilerin internet sitesini kullanımını engellediği için birçok kullanıcı ne yazık ki direkt olarak “İzin ver.” butonuna tıklayarak bildirimi ortadan kaldırmayı tercih eder. Söz konusu dikkatsizlikten kaynaklı olarak sağ alt köşeden rahatsız edici reklamlar çıkar. Bu bildirimler bazı zamanlarda sizler için fazlasıyla yararlı olsa da güvenilmez internet siteleri sebebiyle artık kişiler tarafından hoş görülmemeye başlandı.

Sağ Alt Köşeden Çıkan Reklamları Kapatma Yöntemleri Nelerdir?

Sag Alt Kosede Cikan Reklamlari Engelleme 2
reklam engelleme

Bilgisayarın sağ alt köşesinden çıkan reklamları kapatmak için uygulayabileceğiniz en basit yöntem tarayıcı izinlerini iptal etmektir. Biz de söz konusu yöntemi sizlere detaylı bir şekilde anlatarak rahatsız edici pop-up reklamlardan kurtulmanızı sağlayacağız.

Tarayıcı İzinlerini İptal Edin.

Bu başlık altında anlatacağımız adımlar genellikle birçok kişinin kullandığı Google Chrome tarayıcısı üzerinden gerçekleşecektir. Eğer ki farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız ilgili adımlar sizlere yardımcı olmayabilir.

  • Google Chrome” tarayıcısını başlatın.
  • Adres Çubuğu” alanına şu kodu yapıştırın: “chrome://settings/content/notifications
  • Bildirimler” ekranına ulaşın.
  •  “İzin Ver” penceresinin sağ tarafındaki “Üç Nokta” simgesine tıklayın.
  • Engelle” ve “Kaldır” seçenekleri karşınıza çıkacaktır.
  • Kaldır” butonuna bastığınızda aynı internet sitesine giriş yaptığınızda tekrardan bildirim gönderilip gönderilmeyeceği sizlere sorulur.
  • Engelle” butonuna basarsanız artık hiçbir şekilde bildirim isteği sizlere sorulmaz.

Bu adımları uyguladıktan sonra artık tarayıcı bildirimlerini devre dışı bırakmış olacaksınız. Eğer ki bunları uygulayıp başarıya ulaşamazsanız bir diğer yöntemi uygulayabilirsiniz.

Tarayıcı Bildirim İzni İstediğinde Kabul Etmeyin.

“Engelle” butonuna basarak tarayıcı bildirim izinlerini kapatmak istemezseniz “Kaldır” butonuna tıklamanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu seçenek birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Hâl böyle olunca siz de bazı sitelerdeki bildirimleri kabul edecekseniz sitenin özellikle güvenilirliği konusunda emin olun.

Bu içeriğimizde sizlerle paylaştığımız yöntemi kullanarak sağ alt köşeden çıkan reklamları kapatma işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Birçok kullanıcı bu yöntemi uygulayarak rahatsız edici reklamlardan rahatlıkla kurtulabiliyor.

Her kullanıcının aktif olarak kullandığı tarayıcı farklı olduğu için eğer ki Google Chrome dışında bir tarayıcı kullanıyorsanız bu durumda ilgili tarayıcının bildirim izinlerini yönetmek için yaptığınız araştırmalar sonucunda ulaştığınız çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

İçerik
Arabanızda Akıllı Telefonunuz İle Yapabileceğiniz 9 İlginç Şey!

Dönemimiz teknoloji çağıdır. Gerek akıllı telefon gerek akıllı araba ve daha niceleri artık mevcuttur. Akıllı1

3 dk. 19554 Okundu
İçerik
Google Form Oluşturma Nasıl Yapılır?

Google, günümüzde birçok gerekli aracı bizlere sunarak tamamıyla ücretsiz bir şekilde değerlendirme avantajı veriyor. Google1

2 dk. 59 Okundu
İçerik
Netflix Hesabı Silme – Üyelik Sonlandırma

Netflix Hesabı Silme işlemini gerçekleştirmek isteyen kişilerin sayısı günümüzde artış gösteriyor olsa da Türkiye’nin ve1

3 dk. 41 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.